Artur Bżdżoła
"Izolacja" odniosła kolejne ligowe zwycięstwo
"Izolacja" odniosła kolejne ligowe zwycięstwo Miłosz Bieniaszewski
Piast doznał pierwszej porażki na własnym boisku, będąc w przekroju całego meczu drużyną słabszą, grającą bez polotu, nie potrafiącą stworzyć sobie klarownej sytuacji. Goście byli szybsi, zdeterminowani, mieli pomysł na grę i w pełni zasłużenie wywieźli z Tuczemp komplet punktów. Szczególnie w drugiej połowie gra przyjezdnych mogła się podobać.

Piast mógł objąć prowadzenie w 14. minucie. Po dograniu Buczkowskiego główkował Noga, lecz tuż obok słupka. Kilka minut później goście objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym na bramkę uderzał Bogacz, Strawa nie zrozumiał się z obrońcą i piłka wpadła do siatki.

Gospodarze zdołali wyrównać po rzucie karnym, Kloc pewnie trafił do siatki. Tuż przed przerwą dwukrotnie próbował Kloc, ale górą był bramkarz „Izolacji”.

Drugi gol padł również po rzucie rożnym. Sprytnie rozegrany i Ciemierkiewicz z bliska wpakował piłkę do siatki. W 68. minucie kolejne nieporozumienie na linii bramkarz-obrona i Kacper Rączka ustalił losy meczu.

Rezultat mógł zmienić Buczkowski oraz Sobol, lecz na posterunku był Szularz.

Piast Tuczempy - Izolator Boguchwała 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Bogacz 19, 1:1 Kloc 32-karny, 1:2 Ciemierkiewicz 62, 1:3 K. Rączka 68.

Piast: Strawa 3 – Wielgosz 5, Demski 4, Sobol 5, Benc 4 (71 Socha) – Buczkowski 4, Wota ż 3 (71 Pluta), Kloc 4, Wiącek 4, Czub 4 – Noga 4. Trener Marek Strawa.

Izolator: Szularz 7 – Gajdek 7, Bogacz 8, Wiącek ż 6, Lelek 6 (90+2 Wilk ż) – Worosz 7 (90+1 H. Rączka), Ciemierkiewicz 7, Penar 7 (81 Dobrzański), Pikiel 6 (65 Dec) – Daniel 7, K. Rączka 8 (87 Wania). Trenerzy Michał Kachniarz i Michał Bogacz.

Sędziował Kozner 6 (Krosno). Widzów 150.