3 liga. Stal Stalowa Wola - Podhale Nowy Targ 2:0. Daniel Świderski zadebiutował w zielono-czarnych barwach i strzelił gola

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu piątej kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola pokonała 2:0 Podhale Nowy Targ. Było to jej trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Stal Stalowa Wola - Podhale Nowy Targ 2:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Stal Stalowa Wola – Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0)
Bramki:
Maciej Wojtak 60, Daniel Świderski 64.
Żółte kartki: Wojtak - Bielak.
Stal: Smyłek - Zięba, Pietrzyk, Persak, Olszewski, Duda, Wojtak (75. Lebioda), Jopek (58. Żelisko), Radluj (75. Wojtysiak), Grober (85. Cukrowski), Świderski.
Podhale (skład wyjściowy): Rędzio – Janso, Bielak, Lech, Serafin, Nowak, Płatek, Kapuściński, Mianowany, Żołądź, Kowalski.
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

Stal Stalowa Wola miała w tym spotkaniu wyraźną przewagę. Do przerwy utrzymywał się co prawda wynik bezbramkowy, ale blisko strzelenia gola byli dwaj zawodnicy: debiutujący w Stali Danie Świderski i Kacper Pietrzyk.

Po upływie dwóch kwadransów gry nieźle głową uderzył również Jakub Persak, ale i on nie zdołał pokonać bramkarza.

W drugiej połowie "Stalówka" wciąż przeważała i w końcu zdołała przekuć tę przewagę na zdobywanie bramek. Jako pierwszy piłkę do bramki wpakował Maciej Wojtak, który wykorzystał podanie od Bartłomieja Olszewskiego. Po chwili na 2:0 wynik podwyższyl Świderski.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił, choć blisko jego podwyższenia był Oskar Wojtysiak, który trafił w słupek. Stal wygrała 2:0 i było to jej trzecie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani