3 liga piłkarska. Piast Żmigród - Polonia Głubczyce 6-0

Łukasz Baliński
Polonia Głubczyce znowu wysoko przegrała...
Polonia Głubczyce znowu wysoko przegrała... Mariusz Kapała
O tak wysokiej porażce naszego zespołu zadecydowały dwa fatalne okresy gry trwające po osiem minut. Pierwszy na samym początku, drugi na samym końcu spotkania.

Ani się bowiem podopieczni Wojciech Lasoty nie obejrzeli, nawet nie zdążyli dobrze wejść w mecz, a już przegrywali 0-2. Dwukrotnie Bartłomieja Góreckiego w 100 sekund pokonał bowiem Oskar Trzepacz.

Jeszcze gorzej było w tej drugiej wspomnianej fazie spotkania, gdy między 82. a 90. minutą tego starcia bramkarza przyjezdnych pokonywało czterech różnych graczy, z czego jeden z nich ma… 15 lat! Krzysztof Wiktorowicz chwilę wcześniej pojawił się na boisku i tuż po wejściu na nie egzekwował rzut karny i pewnie go wykorzystał.

Na tym nie koniec dość niezwykłych historii z końcówki tego spotkania, gdyż wszystkie cztery bramki zdobyte w tym czasie zdobyli gracze , którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. Mało tego: tylko jeden wszedł wcześniej niż w 70. minucie. Był to Szymon Sołtyński, dwaj pozostali gracze to natomiast Matuesz Fedyna i Mikołaj Juchacz.

Szkoda, że takiego nosa nie miał opiekun naszego zespołu, choć trójka graczy, która pojawiła po przerwie: Szymon Grek, Dawid Rudnik oraz Karol Wanat i tak rozruszała poczynania ofensywne gości po słabej pierwszej połowie. Na końcu jednak i tak nastąpiła katastrofa.

Piast Żmigród - Polonia Głubczyce 6-0 (2-0)
Bramki: 1-0 Trzepacz - 6., 2-0 Trzepacz - 8., 3-0 Fedyna - 81., 4-0 Sołtyński - 85., 5-0 Wiktorowicz - 88., 6-0 Juchacz - 90.
Piast: Szczerbal - Gołębiewski (73. Juchacz), Niewieściuk, Koźlik, Mozler - Kohut, Kępczyński (70. Fedyna), Chyrek (51. Sołtyński), Jaros - Bzdęga, Trzepaczl (87. Wiktorowicz) - Trener Kamil Socha.
Polonia: Górecki - Lenartowicz (65. Jamuła), Fedorowicz, Broniewicz, Sobczyński - Zawadzki, Czarnecki, Bury (46. Rudnik), Dymińczuk (46. Grek), Pawlus (46. Wanat) - Bawoł. Trener Wojciech Lasota.
Żółte kartki: Koźlik, Trzepacz - Pawlus.

Materiał oryginalny: 3 liga piłkarska. Piast Żmigród - Polonia Głubczyce 6-0 - Nowa Trybuna Opolska