3. liga piłkarska. Stal Brzeg - Śląsk II Wrocław 2-2

Łukasz Baliński
Damian Celuch miał powody do podwójnej radości.
Damian Celuch miał powody do podwójnej radości. Oliwer Kubus
Pierwsze punkty w tym sezonie straciły prowadzące w 3 grupie 3 ligi rezerwy Śląska Wrocław. Po czterech zwycięstwach z rzędu w piątek w Brzegu zatrzymała Stal.

Przyjezdni tym bardziej mogą żałować remisu 2-2, iż jeszcze na kwadrans przed końcem prowadzili dwoma trafieniami. Do tego przez ponad godzinę gry byli drużyną zdecydowanie lepszą.

Mieli kilka niezłych sytuacji, jednak albo brakowało im precyzji, albo na miejscu był Amin Stitou. Raz też jeden z rywali go pokonał, ale jak się szybko okazało był na spalonym. Wreszcie jednak wrocławianie dopięli swego. Grzegorz Kotowicz wpadł w pole karne, szczęśliwie minął Bartłomieja Kolankę i kopnął piłkę wprost do siatki.

Jakby tego było mało rezerwy Śląska tuż po przerwie podwyższyły stan posiadania. Po tym jak goście wybronili akcję na własnej połowie, prostopadłe podanie otrzymał Piotr Samiec-Talar i biegł tak długo, aż stanął "oko w oko" ze Stitou. Ten zatrzymał jego zapędy, ale nadbiegający z odsieczą jeden z jego kolegów interweniował tak niefortunnie, że futbolówka znowu znalazła się pod nogami napastnika rywali, a ten już wiedział co z nią zrobić.

Pięć minut później mogło być już praktycznie po wszystkim. Po kornerze dla przeciwnika dwukrotnie świetnie interweniował nasz golkiper, po czym jeszcze za chwilę wyręczył go Tomasz Gajda wybijając piłkę z linii bramkowej.

To jednak jeszcze nie podziało na podopiecznych Piotra Jacka. Nie od razu, ale w końcu zwarli oni szeregi i wzięli się do pracy, rozkręcając się z akcji na akcję.

Co ciekawe jednak ofensywnych graczy długo musieli wyręczać obrońcy. Najpierw bowiem, a pisząc ściślej to w 75. minucie - stoper naszego zespołu Piotr Niewieściuk zdobył kontaktowego gola, gdy wykazał się największym sprytem podczas zamieszania w polu karnym rywala i wepchnął piłkę do siatki. Jakby tego było mało dobijał on strzał innego środkowego defensora Michała Maja.

Niespełna 300 sekund później ten drugi środkowy defensor mógł już doprowadzić do wyrównania, ale jego dobrą próbę z okolic pola karnego, kapitalną paradą powstrzymał golkiper gości.

Gdy jednak zbliżała się końcówka spotkania swego dopiął Damian Celuch, który świetnie przepchnął się pod bramką Śląśka II i z bliska posłał futbolówkę tam gdzie chciał.

Jakby tego było mało miejscowi mieli jeszcze szansę na zwycięskie trafienie, aczkolwiek zbyt niefrasobliwie rozegrali rzut wolny. Zaraz potem natomiast przyjezdni mogli ich jeszcze skontrować, ale jeden z rywali pomylił się nieznacznie i sędzia zakończył spotkanie.

- Z jednej strony trochę szkoda, że nie udało się wygrać, ale z drugiej możemy być naprawdę zadowoleni z remisu, bo rywal długo był drużyną lepszą - nie krył prezes brzeżan Grzegorz Dyl. - Żal tych straconych bramek, szczególnie tej drugiej dałoby się uniknąć, a zabolała ona tym bardziej, że padła tuż po wyjściu z szatni na drugą połowę. Przede wszystkim jednak chwała chłopakom, że zdołali się podnieść i wyrównać - odetchnął z ulgą.

Stal Brzeg - Śląsk II Wrocław 2-2 (0-1)
Bramki:
0-1 Kotowicz - 25., 0-2 Samiec-Talar - 46., 1-2 Niewieściuk - 75., 2-2 Celuch - 90.
Stal: Stitou - Kolanko, Maj, Niewieściuk, Szubertowski (54. Cieślik) - Gajda, Dychus (46. Kuboń), Celuch, Kuriata, Danielik - Wejerowski (46. Wejerowski).
Żółta kartka: Kuboń, Kuriata.
Czerwona kartka: Kuriata (90. min), za dwie żółte.