3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Siarka Tarnobrzeg pokonała Avię Świdnik

Damian Wiśniewski
Bartosz Sulkowski (z lewej) strzelił Avii w ostatnim meczu jednego gola. Czy teraz to powtórzy? Marcin Radzimowski
W weekend 10-11 rozegrana zostania 14. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Siarka Tarnobrzeg rozegra w niej swój kolejny mecz u siebie, a jej przeciwnikiem będzie Avia Świdnik. Początek meczu o godzinie 15, relacja live rozpocznie się około pół godziny wcześniej.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 2:1 (0:0)
Bramki:
Michał Bierzało 55, Arkadiusz Gajewski 88 - Dominik Maluga 51
Żółte kartki: Bartosz Sulkowski 66, Paweł Wolski 79, Mateusz Janeczko 90+1 - Dominik Maluga 71, Dawid Wójcik 77.
Siarka: Kowal - Bury (53. Orzechowski), Józefiak, Bierzało, Sulkowski - Duda - Janeczko (90+3. Skrzypek), Mróz (46. Wolski_, Rogala, Wdowiak (62. D'Apollonio) - Bałdyga (62. Gajewski)
Avia: Sobieszczyk - Górka (61. B. Mroczek), Kursa, Mykytyn, Dobrzyński - Wojcik, Uliczny - Maluga (72. Białek), K. Mroczek, Niewęgłowski - Oziemczuk (58. Ceglarz).

16:50
Dziękujemy za śledzenie relacji live i zachęcamy do przeglądania materiałów pomeczowych!

90+4'
Koniec! Siarka Tarnobrzeg pokonała Avię Świdnik 2:1!

90+3'
Mateusz Janeczko schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Dariusz Skrzypek.

90+3'
Powinno być 3:1. Gajewski po podaniu Rogali wyszedł sam na sam z bramkarze, próbował go minąć, ale się pogubił. Siarka straciła piłkę.

90+1'
Mateusz Janeczko ukarany żółtą kartką.

90'
Groźnie pod bramką Siarki! Świetny strzał Białka z ostrego kąta i jeszcze lepsza interwencja Kowala!

89'
Wolski dośrodkował z lewej strony pod bramkę gości, a Gajewski dołożył nogę i pokonał bramkarza!

88'
GOOOOL! Arkadiusz Gajewski, 2:1 dla Siarki!

87'
Długie zagranie w kierunku Ceglarza, tarnobrzeżanie przejmują piłkę.

85'
Uliczny oddał strzał z dytsansu, piłka jednak daleko minęła bramkę Siarki.

83'
Bierzało był faulowany na własnej połowie boiska.

81'
Mateusz Janeczko spróbował zaatakować indywidualnie, ale został powstrzymany przez obrońców.

79'
A teraz żółta kartka dla Pawła Wolskiego.

77'
Żółta kartka dla Dawida Wójcika z Avii.

76'
Mykietyn zagrał piłkę w pole karne Siarki, ale tam dobrze interweniował Kowal.

74'
Gajewski został zablokowany na połowie Avii.

72'
Zmiana u gości, Wojciech Białek wchodzi za Malugę.

D'Apollonio
Żółta kartka dla Dominika Malugi

70'
Niezła próba zagrania Wolskiego w kierunku Janeczki, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

69'
Dobrzyński dośrodkował z lewej strony w pole karne Siarki, ale tam dobrze interweniował Kowal.

68'
Niedokładne zagranie Krystiana Mroczka z głębi pola w kierunku szesnastki Siarki, piłkę przejął Duda.

66'
Żółtą kartką ukarany został Bartosz Sulkowski.

64'
Paweł Wolski został zablokowany na wysokości pola karnego gości.

62'
Dwie zmiany także w Siarce Arkadiusz Gajewski za Dawida Bałdygę, a Luigi D'Apollonio za Patryka Wdowiaka.

61'
Zmiana u gości. Bartosz Mroczek wchodzi za Arkadiusza Górkę.

61'
Wdowiak dośrodkował z lewej strony boiska, a Wolski oddał strzał głową, ale piłkę spokojnie chwycił Sobieszczyk.

60'
Rogala oddał strzał z dystansu, ale był on za słaby, by móc zaskoczyć Sobieszczyka.

59'
Orzechowski był faulowany we własnym polu karnym.

58'
Zmiana w zespole gości. Eryk Ceglarz wchodzi za Kamila Oziemczuka.

56'
Sulkowski świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Bierzało oddał bardzo dobry strzał głową, czym nie dał szans bramkarzowi.

55'
GOOOOL! 1:1, Michał Bierzało!

54'
Po dograniu od Wolskiego w niezłej sytuacji znalazł się Wdowiak, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę gości.

53'
Zmiana w Siarce, Dawid Orzechowski wchodzi za Michała Burego

52'
Mroczek dobrze zagrał piłkę do Malugi w polu karnym Siarki, a ten pokonał Kowala. Siarka musi odrabiać straty.

51'
GOOOOL! Dominik Maluga, 1:0 dla gości!

49'
Bury płasko dośrodkował w pole karne Avii, ale tam dobrze interweniowali obrońcy drużyny gości.

47'
Niewęgłowski dograł piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam dobrze interweniował Kowal.

46'
Jedna zmiana w Siarce, za Mroza wszedł Paweł Wolski.

46'
Zaczynamy drugą połowę.

45+1'
Koniec pierwszej połowy meczu.

45+1'
Oziemczuk z bliskiej odległości nie trafił do bramki Siarki! Dobra odpowiedź świdniczan.

45'
Blisko gola dla Siarki! Po dośrodkowaniu Janeczki z lewej strony boiska w słupek bramki Avii trafił Bałdyga.

