3 liga. W niedzielę bardzo ważny mecz Broni Radom z Lechią Tomaszów Mazowiecki

SzS
Broń podejmuje w niedzielę Lechię
Broń podejmuje w niedzielę Lechię Sylwester Szymczak
W niedzielę o godzinie 16 piłkarze trzecioligowej Broni Radom zagrają z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przydałoby się pierwsze zwycięstwo.

16 miejsce i jeden punkt zdobyty w minioną środę, to aktualna sytuacja radomskiej Broni po trzech kolejkach. Szkoda zwłaszcza ostatniego meczu, w którym radomianie do 88 minuty prowadzili 1:0 z Huraganem w Morągu, ale w końcówce gospodarze zdobyli bramkę. W pierwszej połowie Broń miała trochę szczęścia, bo najpierw rzut karny obronił Jakub Kosiorek, a za moment poprzeczka uratowała radomian od straty gola. W tym meczu nie zawiedli doświadczeni gracze jak Kamil Czarnecki, Przemysław Śliwiński, Dominik Leśniewski, Patryk Czarnota, czy Przemysław Wicik. Niestety poniżej oczekiwań w Morągu wypadła młodzież.

- Przed nami kolejny mecz, na który trzeba się szczególnie zmobilizować. To kolejny ciężki rywal. Po powrocie z dalekiego Morąga czasu na przygotowania i zarazem odpoczynek nie ma za dużo. Do tego dochodzi niezbyt dobra sytuacja kadrowa. Wciąż nie mogę skorzystać ze wszystkich zawodników. Liczę też na naszego dwunastego zawodnika, bo kibice zawsze w tych trudnych momentach potrafili nam pomóc. Serdecznie zachęcam do dopingu - zapowiada trener Broni, Dariusz Różański.

Nadal z urazami borykają się Przemysłąw Nogaj i Dawid Sala. Obaj już trenują, ale być może do gry będą na kolejny mecz, 24 sierpnia. Władysław Terentiew, środkowy obrońca jest już po badaniach kolana.

- Na szczęście więzadła nie są pozrywane, rzepka też jest cała, ale lekarz zalecił około 10 dni przerwy - mówi Terentiew.

Lechia Tomaszów Mazowiecki w minioną środę wygrała u siebie derbowy pojedynek z RKS Radomsko aż 4:1. Tomaszowianie nie są już tak mocni jak jeszcze w poprzednim sezonie, ale to wciąż groźny, nieobliczalny zespół. Drużyna ma w swoich szeregach zawodników, którzy w przeszłości grali w regionie radomskim - Kamil Lewiński, Mateusz Awdziewcz (Oskar Przysucha), Patryk Jakubczyk (Broń Radom). Po trzech kolejkach tomaszowianie mają na swoim koncie cztery punkty.

Mecz poprowadzi Grzegorz Kujawa z Olsztyna. Arbiter ten rok temu prowadził mecz Lechii z Bronią, ale w Tomaszowie Mazowieckim i wówczas radomianie przegrali 0:3.

W niedzielę od godz. 16 będzie mozna wynik na żywo śledzić na naszym portalu!