3 liga piłkarska. MKS Kluczbork - Stal Brzeg 0-3

Wiktor Gumiński
Dzięki wygranej w derbach, Stal przeskoczyła MKS w tabeli.
Dzięki wygranej w derbach, Stal przeskoczyła MKS w tabeli. Łukasz Baliński
Stal Brzeg okazała się lepsza w derbach Opolszczyzny od MKS-u Kluczbork. Brzeżanie przekonująco zwyciężyli na wyjeździe 3-0.

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że losy meczu ustawiło to, co stało się w pierwszym kwadransie. Powiedzieć, że Stal zdecydowanie lepiej weszła w spotkanie, to jak nie powiedzieć nic. Na zegarze było dopiero 12. minuta, a po trafieniach Michała Sypka i Macieja Matusika ekipa z Brzegu już wygrywała 2-0.

Do przerwy kolejne gole już nie padły, ale warunki gry nadal dyktowali przyjezdni.

Swoją dominację potwierdzili oni dodatkowo w drugiej połowie, dokładnie w 67. minucie, kiedy to swojego drugiego gola w meczu zdobył Matusik.

Wygrana Stali sprawiła, że awansowała ona na 4. miejsce w tabeli i zarazem o punkt przeskoczyła zespół z Kluczborka.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 0-3 (0-2)
Bramki: 0-1 Sypek – 2., 0-2 Matusik – 12., 0-3 Matusik – 67.
MKS: Grzesiak – Staszkiewicz (61. Woźniak), Błaszkiewicz, Leśniak, Szota (79. Paradowski) – Lewandowski (79. Moś), Nykiel, Chmielowiec (61. Szaniec), Skibiński (61. Jaszczyk), Zieliński – Przybylski.
Stal: Stitou – Wdowiak (58. Paszkowski), Lechowicz, Rogala, Leończyk – Ograbek (72. Kowalski), Czajkowski (79. Podgórski), Niemczyk, Sypek (58. Kuriata), Matusik (72. Dychus) – Danielik.
Żółte kartki: Leśniak, Moś, Nykiel, Chmielowiec, Jaszczyk - Niemczyk.