3. liga piłkarska. Ruch Zdzieszowice - Piast Żmigród 2-2

Łukasz Baliński
Dariusz Zapotoczny.
Dariusz Zapotoczny. Oliwer Kubus
Coraz mniej ciekawa wydaje się sytuacja Zdzichów, które nie wygraly trzeciego meczu z rzędu. Tym razem jednak ekipie tej należy się szacunek przynajmniej za remis, albowiem wydarła go grając w "dziesiątkę".

Inauguracyjna odsłona była dość wyrównana, aczkolwiek pierwsi na prowadzenie mogli wyjść przyjezdni. Najpierw jednak sprytny strzał na rzut rożny sparował Patryk Sochacki, a potem szczęście uśmiechnęło się do niego i jego zespołu, bo sędzia nie skorzystał z przywileju korzyści i cofnął akcję w której jeden z rywali mógłby wyjść z nim "sam na sam".

Później z kolei goście sami wyciągnęli do graczy Zdzichów pomocną dłoń. Fatalny kiks Michała Koźlika, który przed swoim polem karnym nie opanował piłki, do niej dopadł Dariusza Zapotoczny i huknął nie do obrony w długi róg bramki.

Podopieczni Łukasza Ganowicza mogli schodzić na przerwę prowadząc 2-0. Gola do szatni mógł bowiem zdobyć Paweł Kubiak. Skrzydłowy przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska i pognał przed siebie, po czym uderzył kąśliwie "zza szesnastki", ale koniuszkami palców na korner wybił tę próbę Mateusz Filipowiak.

Niebawem po zmianie stron w ostatniej chwili w dobrej sytuacji zablokowany został Zapotoczny i to rozpoczęło kontrę gości. O ile w jej efekcie Szymon Stasik przegrał pojedynek "oko w oko" z Sochackim, o tyle ten drugi był już bezradny przy dobitce Pawła Kohuta...

Jakby tego było mało niebawem czerwoną kartkę za drugą żółtą otrzymał Leszek Nowosielski i miejscowi musieli grać w osłabieniu. To nie koniec pecha gospodarzy, albowiem 20. minut przed końcem regulaminowego czasu gry przyjezdni mieli rzut karny! Wykonujący go Grzegorz Mazurek obił poprzeczkę, ale piłka spadając na ziemie odbiła się od pleców Sochackiego i wcale nie można mieć pewności czy przeturlała się tuż za linię bramkową. Sędzia jednak tak uznał i Ruch przegrywał w tym momencie 1-2.

Pomarańczowo-czarni mają jednak w swoim składzie Zapotocznego, który 10. minut później podszedł do rzutu wolnego ustawionego parę metrów za łukiem pola karnego i posłał piłkę prosto w okienko bramki gości!

Ruch Zdzieszowice - Piast Żmigród 2-2 (1-0)
Bramki:
1-0 Zapotoczny - 34., 1-1 Kohut - 51., 1-2 Mazurek - 71. (karny), 2-2 Zapotoczny - 81.
Ruch: Sochacki - Sotor, Kozłowski, Bachor, Nowak - Kubiak, Niemczyk (69. Jędrzejczyk, 90. Kostrzycki), Czajkowski (62. Damrat), Zapotoczny - Nowosielski, Sypek (86. Dębski).
Żółte kartki: Czajkowski, Damrat, Nowosielski, Zapotoczny.
Czerwona kartka: Nowosielski (60. min), za dwie żółte.