4 liga piłkarska. Sparta Paczków - Piast Strzelce Opolskie 1-5

Łukasz Baliński
Piotr Strzelecki rozegrał kapitalny mecz. Zdobył trzy gole i miał asystę.
Piotr Strzelecki rozegrał kapitalny mecz. Zdobył trzy gole i miał asystę. Oliwer Kubus
W meczu dwóch ekip ze środka tabeli spodziewano się więcej emocji. Może i goście mieli kilka punktów więcej i stawiano ich w gronie faworytów, jednak nikt nie mógł spodziewać się triumfu w takich rozmiarach.

Tym bardziej, że patrząc na zestawienie naszej 4 ligi, można było wyraźnie oddzielić górną połowę tabeli, którą niejako „zamykała” właśnie drużyna ze Strzelec Opolskich, od dołu, który będzie bronił się przed spadkiem, a na jego czele były OKS Olesno i team z Paczkowa. Taki triumf pozwoli więc podopiecznym Macieja Kułaka zyskać przewagę 9-10 „oczek” nad drużynami walczącymi o utrzymanie.

- To było takie zwycięstwo na pewnego rodzaju spokój - nie kryje szkoleniowiec Piasta. - Do tego też dobrze weszliśmy w wiosnę i wreszcie zagraliśmy też dobrze na wyjeździe, z czym wcześniej przecież były kłopoty.

Jakby tego było mało, przyjezdni mogli wygrać wyżej, jednak w końcówce nie wykorzystali jeszcze dwóch dobrych ku temu okazji. A ich szkoleniowiec mógł sobie pozwolić nawet na komfort zmiany bramkarza, gdyż w końcówce wpuścił na boisko młodego Daniela Olechnowicza.

Warto przede wszystkim jednak odnotować, iż klasą dla siebie był Piotr Strzelecki, który zdobył trzy gole, a do tego miał jeszcze asystę przy golu Beniamina Glinki. Ten drugi z kolei asystował też przy trafieniu Denisa Gordzielika.

W pierwszej połowie goście przeważali grając świetne zawody. I to mimo tego, że dopuścili do straty bramki. Była ona konsekwencją zapomnienia się w ataku i kontry paczkowian, którą udanie sfinalizował Łukasz Michaliszyn.

- Mieliśmy chwile przestoju w drugiej połowie, ale wygrana jak najbardziej zasłużona i wygraliśmy stosunkowo łatwo - oceniał Kułak. - Przyznam szczerze, iż nie spodziewałem się, że do tego stopnia. Tym bardziej, że przyszło grać na ciężkim boisku, choć widać było, że gospodarze starali się je odpowiednio przygotować.

Sparta Paczków - Piast Strzelce Opolskie 1-5 (1-3)
Bramki: 0-1 Strzelecki - 12., 0-2 Glinka - 25., 1-2 Michaliszyn - 28., 1-3 Gordzielik - 35., 1-4 Strzelecki - 80., 1-5 Strzelecki - 89.
Sparta: Iwaszków - Śleziak (56. Matuszny), Gucwa (46. Trzpioła), Marzec, Tokarz - Michaliszyn (55.), Pawełek (46. Trzpioła), Markowski, Osuchowski - Niziołek (81. Robak), D. Bogdanowicz. Trener Łukasz Krótkiewicz.
Piast: Łazarek (83. Olechnowicz) - Cembolista, Jys, Krawczyk, Sowiński - Strzelecki, Kobylnik, Olewicz (75. Dada), Glinka (81. Weiss) - Chojnowski (65. Karabin), Gordzielik. Trener Maciej Kułak.
Sędziował: Marcin Biegun (Nysa). Żółte kartki: D. Bogdanowicz, Osuchowski - Gordzielik, Weiss.
Widzów: 100.

Materiał oryginalny: 4 liga piłkarska. Sparta Paczków - Piast Strzelce Opolskie 1-5 - Nowa Trybuna Opolska