3 liga. Stal Stalowa Wola ograła GKS Pniówek-74 Pawłowice Śląskie w sparing

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Występująca w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola zanotowała w środę trzeciego lutego swoje trzecie sparingowe zwycięstwo podczas trwającego okresu przygotowawczego do runy wiosennej w sezonie 2020/2021. Podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia jednym golem ograli GKS Pniówek-74 Pawłowice Śląskie.

Stal Stalowa Wola – GKS Pniówek-74 Pawłowice Śląskie 2:1 (1:1)
Bramki:
dla Stali: zawodnik testowany 2, Michał Mistrzyk 63.
Stal: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Hudzik, zawodnik testowany, Wojtak, Conde, Wiktoruk, Szifer, zawodnik testowany, Mroziński.
Grali także: Korziewicz, Wietecha, T. Płonka, Khorolskyi, Jopek, Lebioda, Tłuczek, Mistrzyk, Zięba, Stępniowski, Pietrzyk, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Dla Stali Stalowa Wola był to już piąty sparing w trakcie tego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. W poprzednich meczach podopieczni Jaromira Wieprzęcia kolejno: przegrali 0:1 ze Stalą Kraśnik, ograli 4:1 Wólczankę Wólkę Pełkińską i zremisowali 3:3 z KS Wiązownica. Tym razem udało im się wrócić na zwycięską ścieżkę i znów pokonali oni rywala z niemal tej samej klasy rozgrywkowej. GKS gra bowiem również w trzeciej lidze, ale w grupie trzeciej, a nie czwartej, jak Stal. Podobne są ich także pozycje w tabeli - "Stalówka" w swojej jest trzecia, a GKS czwarty.

W tym spotkaniu górą jednak byli gospodarze ze Stalowej Woli, którzy dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie i za drugim razem zdołali go już nie oddać.

- W piątym meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z GKS-em Pniówek-74 Pawłowice Śląskie. Zielono-czarni ten mecz wygrali 2:1. GKS Pniówek-74 Pawłowice Śląskie na co dzień występuje w III lidze grupie III. W środę ten zespół był sparingowym rywalem naszej „Stalówki”. Zielono-czarni już w 2. minucie objęli prowadzenie, a gola strzelił jeden z testowanych zawodników. Goście wyrównali w 25. minucie. Pierwsza połowa środowego sparingu zakończyła się remisem 1:1. „Stalówka” ponownie prowadzenie objęła w 63. minucie. Wówczas bramkarza GKS-u pokonał Michał Mistrzyk. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Stal rywala pokonała zatem 2:1 - napisała na swojej strony ekipa ze Stalowej Woli.

Przed Stalą Stalowa Wola kolejne dni trudnej pracy na treningach. W weekend natomiast Stal rozegra swój kolejny sparing, tym razem poza swoim miastem. W niedzielę siódmego lutego Stal zagra w Lubartowie z Górnikiem Łęczna, zespołem występującym na co dzień w Fortuna 1 Lidze, czyli na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 13,