3 liga. Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 [ZAPIS RELACJI LIVE]

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg pokonała 1:0 Stal Stalową Wolę w meczu grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.
Paweł Mróz cieszy się po zdobyciu w 90. minucie jedynego gola w tym meczu, który dał jego drużynie trzy punkty

Wielkie Derby Podkarpacia Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa W...

ZAPIS RELACJI LIVE

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
Bramka:
Paweł Mróz 90
Żółte kartki: Zawiślak, Agudo, Sulkowski, Janeczko, Tyl - Kiełbasa, Olszewski.
Siarka: Pietryga - Bierzało, Stefanik, Józefiak - Janeczko, Tyl, Tabor (86. D'Apollonio), Sulkowski (74. Duda) - Agudo (58. Mróz), Zawiślak, Rogala
Stal: Smyłek - Olszewski, Khorolskyi, Persak, Duda - Cukrowski (73. Zięba), Jopek, Drobot (86. Klepacki), Kiełbasa (84. Wojtak) - Żelisko (73. Lebioda), Świderski
Sędzia: Michał Bobrek (Kraków).
Widzów: 2800 (w tym 317 ze Stalowej Woli).

90+7'
KONIEC! Siarka Tarnobrzeg pokonała 1:0 Stal Stalową Wolę!

90+7'
Stal co rusz posyła piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam dobrze radzą sobie obrońcy tarnobrzeskiej drużyny

90+5'
Kolejna wrzutka w pole karne Siarki, wybijają piłkę gospodarze.

90+4'
Żółta kartka dla Tyla.

90+4'
Z bramkarzem Siarki już wszystko w porządku, wracamy do gry

90+3'
Pietryga pewnie interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i doznał jakiejś kontuzji. Mamy przerwę w grze.

90+2'
Żółta kartka dla Janeczki.

90+2'
D'Apollonio zaatakował indywidualnie, ale został powstrzymany przez obrońców Stali.

90+1'
Paweł Rogala dośrodkował z lewej strony boiska, Krzysztof Zawiślak zgrał piłką klatką piersiową do Pawła Mroza, a ten kapitalnym strzał pod poprzeczkę dał prowadzenie Siarce!

90'
GOOOOL! Paweł Mróz, 1:0 dla Siarki!

88'
Olszewski dośrodkował w pole karne, a piłkę złapał Pietryga. Po chwili Świderski przeszkadzał bramkarzowi gospodarzy we wznowieniu gry i arbiter odgwizdał przewinienie.

87'
Jopek zablokował strzał Zawiślaka.

86'
Kolejna roszada w składzie Stali - Klepacki wchodzi za Drobota. Zmiana też w Siarce, D'Apollonio wchodzi za Tabora.

84'
Zmiana w Stali, Wojtak wchodzi za Kiełbasę

83'
Zawiślak i Mróz wrzucali piłkę z lewej i prawej strony w pole karne Stali. Ta spadła w końcu pod nogi Rogali, ale jego strzał został zablokowany

81'
Janeczko dośrodkował z rzutu wolnego, a po zgraniu piłki głową przez Dudę nikt nie przeciął piłki. Jak się jednak okazało, rezerwowy Siarki wcześniej i tak był na spalonym.

80'
Mróz był faulowany na połowie Stali

78'
Rogala upadł w polu karnym Stali, ale sędzia pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym

76'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Siarki, ale tam dobrze interweniował Józefiak

74'
Sulkowski również schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Duda

73'
Zmiany w Stali: Zięba za Cukrowskiego, który odczuwa jeszcze chyba skutki zderzenia się z Sulkowskimi i Lebioda wchodzi za Żelisko

72'
Sulkowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i je ominęła

70'
Mróz był faulowany blisko pola karnego Stali. Olszewski ze Stali został ukarany żółtą kartką.

68'
Wracamy do gry, przy piłce jest Siarka

64'
Sulkowski zderzył się głową z Cukrowskim, mamy przerwę w grze

62'
Dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście. Dobry fragment gry w ich wykonaniu.

60'
Świetna okazja dla Siarki! Rogala "nawinął sobie" obrońcę Stali na wysokości pola karnego rywali, oddał strzał, ale skutecznie interweniował Smyłek!

59'
Świderski oddał strzał sprzed pola karnego, a Pietryga interweniował skutecznie, choć nie pewnie. Złapał ostateczni piłkę.

