3. liga piłkarska. Łatwa wygrana KSZO 1929 Ostrowiec w Zamościu. W meczu były trzy karne

Paweł Kotwica
Rafał Soboń
W meczu 3. ligi piłkarskiej, Hetman Zamość przegrał z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Hetman Zamość - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:4 (0:2)
Bramki: Rafał Turczyn 70 z karnego - Wojciech Trochim 11 i 65 z karnych, Konrad Zaklika 32, Jakub Chrzanowski 81.

KSZO 1929: Lipiec – Głaz (87. Wasilewski), Majewski, Kraśniewski, Chudyba (90. Ziółkowski) – Chrzanowski (90. Szymański), Zaklika, Mężyk (77. Dwórzyński), Trochim (77. Imiołek), P. Kaczmarek – Stanisławski.

Czerwona kartka: Kraśniewski (KSZO, 70 min, za dwie żółte). Żółte: Wolanin (Hetman) – Chrzanowski, Kraśniewski (KSZO).

Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków).

Hetman jeszcze w tym sezonie nie wygrał, dwa mecze zremisował, osiem przegrał. I było to widać na boisku, bo przewaga KSZO 1929 niemal przez cały mecz była wyraźna. Ostrowczanie objęli prowadzenie w 11 minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Wojciecha Trochima. "Jedenastka" była podyktowana za faul na Jakubie Głazie. W 32 minucie Konrad Zaklika sprytnym strzałem podwyższył na 2:0. Podającym był Szymon Stanisławski.

Po przerwie ciągle przewaga należała do podopiecznych Tadeusza Krawca, czego efektem była niewykorzystana przez Roberta Majewskiego sytuacja sam na sam z bramkarzem, a potem kolejny rzut karny, ponownie wykorzystany przez Trochima. Tym razem sędzia podyktował karnego za zagranie ręką zawodnika Hetmana.

Ziarno niepewności zostało zasiane w 70 minucie, kiedy po długim podaniu w pole karne zespołu z Ostrowca Maciej Kraśniewski sfaulował rywala, za co zobaczył żółtą kartkę, drugą w tym meczu, więc musiał opuścić boisko. Trzeciego karnego w tym spotkaniu tym razem dla gospodarzy, wykorzystał Rafał Turczyn.

Mimo gry w osłabieniu to zespół z Ostrowca nadal groźniej atakował, czego efektem było kilka groźnych sytuacji pod bramką Hetmana. Jedną z nich, znów po podaniu Stanisławskiego, wykorzystał Jakub Chrzanowski, podwyższając na 4:1.