Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 16. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg wygrała 1:0 z Cracovią II i dzięki temu wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Jedynego gola w tym meczu strzelił Paweł Mróz.
W niedzielę, 7 listopada na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu miejscowa trzecioligowa Siarka zmierzyła się z rezerwami Cracovii Kraków. Na boisku nie brakowało emocji, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Siarki 1:0 po golu zdobytym przez Pawła Mroza. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II Kraków 1:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0 (1:0)
Bramka:
Paweł Mróz 15
Żółte kartki: Stefanik, Kowal, Józefiak, Bałdyga - Wilk, Lopez Huesca, Pik.
Siarka: Kowal - Józefiak, Stefanik, Bierzało - Stańczyk (79. D'Apollonio), Tyl, Rogala, Sulkowski - Agudo (79. Janeczko), Mróz (72. Bałdyga), Yatsenko (70. Tabor)
Cracovia II: Wilk - Stachera, Supryn (70. Nowicki), Ziemnik (70. Góralczyk), Pieńczak - Zaucha, Pik (83. Malisz), Kanach, Ożóg (70. Bociek), Wiśniewski - Lopez Huesca (90. Bała).
Sędziował Piotr Rzucidło (Warszawa).

Mecz wicelidera tabeli z liderem, których dzieliła minimalna różnica punktowa, zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze liczyli na przełamanie serii meczów bez zwycięstwa, a to dawałoby im powrót na pierwsze miejsce.

I to właśnie tarnobrzeżanie przeważali od początku tego spotkania. Co rusz starali się przedostać z piłką pod pole karne i choć brakowało im konkretnych okazji do zdobycia bramki, to optycznie wyglądali lepiej od swoich rywali.

Udało im się to około 15. minuty gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową od Kacpra Józefiaka piłkę do bramki strzałem przewrotką wpakował Paweł Mróz.

Więcej goli w pierwszej części gry nie oglądaliśmy, a goście tylko raz byli blisko doprowadzenia do remisu - w 42. minucie gry z rzutu wolnego uderzył Michał Wiśniewski, a świetną paradą popisał się Maciej Kowal.

W drugiej połowie przez dość długi okres czasu nie działo się wiele, ale po kwadransie bramkarz Siarki ponownie został zmuszony do pracy. Najpierw świetnie obronił strzał z dystansu, a następnie nie dał się zaskoczyć po uderzeniu z bliskiej odległości. Siarka odpowiedziała lekkim strzałem Agudo.

W 67. minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla Siarki, gdyż dopatrzył się faulu Mateusza Pieńczaka na Pawle Mrozie. Do piłki podszedł Marcin Stefanik, ale jego strzał i dobitkę obronił Adam Wilk z Cracovii II. Po chwili doskonałą sytuację po podaniu od Pawła Rogali miał Mróz, ale tym razem napastnik Siarki nieznacznie się pomylił.

W 80. minucie gry świetną szansę na strzelenie gola miał wprowadzony z ławki rezerwowych Mateusz Janeczko, ale z czystej pozycji nie trafił on w światło bramki gości.

Goli w tym meczu już nie oglądaliśmy i Siarka wygrała po dobrej grze w swoim wykonaniu 1:0. Dzięki temu wróciła na fotel lidera tabeli.

W niedzielnym meczu piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała rezerwy Cracovii 1:0.Kibicowałeś na tym meczu? Zobacz zdjęcia trybun w galerii.

Kibicowałeś Siarce na meczu z Cracovią II? Poszukaj siebie n...