Michał Czajka
Łukasz Solski
Głogovia Głogów Małopolski wywiozła komplet punktów z Pilzna i zagrała zdecydowanie lepiej od miejscowej drużyny.

Kluczem do wygranej dla Głogovii była znakomita pierwsza połowa. - Moi piłkarze grali bardzo cierpliwie, stwarzali sobie bardzo dużo sytuacji i właściwie mam nawet trochę pretensje, że nie zamknęliśmy tego meczu już po pierwszych 45 minutach, bo mogło być nawet 5:0 - oceniał trener gości, Adam Wałczyk. Ostatecznie skończyło się na prowadzeniu 2:0 po dwóch bramkach Dawida Pałysa-Rydzika, któremu dwukrotnie podawał Krzysztof Szymański.

Na początku drugiej połowy przycisnął Leigona, ale Głogovia grała dobrze w defensywie i nie dała sobie strzelić bramki. - Przestrzegałem moich piłkarzy właśnie przed początkiem drugiej części gry, bo spodziewałem się tego, że Legion postawi wszystko na jedną kartę i tak się stało - mówił Adam Wałczyk. Gol dla miejscowych jednak nie padł natomiast kolejnego zdobyli goście. Tym razem dobrą kontrę celnym strzałem wykończył Krzysztof Szymański. To całkowicie odebrało ochotę do gry Legionowi, a w ostatnich minutach meczu 4. gola dla gości zdobył jeszcze Codello.

- Zdawałem sobie sprawę, że Głogovia ma mocniejszy zespół niż my, ale na pewno więcej wymagałem dzisiaj od moich piłkarzy. Zawiedli i nie ma tego co ukrywać. Zbliża się przerwa zimowa i na pewno przedstawię swoje stanowisko zarządowi, bo potrzebujemy wzmocnień jeśli mamy realnie myśleć o utrzymaniu się w lidze

- przyznał trener drużyny z Pilzna, Roman Gruszecki.

KS Legion Pilzno - Głogovia Głogów Małopolski 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Pałys-Rydzik 21; 0:2 Pałys-Rydzik 28; 0:3 Szymański 63; 0:4 Codello 90.

Legion: Mazur 3 - Tragarz 3 (33 Kępa 3), Nalepka 3 (73 Tomasiewicz), Pęcak 3, Buras 3 (64 Stypa 3), Ziaja 3, Manzo 3, Barycza 3, Florian 3, Żuchowicz 3 (64 Kozioł 3), Wolański 3. Trener Roman Gruszecki.

Głogovia: Głogovia: Lipka 7 - Kozubek 7 (65 Szkolnik 7), Brogowski 7, Kłak 7, Delekta 7(89 Cynar), Szyszka 7, Chamera 7, Skoczylas 7 (80 Korbecki), Pałys-Rydzik 8, Szczoczarz 7 (70 Codello 7), Szymański 8 (75 Hajkowicz). Trener Adam Wałczyk.

Sędziował Kogut 8 (Przemyśl). Widzów 100.