58'
Zmiana w Siarce, Mróz wchodzi za Agudo.

57'
Niedokładne podanie Bierzały w kierunku pola karnego gości, złapał piłkę bramkarz Stali

56'
Żółta kartka dla Kiełbasy, który faulował Tabora.

54'
Jopek faulował Tyla blisko linii środkowej

52'
Kolejny niedokładny strzał Świderskiego, który próbuje wpakować piłkę do bramki Siarki.

50'
Niedokładny strzał Świderskiego sprzed pola karnego. Piłkę ma Siarka.

48'
Na spalonym był Żelisko, grę wznowi Pietryga.

47'
Pierwszy stały fragment gry w drugiej połowie dla Siarki, ale stalowowolanie wybili piłkę z własnego pola karnego.

46'
Zaczynamy drugą połowę meczu.

45+1'
Koniec pierwszej połowy meczu.

45+1'
Żółta kartka dla Sulkowskiego za dyskusję z arbitrem.

45'
Janeczko dośrodkował z prawej strony boiska, ale sędzia dopatrzył się spalonego u Sulkowskiego.

43'
Odpowiada Siarka - piłkę w polu karnym gości otrzymał Zawiślak, ale uderzył za lekko i Smyłek złapał futbolówkę.

41'
Coraz mocniej do głosu dochodzą stalowowolanie. Tym razem na wysokości pola karnego Siarki ładnie z piłką obrócił się Świderski, ale sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego.

39'
Pierwsza świetna akcja gości! Po podaniu Świderskiego w świetnej sytuacji znalazł się Drobot, ale pomocnik Stali za długo czekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

38'
Kolejny piłkarz Siarki został ukarany żółtą kartką, to Ivan Agudo.

37'
Tymczasem w sektorze najzagorzalszych kibiców Siarki odpalono pirotechnikę i połowa gospodarzy zakryła się częściowo przez dym.

36'
W trakcie meczu zbierane są pieniądze na operację dla Leosia, który walczy z nowotworem. To glejak nerwu wzrokowego oczka prawego

35'
Khorolskyi zwija się po faulu Zawiślaka. Sędzia pokazał zawodnikowi żółtą kartkę za to przewinienie.

33'
Sulkowski dośrodkował w pole karne, a Smyłek interweniował pewnie i złapał piłkę.

32'
Długie podanie od Stefanika do Agudo z środkowej strefy boiska, ale zawodnik Siarki nie doszedł do piłki.

30'
Świderski faulował Stefanika w środkowej strefie boiska.

28'
Ivan Agudo oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka leciała powoli i spokojnie złapał ją Pietryga.

27'
Józefiak znów oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

25'
Zawiślak zaatakował indywidualnie, wpadł z piłką w pole karne, ale tam faulował jednego z przeciwników.

23'
Persak zderzył się w polu karnym Siarki z Pietrygą i potrzebował chwili na dojście do siebie. Wszystko jest już jednak w porządku i wracamy do gry.

22'
Pietryga wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

21'
Szybki atak Drobota prawą stroną boiska, ale jedyne co wywalczył zawodnik Stali, to rzut rożny.

19'
Dobry fragment gry w wykonaniu Siarki, która dużo sprawniej porusza się na połowie rywala, aniżeli Stal robi to na połówce gospodarzy.

17'
Groźnie pod bramką Stali! Po dośrodkowaniu Tabora z prawej strony boiska strzał z bliskiej odległości oddał Sulkowski, ale świetną interwencją powstrzymał go Smyłek!

15'
Po raz kolejny jeden z zawodników Siarki został złapany w pułapkę ofsajdową.

13'
Dłużej w ostatnich minutach przy piłce utrzymuje się Siarka, ale gospodarzom brakuje dokładności pod polem karnym rywali.

11'
Rogala spróbował zaatakować indywidualnie i z lewej strony boiska zaczął schodzić w stronę pola karnego Stal, ale został zatrzymany.

9'
Było blisko gola dla Siarki! Po dośrodkowaniu Sulkowskiego z rzutu wolnego nieznacznie głową przestrzelił Kacper Józefiak.

7'
Drobot oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

5'
Spokojny fragment gry, w którym dłużej przy piłce utrzymują się goście. Nie zbliżają się jednak pod szesnastkę Siarki.

