Damian Wiśniewski
W ostatniej serii spotkań grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał na wyjeździe z Wisłą Sandomierz w derbach województwa świętokrzyskiego. Teraz podopiecznych trenera Rafała Wójcika czeka mecz na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie zespół Podlasia Biała Podlaska.

W meczu z Wisłą Sandomierz KSZO bardzo dobrze finiszował. Po 45 minutach na tablicy wyników był bezbramkowy remis, a w 77. minucie na prowadzenie wyszli sandomierzanie - gola strzelił Jakub Mażysz. Trzy punkty pojechały jednak do Ostrowca Świętokrzyskiego, ponieważ zawodnicy tego zespołu strzelili trzy gole od 83. do 86 minuty meczu. Na listę strzelców wpisali się Radosław Sylwestrzak i dwukrotnie Jakub Pawlik.

- W drugiej połowie w pierwszych 25 minutach dominowała Wisła, w pierwszej my kontrolowaliśmy przebieg gry. Zmiany zrobione w drugiej połowie wniosły w naszą grę dużo świeżości i to bardzo nam pomogło. Nawet mimo utraconego gola - powiedział nam po zakończeniu spotkania Krzysztof Trela, asystent trenera Wójcika w KSZO.

Zespół z Sandomierza prowadzi w tym sezonie Jarosław Pacholarz, który jeszcze niedawno pracował w Ostrowcu Świętokrzyskim jako asystent Tadeusz Krawca w KSZO. Na stanowisku trenera Wisły zastąpił on natomiast obecnego szkoleniowca KSZO, Rafała Wójcika.

- Pierwsza bramka po stałym fragmencie, popełniliśmy błąd w kryciu. Dwie kolejne to podania zza linii obrony z bocznego sektora. Zabrakło koncentracji i odpowiedzialności za wynik, bo w drugiej połowie przez 30-35 minut byliśmy lepsi. W pierwszej części meczu dominował KSZO, ale poza poprzeczką Sylwestrzaka nie miał sytuacji - tak on ocenił ten mecz.

Po tym meczu drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego ma na koncie 20 punktów zdobytych w 15 spotkaniach i zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

W najbliższy weekend jej przeciwnikiem będzie Podlasie Biała Podlaska, a KSZO zagra ten mecz w roli gospodarza. Podlasie jest w tabeli 14. i ma o pięć punktów mniej od KSZO.

Jedni i drudzy zagrają ze sobą w tę sobotę, początek meczu o godzinie 13.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0