3 liga. Wisła Sandomierz przegrała z Górnikiem Łęczna, Korona II Kielce ograła GKS Nowiny, a ŁKS Probudex Łagów rozbił Pilicę Białobrzegi

DW, AIP
Dawid Łukasik
Występująca w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Wisła Sandomierz w sobotę przegrała sparing z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. Z GKS Nowiny zmierzyła się Korona II Kielce, a z Pilicą Białobrzegi zagrał ŁKS Probudex Łagów.

Górnik Łęczna - Wisła Sandomierz 3:1 (3:0)
Bramki:
Wojciechowski 16, Stromecki 30, Kalinkowski 36 - Zawiślak 75.

Z występującym w Fortuna 1 Lidze Górnikiem Łęczna swój mecz rozegrała Wisła Sandomierz.

Wynik w 16. minucie otworzył napastnik Górnika, Paweł Wojciechowski. Do przerwy gospodarze zdołali potroić prowadzenie. W 30. minucie na 2:0 strzelił Marcin Stromecki, a sześć minut później do siatki trafił Bartłomiej Kalinkowski. Po przerwie jedynego gola zdobyli goście. Bramkę dla zespołu z Sandomierza zdobył Krzysztof Zawiślak.

Korona II Kielce - GKS Nowiny 4:0
Bramki:
Ernest Rozmysłowski, Adrian Bielka, Jakub Rybus (dwie).
Korona II: Sandach (60. Karyś) - Prętnik (60. Kośmicki), Dziubek (46. Czerwiak), Seweryś (65. Malec) - R. Turek (65. Świtowski), Słabosz (46. Jopkiewicz), P. Lisowski (46. Zawadzki), Cukrowski (46. Więckowski), Bielka - Rybus, Rozmysłowski (46. Piróg).

Druga Korona Kielce nie dała większych szans wiceliderowi czwartej ligi świętokrzyskie, GKS Nowiny. - To był udany dla nas sparing. Od samego początku przeważaliśmy. Rywal stworzył jedną sytuację. Mogliśmy zdobyć kilka goli więcej, bo były ku temu okazje, jednak nie mamy na co narzekać. Cieszy to zwycięstwo, mimo tego, że to mecz sparingowy, ponieważ graliśmy z czołową drużyną czwartej ligi. To dobry prognostyk przed ostatnią grą kontrolną i pierwszym spotkaniem ligowym, które zagramy już w najbliższą sobotę - powiedział Dariusz Kozubek, trener kieleckich rezerw (za korona-kielce.pl).

ŁKS Probudex Łagów również mierzył się z czwartoligowcem, choć radomskim.

ŁKS Probudex Łagów - Plica Białobrzegi 8:1