3. liga piłkarska. Ślęza Wrocław - Agroplon Głuszyna 5-1

Łukasz Baliński
Agroplon drugi raz z rzędu wysoko przegrał...
Agroplon drugi raz z rzędu wysoko przegrał... Łukasz Baliński
Po świetnym miesiącu gry w trakcie którego podopieczni Andrzeja Moskala zdobyli 16 punktów na 21 możliwych przyszło ewidentne załamanie formy...

Po tym jak w minioną niedzielę Agroplon przegrał w Namysłowie z Ruchem Zdzieszowice 1-4, tak teraz został rozbity we Wrocławiu jeszcze wyżej!

Co prawda to miejscowi przeważali niemalże od początku starcia, ale pierwszą dobrą okazję na gola miał Agroplon. A mianowicie Joshua Balogun, który oddał dobry strzał, ale jeszcze lepszą interwencją wykazał się Piotr Zabielski.

Po paru lepszych lub gorszych próbach gospodarze wynik spotkania otworzyli niemalże na półmetku inauguracyjnej odsłony. Wówczas to Mateusz Stempin dopełnił formalności po pięknej indywidualnej akcji i centrze Piotra Kotyły. O ile prowadzący to spotkanie arbiter zawahał się tuż po tym wydarzeniu w polu karnym naszego zespołu o tyle parę minut później bez wahania wskazał na "wapno" po faulu na Stempinie, a ten zaraz sam wymierzył sprawiedliwość.

W przerwie szkoleniowiec Agroplonu dokonał trzech zmian, ale nie do końca rozruszało to przyjezdnych. Po zmianie stron co prawda próbowali jeszcze podjąć walkę, ale i tak więcej z gry mieli wrocławianie i nieco ponad kwadrans po wyjściu z szatni to udokumentowali. Pisząc ściślej zrobił to Maciej Matusik posyłając futbolówkę w długi róg bramki Agroplonu.

Promyk nadziei gościom dała natychmiastowa odpowiedź na to Bartosza Zychowicza. Tym bardziej, że po sześciu minutach od tego wydarzenia Adrian Niewiadomski ujrzał czerwoną kartkę i Ślęza musiała grać w osłabieniu. Co z tego jednak skoro po takim samym okresie Mateusz Kluzek ograł w "szesnastce" naszego zespołu dwóch rywali i było 4-1.

Marzenia o spektakularnym odrobieniu strat prysły, a nowicjusza ligi dobił już zupełnie w doliczonym czasie gry Jakub Berkowicz wykazując się największym sprytem pod "świątynią" Damiana Rozmusa.

Ślęza Wrocław - Agroplon Głuszyna 5-1 (2-0)
Bramki:
1-0 Stempin - 22., 2-0 Stempin - 30., 3-0 Matusik - 62., 3-1 Zychowicz - 64., 4-1 Kluzek - 76., 5-1 Berkowicz - 90.
Agroplon: Rozmus - Słupianek (79. O.Sobczak), Łuczak, Czech (46. Dymińczuk), Zuzel - Lewandowski, D.Sobczak, Kamiński - Pałach (46. Zychowicz), Balogun (46. Kubiec), Mikulski.
Żółta karta: Czech.