4. kolejka III ligi. Z naszych drużyn u siebie zagra Gwardia Koszalin

Krzysztof Marczyk
Jacek Wójcik
Dzisiejszy mecz (24. bm, godz. 17.00) Gwardii Koszalin z rewelacyjnym beniaminkiem Mieszkiem Gniezno otworzy 4. kolejkę rozgrywek III ligi.

Spotkanie przełożono na termin piątkowy ze względu na ślub Przemysława Brzeziańskiego. A jednym z prezentów, jakie będą chcieli sprawić mu jego byli koledzy z zespołu, będzie zainkasowanie kompletu punktów z drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała (dwa remisy, jedno zwycięstwo).

Podopieczni trenera Tadeusza Żakiety, którzy w tym sezonie mocno postawili na swoich wychowanków, młodzieżowców, w niedawno rozpoczętej rundzie jeszcze nie ustabilizowali formy, po drodze przegrywając, wygrywając i remisując. W tygodniu gwardziści sporo czasu poświęcali na wykańczanie kontrataków i wracanie do defensywy po stracie piłki, które były w poprzednich meczach ich piętą achillesową.

M.in. przez to tak szaloną końcówkę meczu zafundowali sobie i kibicom w zremisowanych 2:2 derbach z Bałtykiem. Czas pokaże, na ile skutecznie Gwardia poprawi swoje mankamenty.

Rywal zza miedzy, Bałtyk, po awansie do III ligi wciąż nie może się przełamać, a zespół Mariusza Lenartowicza albo zbierał od swych rywali cięgi (0:2 z rezerwami Lecha Poznań i 0:6 z Polonią Środa Wlkp.), albo w dramatycznych okolicznościach tracił prowadzenie z Gwardią i musiał zadowolić się jedynie podziałem punktów.

Okazja do poprawienia humorów nadarzy się w niedzielę o godz. 11.00, kiedy to Bałtyk zmierzy się na wyjeździe z Pogonią II Szczecin. Pogonią, która początku sezonu również nie zaliczy do udanych, bowiem wszystkie trzy pierwsze mecze przegrała po 0:1 i zamyka tabelę.

Podrażnieni gospodarze postarają się zrobić wszystko, by się przełamać, podobnie zresztą jak Bałtyk. Ze spraw kadrowych, po tym, jak po kontuzji miejsca w składzie Bałtyku nie zdołał wywalczyć Damian Kupisz, ten przeniósł się do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga, grupa I). 28-letni napastnik jest wychowankiem koszalińskiego klubu.

Spośród zespołów z regionu póki co najlepiej radzi sobie Kotwica Kołobrzeg. Podopieczni trenera Jana Furlepy z 6 punktami na koncie plasują się na 3. miejscu w tabeli. W Kołobrzegu nie ukrywają, że liczą się dla nich najwyższe cele. Wzmocniona byłymi pierwszoligowcami, z doświadczonym szkoleniowcem, Kotwica nie może pozwolić sobie na wpadki, jaką była przegrana 0:2 z Chemikiem Bydgoszcz.

25 bm. o godz. 17.00 kołobrzeżanie zagrają w Malborku z Wierzycą Pelplin. Podobnie jak w Gwardii, wyniki Wierzycy na początku rundy jesiennej to pełen przekrój i nierówna dyspozycja. W poprzednim sezonie raz wygrała z Pelplinem (3:2), by w rewanżu lepsi okazali się kołobrzeżanie (1:0). Po kontuzji do składu powraca 29-letni pomocnik Mateusz Peroński, więc trener Furlepa do dyspozycji ma mieć wszystkich zawodników.

Olbrzymich emocji dostarczyło derbowe spotkanie Bałtyku i Gwardii Koszalin. W ostatnich pięciu minutach meczu padły aż trzy bramki!Pojedynek lepiej rozpoczęli gwardziści, którzy stworzyli sobie kilka szans do strzelenia gola, a już w siódmej minucie wywalczyli nawet rzut karny, którego nie zdołał wykorzystać Dominik Drzewiecki. Napastnik Gwardii przegrał starcie z bramkarzem gospodarzy - Sebastianem Skrzyńskim.W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. Oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki, aż w końcu w 72. minucie znakomitym strzałem z dystansu rezultat spotkania otworzył Patryk Jachemek. Gwardia wyrównała w 89. minucie po doskonałym, technicznym uderzeniu Daniela Gałacha. Remis nie satysfakcjonował drużyny ze stadionu przy ulicy Fałata. Podopieczni Tadeusza Żakiety próbowali jeszcze powalczyć o wygraną, jednak w 93. minucie Bałtyk wyprowadził znakomitą kontrę wykończoną przez Krystiana Krauze.Na tym emocje w tym meczu się nie zakończyły. Po chwili do remisu doprowadził Dominik Drzewiecki i arbiter nie wznowił już nawet gry! Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 2:2 (0:0)

III liga: Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 2:2 [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: 4. kolejka III ligi. Z naszych drużyn u siebie zagra Gwardia Koszalin - Głos Koszaliński