3 liga piłkarska. Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 3-3

Wiktor Gumiński
Dariusz Zapotoczny zaliczył kapitalne wejście z ławki.
Dariusz Zapotoczny zaliczył kapitalne wejście z ławki. Oliwer Kubus
Ruch Zdzieszowice zremisował z rezerwami Miedzi Legnica, choć przegrywał już 1-3.

Zdzieszowiczanie nie od razu znaleźli się jednak w skomplikowanym położeniu. Pierwsze słowo podczas starcia w Legnicy należało bowiem właśnie do nich.

Po kwadransie rywalizacji otrzymali rzut karny, po faulu na Denisie Sotorze. Co prawda nie wykorzystał go Dawid Czapliński, ale czujnością wykazał się wspomniany poszkodowany i wepchnął piłkę do siatki.

- Przez większość pierwszej połowy mieliśmy bieg wydarzeń pod kontrolą - mówił Łukasz Ganowicz, trener Ruchu. - Nie wykorzystaliśmy jednak swoich szans na podwyższenie prowadzenie i straciliśmy bramkę w nieco przypadkowy sposób.

Legniczanie wyrównali po samobójczym trafieniu Daniela Nowaka, choć niektóre źródła przypisywały tego gola Łukaszowi Gargule.

Ale po przerwie jednak lepsze wrażenie sprawiali gracze Miedzi. Tak było przynajmniej do 60. minuty, kiedy to wygrywała ona już 3-1.

- Od początku drugiej odsłony rywale odważniej nas zaatakowali i wykorzystali obie okazje, jakie sobie stworzyli - dodawał Ganowicz.

W kryzysowej sytuacji szkoleniowiec ekipy ze Zdzieszowic wykonał jednak zmianę, która uratowała jego drużynie punkty. Mowa o wprowadzeniu na boisko Dariusza Zapotocznego w 65. minucie.

Z roli dżokera wywiązał się on nadspodziewanie dobrze, bo sam strzelił dwa gole, gwarantującego jego zespołowi cenne "oczko".

Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 1-3 (1-1)
Bramki: 0-1 Sotor - 15., 1-1 Nowak - 37. (samobójcza), 2-1 Zieliński - 52., 3-1 Garuch - 60., 3-2 Zapotoczny - 73., 3-3 Zapotoczny - 77.
Ruch: Sochacki - Nowak, Kostrzycki, Kozłowski, Grądowski - Kubiak (65. Zapotoczny), Damrat, Niemczyk, Sotor - Jędrzejczyk (82. Sypek), Czapliński. Trener Łukasz Ganowicz.
Żółta kartka: Kozłowski.

Materiał oryginalny: 3 liga piłkarska. Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 3-3 - Nowa Trybuna Opolska