3 liga. W Dębicy kapitan zapewnił zwycięstwo Podlasiu

Sławomir Oskarbski
Dla piłkarzy Wisłoki (zielone stroje) porażka z Podlasiem jest drugą z rzędu w tym sezonie. SŁAWOMIR OSKARBSKI
Wisłoka Dębica walczyła ambitnie z Podlasiem. Miała sytuacje bramkowe, ale punkty pojechały do Białej Podlaskiej. Im bliżej było końca, tym dębiczanie coraz bardziej desperacko szukali wyrównania. Kiedy w doliczonym czasie wywalczyli kornera, pod bramkę Podlasia powędrował nawet Daniel. Nic to jednak nie dało i drużyna z Białej Podlaskiej wywalczyła pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale nie obfitowała w klarowne sytuacje strzeleckie. Na uwagę zasługuje okazja z 13 minuty, kiedy po wrzutce Huberta Króla z bliska główkował Łukasz Siedlik, ale Rafał Misztal poradził sobie z tym uderzeniem. Bliski szczęścia był też w 42 min. Sebastian Fedan, który po dośrodkowaniu Kacpra Maika mocno uderzył głową, ale nie trafił w światło bramki.
Dużo więcej emocji było po przerwie. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę, Damian Łanucha zagrał prostopadle do Kamila Rębisza, ale jego strzał obronił bramkarz. Przyjezdni nie pozostali dłużni i po chwili Krzysztof Salak ostemplował okolice spojenia słupka z poprzeczką. Kilka minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Mażysz. Jego strzał Wojciech Daniel zdołał odbić, ale wobec dobitki kapitana Macieja Wojczuka był bezradny i przyjezdni wyszli na prowadzenie.

Trener Dariusz Kantor natychmiast zareagował i wymienił jednocześnie czterech zawodników. Kolejną dobrą okazję miał jednak będący od początku na placu gry Fedan, ale strzelił za wysoko. Dążąca do wyrównania Wisłoka omal nie została skarcona przez gości w 64 min. Na szczęście dla miejscowych Daniel wygrał pojedynek sam na sam z Mażyszem, a po chwili pewnie obronił strzał Wojczuka. W odpowiedzi Patryk Zygmunt próbował zaskoczyć Misztala „szczupakiem”, ale spudłował.

Wisłoka Dębica – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Wojczuk 55.

Wisłoka: Daniel – Kardyś, Rachfalik (73 Surma) Staszczak – Rębisz (56 Zygmunt), Fedan ż, Łanucha, H. Król (56 Maślany) – Smoleń (56 Falarz), Siedlik (56 Jędryas), Maik. Trener Dariusz Kantor.

Podlasie: Misztal – Salak, Chyła, Kozłowski ż – Spring (46 Andrzejuk), Podstolak, Bahonko (46 Nojszewski), Pigiel – Wojczuk, Mażysz (78 Domański, 84 Dmitruk), Kosieradzki (61 Galach). Trener Artur Renkowski.

Sędziował Świerczek (Brzesko).
Widzów 400.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
KS Wiązownica - Lublinianka 4:1 (4:0); Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1); Wieczysta Kraków - Sokół Sieniawa 4:1 (3:0);
Korona II Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (1:0); Cracovia II - Wisła Sandomierz 3:0 (1:0); Chełmianka Chełm - Orlęta Radzyń Podlaski 1:3 (1:1); Avia Świdnik - ŁKS Łagów 0:0; Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:0).