kostek
Stal Stalowa Wola (jasne stroje) nie dała rady w Radzyniu Podlaskim.
Stal Stalowa Wola (jasne stroje) nie dała rady w Radzyniu Podlaskim. Grzegorz Kostka
Dla obu drużyn był to ważny mecz. Gospodarze walczą o utrzymanie, a goście chcą przeskoczyć Texom Sokół Sieniawa i uplasować się na drugim miejscu. Po meczu bardziej zadowoleni byli gospodarze, którzy po tym zwycięstwie mają realne szanse na zachowanie trzecioligowego bytu.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak to miejscowi mieli więcej szczęścia i w 18. minucie Mateusz Chyła skutecznym strzałem głową, otworzył wynik spotkania. Po strzelonej bramce gospodarze mocniej przycisnęli. Efektem przewagi miejscowych był gol na 2:0. Jeden z zawodników ”Stalówki” zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Arkadiusz Maj. Stal otrząsnęła się dość szybko z dwóch straconych bramek i pięć minut później odpowiedziała celnym trafieniem Mateusza Hudzika, który najlepiej się zachował w zamieszaniu pod bramka Ciołka.

Po czerwonej kartce dla zawodnika Orląt, Stal stworzyła sobie dwie groźne sytuacje, ale nie potrafiła ich zamienić na gola. Napór gości w końcu przyniósł skutek. W 80. minucie Tomasz Płonka doprowadził do wyrównania. Radość naszej drużyny nie trwała za długo. Chwila nie uwagi w defensywie i po strzale Szymona Kamińskiego, gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Na szczęście Stal miała Piotra Mrozińskiego. Zawodnik Stali ponownie doprowadził do wyrównania. Niestety w samej końcówce kolejny błąd w defensywie Stali wykorzystał Kamiński, zapewniając miejscowym cenne zwycięstwo.

Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Stalowa Wola 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Chyła 18, 2:0 Maj 29-karny, 2:1 Hudzik 36, 2:2 Mroziński 79, 3:2 Kamiński 81, 3:3 Mroziński 85, 4:3 Kamiński 90.

Orlęta: Ciołek - Chyła, Szymala (49 Kleber), Perez ż, Kobiałka (46 Filipowicz żż cz [55]), Chaliadka, Maj (82 Kuźma), Rycaj ż (82 Nowosadko), Kołtunowicz (61 Idzikowski), Wiatrak, Kamiński. Trener Mikołaj Raczyński.

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Stępniowski (46 Wiktoruk) - Mistrzyk, Zięba, Stelmach (46 Harrison), Jopek - Mroziński, Grabarz (46 Płonka). Trener Damian Skakuj.