4 liga podkarpacka. KS Wiązownica wygrał z Sokołem Kamień 1:0

Daniel Sałek
Łukasz Solski
Przed rozpoczęciem spotkania uhonorowany został zawodnik KS Wiązownica Kacper Rop, który w barwach klubu rozegrał 160 spotkań, strzelając 100 bramek. Natomiast w klubie z Kamienia, w roli trenera debiutował Łukasz Chmura.

W pierwszej części spotkania na boisku nie działo się zbyt wiele, obie drużyny walczyły w środku boiska zostawiając dużo zdrowia. Gospodarze stworzyli sobie dwie sytuacje – Patryk Zieliński strzelił tuż obok słupka, natomiast uderzenie Rafała Michalika powędrowało nad poprzeczką. Zawodnicy z Kamienia nie zagrozili zbyt poważnie bramce Cynara przez pierwsze 45 minut gry.

Od początku drugiej części spotkania bardziej zdeterminowani aby objąć prowadzenie byli gospodarze i ta sztuka udała się im po stałym fragmencie gry. W 50 minucie Jakub Kloc dośrodkowywał dwa razy z rzutu rożnego. W pierwszej sytuacji obrońcy Sokoła, zdołali wybić ponownie piłkę za bramkę, lecz drugi bity stały fragment wylądował na głowie Arkadiusza Staszczaka, który umieścił piłkę w bramce Siudaka strzałem po długim rogu.

Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji m.in. strzał Ropa z 10 metrów został zablokowany, natomiast Kordasa z ośmiu metrów przeszedł obok słupka. Goście próbowali wychodzić z groźnymi kontrami, ale tego dnia Arkadiusz Cynar nie dał się pokonać broniąc trzy dogodne sytuacje, w tym tę z 90 minuty po stałym fragmencie gry.

KS Wiązownica – Sokół Kamień 1:0 (0:0)

Bramka: Staszczak 51.

KS: Cynar – Kordas, Staszczak, Sitek, Gliniak – Surmiak, Kloc, Rop – Wydra, Michalik – Zieliński. Trener Marcin Wołowiec.

Sokół: Siudak – Gnatek, Piekut, Rurak, Konefał, Podstawek - Mistrzyk, Rychel, Łeń, Dziedzic – Piechniak. Trener Łukasz Chmura.