3 liga piłkarska. MKS Kluczbork - Carina Gubin 2:0

Wiktor Gumiński
Bilans MKS-u w rundzie jesiennej to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 11 porażek.
Bilans MKS-u w rundzie jesiennej to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 11 porażek. Wiktor Gumiński
Ostatni mecz w 2021 roku okazał się udany dla MKS-u Kluczbork. Odniósł on w nim drugie domowe zwycięstwo w sezonie, pokonując 2:0 Carinę Gubin.

O sukcesie kluczborskiego klubu przesądziły udane początki obu połów. Zanim jeszcze spotkanie na dobre się rozkręciło, MKS już prowadził, gdyż Lucjanowi Zielińskiemu do strzelenia gola wystarczyło zaledwie około 45 sekund.

Później częściej przy piłce byli goście, ale niewiele z tego wynikało. Co więcej, to gospodarze byli bliżsi podwyższenia prowadzenia jeszcze przed przerwą, ale niewiele pomylili się Kamil Nykiel i Marcin Przybylski.

Ten drugi dopiął jednak swego zaraz na początku drugiej odsłony. Dokładnie w 48. minucie idealnie sfinalizował on z najbliższej odległości akcję swojej drużyny, po decydującym podaniu Zielińskiego.

Na tym kluczborczanie zakończyli strzelanie, choć stworzyli sobie jeszcze parę niezłych okazji. Przyjezdni również po przerwie starali się coś zdziałać, ale ich uderzenia zwykle mijały bramkę.

Dzięki tej wygranej, MKS zakończył rundę jesienną na 15. miejscu.

MKS Kluczbork - Carina Gubin 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Zieliński – 1., 2:0 Przybylski – 48.
MKS: Grzesiak - Staszkiewicz, Błaszkiewicz, Leśniak, Chmielowiec Szota (79. Szaniec) - Paradowski (46. Skibiński), Nykiel (89. Woźniak), Zieliński (68. Begar), Lewandowski – Przybylski.