44'
Zagranie w pole karne Siarki w kierunku Mroczka, ale tego uprzedził Kowal.

43'
Józefiak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Sulkowskiego z rzutu rożnego, ale piłka poleciała ponad bramką Avii.

42'
Mroczek faulował Dudę w środkowej strefie boiska.

40'
Niewęgłowski oddał strzał na bramkę Siarki, ale piłka minęła daleko bramkę gospodarzy.

38'
To powinien być gol dla Siarki! Bałdyga świetnie zagrał prostopadłe podanie do Janeczki, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem starał się go lobować, ale Sobieszczyk nie dał się zaskoczyć.

37'
Bardzo dobra interwencja Kowala po strzale aktywnego dzisiaj Mroczka

35'
Niedokładne zagranie Mroczka w pole karne Siarki, piła wyszła na aut bramkowy.

34'
Groźna kontra w wykonaniu gości, trzech na trzech szli pod pole karne gospodarzy, ale skończyło się na strachu dla gospodarzy.

33'
Bierzało był faulowany pod własnym polem karnym

32'
Józfefiak zagrał z głębi pola w kierunku Bałdygi, ale ten nie zdołał dobiec dop iłki.

30'
Niedokładne zagranie Dobrzyńskiego pod pole karne Siarki.

28'
Duda oddał strzał na bramkę z dystansu, ale piłka daleko minęła bramkę Avii Świdnik.

27'
'Sulkowski dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłkę przejęli obrońcy Avii.

25'
Janeczko dostał piłkę w polu karnym Avii, ale został zablokowany.

23'
Wracamy do gry.

22'
Bury doznał jakiegoś urazu i potrzebuje pomocy lekarskiej, przerwa w grze.

21'
Indywidualna próba ataku w wykonaniu Janeczki, ale został powstrzymany. Domagał się podyktowania rzutu wolnego, ale arbiter pokazuje, że nie ma o tym mowy.

20'
Uliczny próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale piłka nie dotarła w pole karne, ale zatrzymała się na pierwszym obrońcy Siarki.

18'
Siarka próbowała wyprowadzić atak, ale skończyło się stratą Mroza dość daleko od bramki gości.

16'
Maluga dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym Siarki.

15'
Wdowiak dostał piłkę w polu karnym gości, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

13'
Goście starali się wyprowadzić szybką kontrę, ale Krystiana Mroczka powstrzymał Bierzało.

11'
Od początku meczu dłużej przy piłce utrzymują się goście. Rozgrywają ją na połowie Siarki

9'
Janeczko oddał strzał z dystansu, piłka jednak minęła bramkę gości.

8'
Maluga dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, ale spokojnie interweniował Kowal, który złapał piłkę.

6'
Duda zagrał w pole karne w kierunki Bałdygi, ale ten był na spalonym.

4'
Kolejny strzał na bramkę Siarki, jednak piłka po uderzeniu Mroczka minęła bramkę.

2'
Blisko gola dla gości! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i strzale Malugi Sulkowski wybił piłkę z linii bramkowej.

1'
Zaczynamy mecz!

15:55
Zapraszamy do śledzenia relacji live z meczu Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik.

***

Terminarz rozgrywek ułożył się z różnych przyczyn w ten sposób, że mecz z Avią Świdnik będzie dla Siarki Tarnobrzeg już piątym ligowym starciem z rzędu rozgrywanym u siebie. W czterech poprzednich podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego radzili sobie nieźle, ale zaliczyli także jeden mecz o którym woleliby zapomnieć. Pokonywali kolejno: Orlęta Radzyń Podlaski 3:0, Cracovię 1:0 ostatnio Podhale Nowy Targ 2:1, ale do tego dołożyli porażkę 1:4 ze Stalą Stalowa Wola.

Wspomniany mecz z Podhalem rozegrane zostało w ostatnią środę, siódmego października, a było to zaległe starcie z trzeciej kolejki. Zwycięstwo bardzo podbudowało trenera Opalińskiego. - Dziękuję mojej drużynie za heroiczny bój, ponieważ walka była momentami właśnie heroiczna. Dla nas był to 12. mecz i odczuwam bardzo dużą satysfakcję, ponieważ pokonaliśmy drużynę, która była najlepsza z dotychczasowych spotkań i wszystkich drużyn. Szacunek dla przeciwnika za to, jak się u nas zaprezentowa - mówił po tym spotkaniu szkoleniowiec tarnobrzeskiej drużyny.

Zaplanowane na sobotę starcie z Avią Świdnik z całą pewnością nie będzie także należało do łatwych. Ekipa z województwa lubelskiego znajduje się bowiem w czołówce tabeli - zajmuje w niej piąte miejsce i od ósmej Siarki ma o pięć punktów zdobytych więcej. W ostatnich kolejkach znajduje się także w całkiem dobrej formie i nie przegrała w sześciu ostatnich kolejkach. Wygrała 6:0 z Jutrzenką Giebułtów, potem ograła 6:1 Koronę II Kielce, 3:0 pokonała Hetmana Zamość, 6:1 wygrała z Chełmianką Chełm, a następnie zremisowała dwa razy bezbramkowo, kolejno z Wisłą Sandomierz oraz Lewartem Lubartów.

W ubiegłym sezonie, który został przedwcześnie zakończony przez epidemię koronawirusa, jedni i drudzy zdołali rozegrać ze sobą tylko jeden mecz. Tak jak teraz, wówczas również zmierzyli się ze sobą w październiku i w Tarnobrzegu. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dla Siarki bramki zdobywali Krzysztof Ropski i Bartosz Sulkowski, dla gości trafiali Patryk Kapuściński (gol samobójczy) oraz Sebastian Głaz.

Rewanż odbędzie się w sobotę 10 października. Początek meczu o godzinie 15.