4 liga. Czołówka tabeli zgodnie z kompletem punktów [zdjęcia]

kpot, los
Mecz 4 ligi Warmia Grajewo - Promień Mońki
Mecz 4 ligi Warmia Grajewo - Promień Mońki Jarosław Sarnacki
Warmia Grajewo potwierdziła dobrą formę i wygrała z Promieniem Mońki 1:0. Nie zwalnia tempa też lider MKS Ruch Wysokie Mazowie-ckie, który odprawił w delegacji beniaminka MKS Mielnik 3:1 i jest blisko powrotu do trzeciej ligi.

Grajewska Warmia wygrała z Promieniem Mońki i był to jej 15. kolejny ligowy mecz bez porażki. Za tydzień liczba ta wzrośnie do 16, gdyż Warmia otrzyma punkty za walkower z Pogonią Łapy.

Z tego mini jubileuszu trener Warmii Leszek Zawadzki (po powrocie do Warmii, tylko raz przegrał 0:2 z Ruchem Wysokie Mazowieckie) nie był zadowolony.

– O takich meczach trzeba szybko zapomnieć, ale i wyciągnąć wnioski. Zwycięstwo oczywiście się liczy, ale większe brawa należą się gościom. W drugiej połowie byli równorzędnym rywalem i byli bliscy wyrównania – twierdzi trener Warmii.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Jeden z kibiców obliczył, że oddali na bramkę jedenaście celnych strzałów.
Bramka dla Warmii padła w 43. minucie. Tomasz Dzierzgowski zainicjował solowy rajd, wymanewrował kilku obrońców i podał piłkę do Pawła Sypytkowskiego, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Promienia. W tej części gry goście mieli dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki. W jednej strzał Damiana Purty minimalnie minął słupek, a w drugiej uderzenia Purty z trudem obronił Sobolewski.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

W drugiej połowie bardziej aktywni byli goście. Optyczna przewaga nie przekładała się na konstruowanie groźnych sytuacji bramkowych. Więcej stworzyli ich gospodarze. Dobrych okazji nie wykorzystali Sypytkowski i Edison. W 85. minucie bliski wyrównania był Maciorowski, ale jego silny strzał z 20. metrów, „przemknął” nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry, goście bez powodzenia wykonywali dwa rzuty rożne.

Już 19 zwycięstwo w sezonie czwartej ligi odniósł Ruch. Mimo krótkiego odpoczynku po środowym, przegranym spotkaniu w Regionalnym Pucharze Polski z Turem Bielsk Podlaski (1:2), lider rozgrywek szybko się podniósł i Mielnik ograł 3:1. Już po 50. minutach prowadząc 3:0.

– Zagraliśmy dobry mecz. Cieszy mnie też, że zawodnicy grali uważnie. Co prawda mieliśmy kilka problemów kadrowych, ale mamy szeroką kadrę i zwycięstwo nie było nawet przez moment zagrożone – relacjonuje Mykoła Dremluk, szkoleniowiec Ruchu.

Honorowe trafienie dla MKS Mielnik zapisał na swoim koncie Łukasz Pawluczuk. Jak się okazało, porażka Mielnika miała poważniejsze skutki, bo beniaminek spadł po niej na miejsce spadkowe. Wszystko przez wygraną Cresovii Siemiatycze nad Spartą Augustów 4:2. I to mimo, że po 23. minutach Sparta prowadziła 2:0.

– Pokazaliśmy charakter i wciąż liczymy się w walce o utrzymanie – mówi Wojciech Łopaciuk, kierownik zespołu z Siemiatycz.

Warmia Grajewo – Promień Mońki 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Sypytkowski 43.
MKS Mielnik - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 1:3 (0:2)
: 0:1 Styś 6, 0:2 Styś 32, 0:3 Brokowski 50, 1:3 Pawluczuk 66.
Sparta 1951 Szepietowo - Wissa Szczuczyn 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Rogowski 35, 1:1 Zambrowski 60, 1:2 Łapiński 75
Biebrza Goniądz - KS Wasilków 0:6 (0:4)
Bramki:
0:1 Panek 2, 0:2 Butkiewicz 35, 0:3 Śliwowski 36, 0:4 Panek 43, 0:5 Cichoński 77, 0:6 Śliwowski 85.
Cresovia Siemiatycze - Sparta Augustów 4:2 (1:2)
: 0:1 Sobolewski 6, 0:2 Krupiński 23, 1:2 Barwiejuk 38, 2:2 Barwiejuk 54, 3:2 Gołubkiewicz 66, 4:2 Jaszczołt 77.
Dąb Dąbrowa Białostocka - Magnat Juchnowiec Kościelny 3:1 (2:0)