3 liga. Stal Stalowa Wola - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 4:0. Pewna wygrana na kandydatem do wygrania czwartej ligi. Zobacz skrót (WIDEO)

Damian Wiśniewski
Twitter.com / Stal Stalowa Wola
W środowym sparingu grająca w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola pokonała lidera tabeli grupy wschodniej małopolskiej czwartej ligi, Bruk-Bet Termalica II Nieciecza. To trzeci triumf zielono-czarnych podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

Stal Stalowa Wola - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 4:0 (2:0)
Bramki:
Kacper Pietrzyk 2, Bartosz Marchewka 28, Sławomir Duda 67, Szymon Jopek 86.
Stal: Wietecha - Zięba, Hladik, Pietrzyk, Davidik, Pioterczak, Stelmach, Duda, Radulj, Biskup, Marchewka.
Z ławki: Konefał, Wojtak, Szifer, Jopek, Mucha, Khorolskyi, Grabarz.

W poprzednim meczu sparingowym podopieczni trenera Łukasza Berety przegrali z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz, a w środę wieczorem mierzyli się drużyną rezerw klubu ekstraklasowego, mającą bardzo duże szanse na awans do trzeciej ligi (a w razie niego występowałaby w grupie czwartej). Bruk-Bet Termalica II z kompletem zwycięstw w rundzie jesiennej jest liderem grupy wschodniej, a o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej powalczy najprawdopodobniej z aktualnym liderem grupy zachodniej, Wieczystą Kraków.

W meczu ze Stalą Stalowa Wola rezerwy ekstraklasowego klubu z Niecieczy nie strzeliły jednak ani jednego gola, a straciły ich przy tym aż cztery.

Pierwszą bramkę stalowowolanie zdobyli już w drugiej minucie meczu - Kacper Pietrzyk pokonał goalkeepera drużyny gości strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po strzeleniu pierwszego gola Stal stwarzała sobie kolejne szanse do podwyższenia wyniku, ale brakowało jej skuteczności pod bramką rywala. Ostatecznie ta sztuka udała jej się w minucie 28. Wówczas po szybkim rozegraniu autu i podaniu z prawej strony boiska goalkeepera pokonał nowy nabytek "Stalówki", Bartosz Marchewka.

Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W drugiej połowie natomiast bardzo blisko zdobycia bramki był Szymon Jopek, który oddał mocny strzał z woleja, ale bramkarz zespoły rywali efektowną interwencja nie dopuścił do tego, by piłka wpadła do jego bramki.

Gola na 3:0 w 67. minucie gry strzelił Sławomir Duda, który wykorzystał podanie z prawej strony boiska i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Wynik na 4:0 ustalił pod koniec spotkania kapitan "Stalówki", Szymon Jopek. Jego koledzy z drużyny odebrali rywalom piłkę na ich połowie, a on sam wygrał z goalkeeperem z Niecieczy sytuację sam na sam.

Dla Stali było to trzecie zwycięstwo w trakcie trwającego okresy przygotowawczego do drugiej części sezonu w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Wcześniej notowała ona następujące wyniki: 1:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, 1:4 ze Stalą Rzeszów, 1:2 ze Skrą Częstochowa, 0:1 ze Zniczem Pruszków, 3:1 z Polonią Bytom, 3:1 z KS Wiązownica oraz 0:2 z Sandecją Nowy Sącz.

Kolejny sparing stalowowolanie zagrają u siebie w sobotę z Karpatami Krosno.

Skrót meczu (źródło: facebook.com / Stal Stalowa Wola PSA):