3 liga. Stal Stalowa Wola pokonała Avię Świdnik. Drużyna trenera Jaromira Wieprzęcia zaczęła rok od piątej wygranej z rzędu (WIDEO)

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
W meczu 23. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali Avię Świdnik 1:0. Była to ich piąta z rzędu wygrana w tym sezonie.

Stal Stalowa Wola – Avia Świdnik 1:0 (0:0)
Bramka:
Tomasz Płonka 78.
Żółte kartki: Piechniak, Wiktoruk. Wietecha – Oziemczuk.
Stal: Siudak – Waszkiewicz, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba (78. Sobotka), Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (78. Szifer), Jopek (90+2. Conde), Piechniak (69. Płonka).
Avia (skład wyjściowy): Szelong – Kursa, Dobrzyński, Szpak, Cielebąk, Białek, Maluga, Niewęgłowski, Uliczny, Darmochwał, Mykytyn.

Spotkanie z Avią Świdnik było dla Stali pierwszym meczem rundy wiosennej sezonu 2020/2021 w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. W czterech ostatnich meczach kończących rok ubiegły zwyciężali i w spotkaniu z Avią Świdnik poprawili swoją bardzo dobrą serię.

Podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia szybko osiągnęli przewagę. W siódmej minucie udało im się nawet wpakować piłkę do bramki, jednak arbiter dopatrzył się we wcześniejszej fazie akcji przewinienia i gola nie uznał.

Do końca pierwszej połowie stalowowolanie przeważali, jednak nie potrafili strzelić ani jednego gola. Osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy byli natomiast blisko objęcia prowadzenia, jednak bramkarz Avii obronił niezły strzał Michała Mistrzyka.

Niedługo potem goście przejęli inicjatywę. Stworzyli sobie kilka niezłych okazji podbramkowych, a raz nawet wpakowali piłkę do bramki, ale, podobnie jak w przypadku Stali w pierwszej połowie, sędzia nie uznał tego trafienia.

W 78. minucie na stadionie w Stalowej Woli w końcu strzelono prawidłowego gola. Jego autorem był wprowadzony niedługo wcześniej na boisko Tomasz Płonka.

Więcej goli w tym meczu już nie strzelono. Stal wygrała pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku.

Skrót meczu na wideo (źródło: facebook.com / Stal Stalowa Wola PSA):