mtr
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg jest w tym sezonie bardzo nieprzewidywalnym zespołem. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego przeplatają bardzo solidne występy ze zdecydowanie słabszymi. W sobotę w Chełmie zapowiadało się na kolejną zdobycz punktową, ale od 15. minuty Siarka musiała sobie radzić w osłabieniu i to zadecydowało o końcowym rezultacie.

Siarka szybko objęła prowadzenie, bo już w 10. minucie. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Chełmianki skierował 17-letni Dawid Bałdyga.

Mijał kwadrans gry, gdy Mateusz Janeczko sfaulował rywala bez piłki. Arbiter pokazał piłkarzowi Siarki czerwoną kartkę i od tego momentu podopieczni Grzegorza Opalińskiego musieli sobie radzić w osłabieniu. To zwiastowało kłopoty. Chełmianka grę w przewadze wykorzystała już kilka minut później, po ładnym i precyzyjnym uderzeniu Huberta Kotowicza.

Tuż przed przerwą ekipa Tomasza Złomańczuka strzeliła "gola do szatni", na listę strzelców wpisał się Dawid Skoczylas, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Szybko po zmianie stron gospodarze podwyższyli prowadzenie, tym samym zamykając spotkanie. Trener Opaliński próbował odwrócić losy meczu zmianami, ale czwartego gola zdobyła Chełmianka. Szybka odpowiedź Kamila Kargulewicza była jednak ostatnim pozytywnym akcentem "Siarkowców" w tym meczu.

Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg 4:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Bałdyga 10, 1:1 Kotowicz 21, 2:1 Skoczylas 45, 3:1 Prytuliak 50, 4:1 Kotowicz 68, 4:2 Kargulewicz 69.

Chełmianka: Szymkowiak - Wołos, Brzozowski (82 Grądz), Mazurek, Wawryszczuk, Wójcik, Skoczylas (70 Myśliwiecki), Prytuliak (89 Dąbrowski), Bonin, Maliszewski, Kotowicz. Trener Tomasz Złomańczuk.

Siarka: Kowal - Kowalik, Bierzało, Duda (71 Orzechowski), Sulkowski, Tabor (46 Józefiak), Kargulewicz, Rogala ż (54 Wolski), Mróz (62 Wdowiak), Janeczko cz [15, faul], Bałdyga (54 Gajewski). Trener Grzegorz Opaliński.