mtr
Marcin Radzimowski
Hit kolejki w Stalowej Woli zakończył się pewnym zwycięstwem Wisły Puławy. Lider rozgrywek 3. ligi wygrał 3:0, a po meczu trener Szymon Szydełko złożył rezygnację. W ślad za trenerem poszedł również jego asystent Konrad Bober.

W dniu 31.10.2020 r. Szymon Szydełko przestał pełnić obowiązkowi pierwszego trenera Stali Stalowa Wola. Szymonowi Szydełko dziękujemy za dotychczasową pracę w Stali Stalowa Wola i życzymy powodzenia w dalszej karierze

- tak brzmi oficjalne stanowisko klubu po porażce z Wisłą Puławy.

Popularny "Szuwar" był trenerem Stali od sierpnia 2019 roku.

Rozpoczęcie sobotniego meczu poprzedziła minuta ciszy ku czci śp. Alfreda Rzegockiego. Prezydent Stalowej Woli w latach 1997-2002 zmarł w czwartek. Miał 73 lata.

Pierwsze minuty należały do Stalówki, która starała się narzucić ofensywny styl gry (główka Witasika, zablokowany strzał Mrozińskiego), ale... po 15 minutach Wisła prowadziła już dwoma golami. Najpierw futbolówkę do własnej bramki skierował Piotr Witasik, a chwilę później wynik podwyższył Adrian Paluchowski.

W odpowiedzi dwukrotnie uderzał Michał Fidziukiewicz, ale strzały napastnika "Stalówki" były niecelne.

Puławianie w końcówce podwyższyli rezultat, a drugą bramkę w tym meczu zdobył doświadczony Paluchowski.

Wisła wygrała kolejny ligowy mecz i w zasadzie pewnym krokiem zmierza po awans do drugiej ligi. Wydawało się, że "Stalówka" będzie równorzędnym rywalem dla "Dumy Powiśla", ale obecnie traci do lidera aż 18 punktów.

- Gratulacje dla Wisły. Wbrew pozorom pierwsza połowa, którą przegraliśmy w stosunku 0:2, była lepsza w naszym wykonaniu - mówił po meczu Konrad Bober, asystent trenera Szymona Szydełki.

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Witasik 8-samobójcza, 0:2 Paluchowski 15, 0:3 Paluchowski 81.

Stal: Korziewicz - Waszkiewicz, Stępniowski (60 Grabarz), Witasik, Mroziński, Wiktoruk (46 Jopek), Zmorzyński ż (69 Sobotka), Szifer (46 Zięba), Surmiak (69 Stelmach), Khorolskyi ż, Fidziukiewicz. Trener Szymon Szydełko.

Wisła: Owczarzak - Kubań, Pielach, Cyfert, Cheba, Kiczuk, Piotrowski (90 Kąkol), Bartosiak (70 Kacprzycki), Drozdowicz, Zając (85 Brągiel), Paluchowski. Trener Mariusz Pawlak.