4. liga piłkarska. Piast Strzelce Opolskie - Polonia Nysa 2-0

Łukasz Baliński
Piast Strzelce Opolskie mimo osłabień sprawił niespodziankę.
Piast Strzelce Opolskie mimo osłabień sprawił niespodziankę. Oliwer Kubus
Po raz kolejny przekonaliśmy się jak szybko losy meczu w piłce nożnej mogą odwrócić się o 180 stopni.

W pierwszej połowie starcia w Strzelcach Opolskich przeważali nysanie... choć też z drugiej strony patrząc to gospodarze też mieli swoje okazje do zdobycia gola. Najpierw kiedy to Michał Zimon minimalnie przestrzelił głową, a później gdy Patryk Sowiński obił poprzeczkę. Co istotne przyjezdni również sprawdzili konstrukcję bramki strzeżonej przez Łukasza Chrobaka.

Duży wpływ na losy całego starcia miało jednak to co stało się w ciągu 10. minut od wyjścia z szatni po zmianie stron. Najpierw bowiem rozkręcający się przyjezdni mieli rzut karny. Do futbolówki podszedł niezawodny z reguły w takich momentach Rafał Bobiński, ale tym razem fatalnie przestrzelił.

Jakby tego było mało niebawem po tym wydarzeniu Władysław Dworowenko brutalnie sfaulował Zimonia i obaj musieli opuścić boisko. Ten pierwszy za automatyczną czerwoną kartkę, ten drugi natomiast musiał zostać zmieniony, gdyż nie mógł kontynuować gry.

- W związku z tym, że graliśmy w przewadze zaczęliśmy atakować nieco śmielej i w końcu udało się - nie krył szkoleniowiec miejscowych Maciej Kułak.

Stało się to wtedy gdy jego podopieczny wyprowadzili ładną akcję zespołową, a wykończył ją Chiunye Munyaradzi, który po długiej przerwie wrócił na pozycję napastnika.

Potem z kolei miejscowi nastawili się na kontry i choć mieli dwie, trzy dobre okazję na zamknięcie wyniku to dopiero w samej końcówce uczynił to Patryk Sowiński.

- Tym samym udało się nam zrewanżować Polonii za poniesioną tydzień wcześniej porażkę w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski - przyznawał Kułak.

Piast Strzelce Opolskie - Polonia Nysa 2-0 (0-0)
Bramki:
1-0 Munyaradzi - 72., 2-0 Sowiński - 88.
Piast: Chrobak - Wastag (65. Weiss), Jys, Kozołup, Kaczmarek - Strzelecki, Gwaze, Cembolista (81. Olewicz), Sowiński - Zimon (59. Dada), Munyaradzi (75. Gwózdek)
Polonia: P. Kowalczyk - Stasiak, T. Kowalczyk, W. Bajor, Dworowenko - M. Bajor, Perkowski, Bobiński, Mroziński (40. Setla), Majerski (77. Duda) - Ściański (66. Marcelo).
Żółte kartki: Gwózdek, Wastag - W. Bajor.
Czerwona kartka: Dworowenko - 56. min (za brutalny faul).

Materiał oryginalny: 4. liga piłkarska. Piast Strzelce Opolskie - Polonia Nysa 2-0 - Nowa Trybuna Opolska