mtr, Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg przegrała pierwszy mecz ligowy w sezonie 2019/20. Ekipę Grzegorza Opalińskiego pokonała druga drużyna Korony Kielce.

Rezerwy Korony Kielce na sobotni mecz z Siarką Tarnobrzeg wyszły w składzie wzmocnionym o piłkarzy z pierwszej drużyny "Złocisto-Krwistych".

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Grzegorza Opalińskiego. Mateusz Janeczko dograł z autu piłkę do Pawła Mroza, a ten sprytnym uderzeniem przelobował, wysuniętego na piątym metrze, golkipera Korony. W 24. minucie mogło być 1:1, jednak bardzo dobrą interwencję po strzale Urosa Duranovicia zanotował Hieronim Zoch.

25-letni Czarnogórzec dopiął swego po zmianie stron. Akcje lewym skrzydłem przeprowadził Daniel Dziwniel. Były piłkarz m.in. Ruchu Chorzów i Zagłębia Lubin dograł piłkę w pole karne, a tam znalazł się Duranović, który bramkarza Siarki pokonał precyzyjnym uderzeniem w okienko.

W 72. minucie było już 2:1 dla Korony - Ivan Jukić po akcji z Duranoviciem pokonał Zocha strzałem z kilkunastu metrów. Strata drugiej bramki może boleć tym bardziej, że goście od 63. minuty grali w osłabieniu.

Tarnobrzeżanie mieli niezłe okazje do wyrównania, jednak dobrze po uderzeniach Krzysztofa Ropskiego, Adriana Gębalskiego czy Sebastiana Dudy spisywał się golkiper przyjezdnych.

Mecz zaostrzył się szczególnie w drugiej połowie, czego konsekwencją był m.in. wjazd na boisko karetki. Pomocy medycznej potrzebował Mateusz Janeczko. Posypały się kartoniki – również koloru czerwonego. Ostatecznie kielczanie mecz kończyli w dziewiątkę, natomiast gospodarze w dziesiątkę.

- Musimy wyciągnąć wnioski, naszą mądrością będzie tę porażkę przekuć w zwycięstwa. Przeciwnik był bardzo zdeterminowany. To dla nas dobra lekcja. Michał Janeczko ma problemy z nosem i oddychaniem. Tu nie było żadnej złośliwości, tylko nerwowa atmosfera wynikała z tego, że obu zespołom bardzo mocno zależało na wygraniu tego meczu - komentuje Grzegorz Opaliński, szkoleniowiec "Siarkowców".

- Bardzo dobry, dramatyczny mecz. Spotkanie stało na wysokim poziomie, jak na III ligę - mówił po meczu coach Korony II, Sławomir Grzesik.

Siarka Tarnobrzeg - Korona II Kielce 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Mróz 7, 1:1 Duranović 51, 1:2 Jukić 72

Siarka: Zoch 6 – Głaz 5, Kapuściński 5, Duda 5, Sulkowski 5, Kasperkiewicz żżcz[83] 2, Lenartowski 5 (71 Gębalski ż), Janeczko 6 (64 Fornek 5), Mróz 6 (68 Wiktor), Kargulewicz ż 5 (76 Świderski), Ropski 5. Trener Grzegorz Opaliński.

Korona II: Kukić – Bujak, Prętnik, Martinez (65 Kloc), Jopkiewicz ż, Dziwniel, Dziubek żżcz[63], Petrović (66 Piróg), Żyro (80 D. Lisowski), Jukić cz [86], Duranović ż (83 P. Lisowski ż). Trener Sławomir Grzesik.