3'
Kiełbasa próbował zaatakować i wejść z piłką z lewej strony w pole karne Siarki, ale skuteczni powstrzymali go gospodarze.

2'
Pierwsza akcja w wykonaniu gospodarzy, a po zagraniu Tabora spokojnie piłkę złapał Smyłek.

1'
Arbiter dał znak i gramy! Przy piłce są teraz tarnobrzeżanie

15:58
Jeszcze przed rozpoczęciem meczu mała uroczystość z okazji setnego ligowego meczu w barwach Siarki w wykonaniu Marcina Stefanika. Obrońca tarnobrzeskiego zespołu dostał od prezesa Dariusza Dziedzica specjalną koszulkę z numerem 100.

15:56
Piłkarze obu zespołów są już na boisku, za chwilkę zaczynamy!

15:50
Zapraszamy na relację live ze spotkania Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola!

***

Faworytem tego spotkania będzie Siarka Tarnobrzeg, która jest jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.

Siarka z pozycji lidera, Stal jako członek pościgu

Do roli faworyta stawiają przede wszystkim Siarkę dwa aspekty: pozycja w tabeli oraz gra w poprzednich spotkaniach. Tarnobrzeżanie zaczęli sezon od sześciu kolejnych zwycięstw, a choć ostatnio trzykrotnie z rzędu zgubili punkty, to nie przegrali ani razu - wszystkie te spotkania kończyli z rezultatem 2:2. Wciąż dzięki temu prowadzą w tabeli, choć ich przewaga nad wiceliderem dość mocno stopniała i wynosi tylko jeden punkt.

Stal Stalowa Wola, w tabeli siódma z siedmioma punktami mniej od Siarki, od początku bieżących rozgrywek prezentuje się w kratkę. Niezłe mecze przeplata znacznie słabszymi, co między innymi doprowadziło do zwolnienia Rolanda Thomasa, czyli trenera, pod wodzą którego „Stalówka” zaczynała ten sezon. Zastąpił go Łukasz Bereta.

Drugi mecz nowego trenera zielono-czarnych

Były już szkoleniowiec Ruchu Chorzów zaczął od remisowego (2:2) debiutu z Orlętami Radzyń Podlaski. Teraz czeka go dużo trudniejsze zadanie.

- Każdy nowy trener wnosi do poszczególnej drużyny świeży powiew i zespół reaguje pozytywnie, choć być może pierwszy mecz Stali nie do końca na to wskazywał. Prawdziwym sprawdzianem dla Stali będą derby, podobnie jednak możemy powiedzieć jeśli chodzi o Siarkę - powiedział nam niedawno o trenerze swojego najbliższego przeciwnika trener Sławomir Majak.

Bereta zapewne nie będzie miał przetarcia na początek swojej przygody w Stalowej Woli, jednak jest to trener, który w poprzednim sezonie udowodnił, że wie, jak skutecznie walczyć o awans z trzeciej do drugiej ligi - w rozgrywkach 2020/2021 wywalczył bowiem awans z Ruchem Chorzów.

Trener Siarki derbów jeszcze nie wygrał

Dla Sławomira Majaka, trenera Siarki Tarnobrzeg, będą to trzecie Wielkie Derby Podkarpacia w pełnionej przez niego roli. Dotychczasowy bilans tych spotkań nie jest dla niego korzystny.

Pierwszy mecz ze Stalą pod jego wodzą Siarka zagrała w ramach trzeciej ligi i przegrała aż 0:4.

Rewanż przyszedł kilka dni po tamtym pojedynku, a stawką był finał Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Siarka znów przegrała jednak tym razem po konkursie rzutów karnych.

Pierwszy raz natomiast tarnobrzeżanie zagrają derby pod wodzą tego trenera w roli gospodarzy. Oba poprzednie spotkania odbywały się na stadionie w Stalowej Woli, gdzie zazwyczaj Siarka nie radzi sobie najlepiej.

Historia przemawia na korzyść „Stalówki”

Biorąc pod uwagę ogólny bilans bezpośrednich ligowych meczów między tymi dwiema drużynami, to jest on bardziej korzystny dla Stali. Stalowowolanie wygrali 20 meczów ligowych z Siarką, 12 przegrali i 16 zremisowali. Różnica bramek to 57:44 na korzyść Stali.