4 liga piłkarska. Start Namysłów - Małapanew Ozimek 0-1

Wiktor Gumiński
Oliwer Kubus
Trzy punkty zespołowi z Ozimka zapewnił jego najlepszy strzelec Patryk Wojtasik.

Decydująca dla losów spotkania akcja rozegrała się w 42. minucie. Wtedy to po niepotrzebnej stracie piłki namysłowianie sprokurowali rzut wolny. Do futbolówki podszedł Michał Bienias, posłał ją w pole karne, a tam najlepiej zachował się Patryk Wojtasik. Zdobył tym samym swoją 13. bramkę w sezonie i zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców z Łukaszem Bawołem.

Ani wcześniej, ani później goli już nie było, choć obie drużyny miały ku temu niezłe sytuacje. Po stronie Małejpanwi zmarnowali jednak je między innymi Wojtasik, Michael Komor i Bartłomiej Grześkiewicz.

Start najbliżej trafienia był w 60. minucie. Szymon Szczygieł obrócił się wtedy w polu karnym i mimo asysty dwóch obrońców oddał bardzo groźny strzał. Z dużym trudem, ale jednak zdołał go obronić golkiper gości Marcin Musioł.

- Jak na mecz z liderem to zagraliśmy całkiem nieźle, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o remis - puentował Damian Zalwert, trener Startu.

Start Namysłów - Małapanew Ozimek 0-1 (0-1)
Bramka: 0-1 Wojtasik - 42.
Start: Speda - Sarnowski, Żołnowski, Wilczyński, Zieliński (88. Ł. Pabiniak) - Świerczyński, Biczysko (59. Smolarczyk), Czech, Ptak, Szczygieł (69. Kowalczyk) - D. Adrian.
Małapanew: Musioł - Atroszko, Lewandowski, Suchecki - Komor (90. Gralla), Kuchta (80. Wróblewski), Zagożdżon (46. Wanat), Bienias - Grześkiewicz (90. Świerc), Wojtasik, Wacławczyk.

Materiał oryginalny: 4 liga piłkarska. Start Namysłów - Małapanew Ozimek 0-1 - Nowa Trybuna Opolska