mtr
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg wciąż pozostaje liderem 3 ligi. Podopieczni Sławomira Majaka wysoko ograli Podlasie Biała Podlaska.

3. liga. Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 4:0 (ZD...

Już w 5. minucie Siarka objęła prowadzenie, a piękne trafienie zanotował Sebastian Duda. Dla 28-latka to pierwszy gol w barwach "Siarkowców". Gospodarze przeważali w sobotnim spotkaniu i w 35. minucie podwyższyli rezultat; Dawid Bałdyga po rzucie rożnym wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił do siatki przyjezdnych.

Po godzinie gry z dobrze zapowiadającą akcją ruszył Paweł Mróz. Napastnik Siarki, który na placu gry pojawił się chwilkę wcześniej, został sfaulowany przez Mateusza Jarzynkę. Defensor gości za to przewinienie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Mróz zrobił dobrą zmianę, jej owocem oprócz czerwonej kartki dla gości była bramka - 22-latek wpisał się na listę strzelców w 78. minucie, wykorzystując dogranie Pawła Rogali. Sam Rogala dopełnił formalności kilka minut później, ustalając wynik spotkania.

Lider z Tarnobrzega po wpadce w Sandomierzu wrócił na zwycięskie tory. Za tydzień podopieczni Sławomira Majaka zmierzą się w Nowym Targu z Podhalem. Poprzeczka pójdzie więc w górę.

- Zagraliśmy najsłabszy mecz w sezonie. Mogliśmy przegrać nawet wyżej. Nie mieliśmy argumentów - podsumował mecz trener Podlasia.

- Mecz był pod naszą kontrolą. Cieszymy się, że dobrze zareagowaliśmy po porażce w Sandomierzu. Chcieliśmy się zrehabilitować i to się udało. Trzeba pamiętać, że przed nami ciężkie mecze

- mówi Sławomir Majak, coach Siarki.

Najprawdopodobniej do kadry meczowej Siarki na mecz z Podhalem wróci Kacper Józefiak, który mecz w Sandomierzu skończył z rozciętą wargą.

Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Duda 5, 2:0 Bałdyga 35, 3:0 Mróz 78, 4:0 Rogala 86.

Siarka: Kowal - Bierzało ż, Stefanik, Duda, Tabor, Tyl ż (53 D'Apollonio), Rogala ż, Sulkowski ż (74 Wdowiak), Agudo (74 Jacenko), Zawiślak, Bałdyga (62 Mróz). Trener Sławomir Majak.

Podlasie: Nowak – Salak, Jarzynka cz [64, faul], Kot ż, Pigiel, Nieścieruk (82 Bahonko), Kosieradzki, Andrzejuk (77 Kobyliński), Spring (46 Idzikowski), Wojczuk, Mierzwiński (46 Zabielski). Trener Rafał Borysiuk.