mtr
KN / archiwum
Na boisku w Rącznej rezerwy Cracovii podejmowały ekipę z Wólki Pełkińskiej. Wólczanka, osłabiona m.in. brakiem kontuzjowanego Krzysztofa Pietlucha, wyszła na sobotnie spotkanie z dziewięcioma młodzieżowcami w pierwszym składzie.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie starcie. Podopieczni Piotra Gizy prowadzenie objęli już w 5. minucie. Po rzucie wolnym piłka po główce Ołeksija Dytiatieva trafiła w poprzeczkę, a formalności z kilkunastu centymetrów dopełnił Krystian Bracik.

W 18. minucie Wólczanka była bliska wyrównania, ale piłka po potężnym uderzeniu Mateusza Podstalaka z dystansu, obiła słupek. W odpowiedzi Robert Ożóg strzelił minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Łukasza Konefała.

W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianom, choć oba zespoły miały swoje szanse. Były to jednak uderzenia albo niecelne, albo zbyt słabe, by pokonać bramkarza.

Tuż po zmianie stron niezłą okazję do zdobycia bramki miał Kamil Matofij, jednak strzał piłkarza Wólczanki okazał się niedokładny.

W 73. minucie Tomas Vestenicky upadł w polu karnym gości, ale arbiter Adamska nie zdecydowała się na odgwizdanie faulu. Chwilę później rezerwy "Pasów" prowadziły już 2:0. Sylwester Lusiusz prostopadłym podaniem uruchomił Patryka Zauchę, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wólczanki, pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bracik 5, 2:0 Zaucha 76.

Cracovia II: Wilk - Zaucha, Supryn (89 Nowicki), Dytiatiev (53 Jarzynka), Ożóg (89 Ziemnik), Vestenicky (79 Biernat), Bracik, Stachera, Lusiusz, Strózik, Budziński. Trener Piotr Giza.

Wólczanka: Konefał - Wach (46 Łazarz), Pawłowski, Gul, Peda (74 Duczek), Podstolak, Bała (78 Soboń), Myszogląd (46 Matofij), Galara, Lorek (65 Czado), Wrona. Trener Marcin Wołowiec.