Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przegrała z Górnikiem Wieliczka 1:2, ale ta wygrana nic nie dała wieliczanom, bo opuszczają szeregi czwartoligowców. Na zdjęciu Patryk Ryszka, autor pierwszego gola dla oświęcimian. Fot. Jerzy Zaborski
Niezbyt okazale wypadło zakończenie czwartoligowego sezonu w Oświęcimiu. Miejscowa Unia przegrała na własnym boisku z Górnikiem Wieliczka. Oświęcimianie ostatecznie zakończyli rozgrywki na 7. miejscu w grupie zachodniej. W barażu o prawo gry w III lidze zagra Jutrzenka Giebułtów. Szczebel wojewódzki opuszczają: Wiślanka Grabie, KS Olkusz, Górnik Wieliczka, Kaszowianka. Jeśli Jutrzenka nie wygra barażu, spadnie także Clepardia Kraków.

Oświęcimianie rozpoczęli nieźle, bo po podaniu ze skrzydła od Arkadiusza Czapli, przytomnym strzałem wykazał się Patryk Ryszka, dla którego było to pierwsze seniorskie trafienie. Popularny przy legionów „Boski” mógł przed przerwą podwyższyć prowadzenie oświęcimian, ale zabrakło mu szczęścia.

Tuż po przerwie, z lewej strony w pole karne wpadł Kozik i – mając Arkadiusza Rysia na plecach – zdoła oddać strzał, ale dopiero poprawka była skuteczna.

Chwilę później Kozik mógł pogrążyć oświęcimian, ale tym razem przestrzelił. Potem jeszcze z boku zagrywał Ptak, ale wbiegający na bliższy słupek Piekarski minimalnie chybił.

W odpowiedzi, w szeregach oświęcimian, pojedynki z bramkarzem przegrali Jakub Snadny z Patrykiem Lichotą.

Kozik ostatecznie dał gościom zwycięstwo, ale zastanawiające jest to, że – zanim dostał podanie – jego kolega poradził sobie z czwórką oświęcimian. Ale, co tam, czuć było już przecież piłkarskie wakacje, ale wiosna i tak była udana dla ekipy z Legionów.

Unia Oświęcim - Górnik Wieliczka 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 P. Ryszka 23, 1:1 Kozik 48, 1:2 Kozik 70.

Unia: Rogusz - Kowalik (65 Pietraszko), Pacyga, Ryś, Rzeszutko - Snadny, Janiczak, Jończyk(56 B. Ryszka), P. Ryszka (61 Wilczak) - Lichota, Czapla.

Górnik: Mrozowski - Makówka, Piekarski, Przetocki, Wilk - Ptak, Józefek, Nowak, Pyś - Frańczak (46 Oramus), Kozik.

Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ). Żółte kartki: B. Ryszka – Wilk. Widzów: 100.

Inne mecze:

LKS Jawiszowice – Clepardia Kraków 4:2, Węgrzcanka Węgrzce Wielkie – Orzeł Ryczów 3:2, Dalin Myślenice – Wiślanka Grabie 6:0, Słomniczanka – Jutrzenka Giebułtów 1:3, Kaszowianka – Beskid Andrychów 1:2, MKS Trzebinia – Pciamianka 2:1, Orzeł Piaski Wielkie – Olkusz 3:0 (mecz przerwano po pierwszej połowie w związku ze zdekompletowaniem składu gości).