(sec)
W Jaśle doszło do sporej niespodzianki. Czarni (czerwono-białe stroje) ograli Głogovię. fot. Marek Dybaś
Spora niespodzianka w Jaśle. Czarni, beniaminek, ograli na swoim stadionie naszpikowaną gwiazdami Głogovię, która po tym meczu straciła fotel lidera.

W pierwszej połowie przeważali goście, prezentując większą kulturę gry, lepsze przygotowanie techniczne oraz skuteczność w konstruowaniu akcji ofensywnych. Na okazje strzeleckie może powyższa dominacja za bardzo się nie przekładała, ale uderzenie Halata z bliska w 37. minucie, a także zamieszania pod bramką Czarnych po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Frankiewicza, należy odnotować.

Wydawało się, że po przerwie dotychczasowy lider z Głogowa utrzyma prymat na murawie, co zresztą sugerował groźny strzał z rzutu wolnego Chamery, jednakże losy spotkania w ciągu krótkiego czasu zupełnie się odwróciły. Po jednej z szybkich akcji Czarnych sam na sam z bramkarzem wyszedł Kiełtyka, a faulem ratował się Kądziołka. Podyktowaną jedenastkę wykorzystał Urban i miejscowi poszli za ciosem.

W efekcie Wojciech Munia dograł na pole karne do Mastaja, a ten skierował piłkę do siatki. Następnie zaś strzał Mastaja sparował Lipka, a skuteczną dobitką popisał się Kiełtyka. Jaślanie trzybramkowej przewagi nie mieli już prawa roztrwonić. Gospodarze jak najbardziej zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. I uczynili to w trakcie niecałego kwadransa.

Czarni Jasło - Głogovia 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Urban 56-karny, 2:0 Mastaj 60, 3:0 Kiełtyka 68.

Czarni: Niemczyński - Sowa, Dziedzic, Sabik ż, Krzysztof Szydło (90 Karol Szydło) - Mastaj, Urban ż (84 Musiał), Szopa (76 Wietecha), Setlak (80 Frączek), Kiełtyka (88 Majka) – Munia (89 Myśliwiec). Trener Ryszard Skuba.

Głogovia: Lipka – Kozubek, Frankiewicz ż (64 Delekta), Hus ż, Kłak (75 Brogowski) – Bożek (64 Tarała), Pałys–Rydzik, Halat (64 Sarzyński), Chamera (62 Pyrdek), Szymański (73 Tarnowski) – Kądziołka. Trener Adam Wałczyk.

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów 350.