3 liga. Świetna seria Wólczanki Wólka Pełkińska dobiegła końca

arb
Beniaminek z Lubartowa sięgnął po komplet punktów w starciu z Wólczanką, co jest małą niespodzianką, gdyż piłkarze Daniela Myśliwca ostatni raz z boiska zeszli pokonani w sierpniu, gdy musieli uznać wyższość Stali Stalowa Wola, ulegając jej 3:4.

Lewart bardzo dobrze sobie radzi na własnym boisku, dotychczas doznał u siebie tylko jednej porażki, gdy przegrał z Podhalem 0-1. Od pierwszej akcji gospodarze śmiało zaatakowali. Wykonywali trzy rzuty rożne, po jednym z nich byli bliscy strzelania gola. Daniel Zbiciak uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej zdołał wybić jeden z obrońców Wólczanki. W odpowiedzi z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Podstolak, jednak bramkarz gospodarzy nie miał problemu z pewną interwencją.

Kilka minut później strzelał Kamil Bała, lecz zbyt lekko. W 30. minucie Lewart cieszył się z objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego dogrywał Konrad Nowak i zamykający akcję na długim słupku Michał Budzyński nie miał problemu z wpakowaniem futbolówki do bramki. Jeszcze w pierwszej połowie miejscowi mogli podwyższyć, ale niezła próba Nowaka została zablokowana. W rewanżu bliski wyrównania był Mateusz Olejarka.

Druga część meczu rozpoczęła się od dośrodkowań Nowaka, po których było groźnie w polu karnym Oskara Kubika. W 49. minucie z rzutu wolnego dogrywał Marcin Świech, jeden z obrońców Wólczanki przeszkodził Kubikowi, który złapał piłkę, po czym ją wypuścił, Arkadiusz Maksymiuk skorzystał z błędu rywala i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Goście otrząsnęli się i dążyli do zdobycia kontaktowego gola. Blisko był Podstolak, którego próba z rzutu wolnego zmierzała pod poprzeczkę i świetnie obronił Jakub Długosz. Porażka w Lubartowie była pierwszym meczem w sezonie, gdy Wólczanka nie zdobyła żadnej bramki.

Lewart Lubartów - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0

Bramki: 1:0 Budzyński 30, 2:0 Maksymiuk 49.

Lewart: Długosz – Zbiciak, Budzyński (83 Aftyka), Niewęgłowski, Świech, Michałów, Fularski, Maksymiuk, Buczek, Najda (58 Żelisko), Nowak (76 Pożak). Trener Tomasz Bednaruk.

Wólczanka: Kubik – Pawłowski, Szczypek, Wach (70 Peda), Wrona, Łazarz (70 Baran), Podstolak (70 Gul), Olejarka (55 Masny), Bala, Pietluch, Durda (55 Dusiło). Trener Daniel Myśliwiec.