Tomasz Paryś
Legion Pilzno rozpoczął rundę wiosenną od remisu z Lechią Sędziszów Małopolski.
Legion Pilzno rozpoczął rundę wiosenną od remisu z Lechią Sędziszów Małopolski. Tomasz Paryś
Legion Pilzno sytuacji miał bez liku, ale szwankowała skuteczność. Z remisu bardziej zadowoleni powinni być gospodarze czyli Lechia Sędziszów Małopolski.

Jeszcze trzy godziny przed meczem boisko w Sędziszowie Małopolskim było pokryte warstwą śniegu. Dzięki staraniom członków zarządu klubu i miejscowych kibiców udało się przygotować murawę do gry. Z pierwszej połowy warto odnotować dwie sytuacje z jej końcówki, po jednej dla każdej ze stron. W 40. minucie dobrą okazję miał Przemysław Kanach z Lechii, ale nieczysto trafił w futbolówkę. W odpowiedzi Damian Pęcak uderzył mocno sprzed pola karnego, a piłka ostemplowała poprzeczkę gospodarzy.

W 56. minucie powinno być 0:1. Jakub Szewczyk wyszedł sam na sam z Łukaszem Ćwiczakiem, jednak trafił w słupek. Pięć minut później miejscowi kibice unieśli ręce w geście triumfu po woleju Przemysława Pyrdka, ale uwagę bramkarza absorbował Jakub Lesiński i sędzia odgwizdał spalonego. Przewaga gości coraz bardziej uwidaczniała się w meczu. Po dwójkowej akcji Jakuba Szewczyka i Kamila Tyrki, ten drugi próbował z ostrego kąta, ale i tym razem na posterunku był golkiper Lechii. Pilźnianie raz po raz gościli w polu karnym gospodarzy, na prawej stronie brylował Kamil Tyrka, tworząc okazje strzeleckie dla swoich partnerów z ataku. Piłkę meczową w ostatniej minucie miał Tomasz Barycza, ale mając przed sobą tylko Łukasza Ćwiczaka nie trafił w bramkę.

Debiut w seniorach Lechii Sędziszów Małopolski zaliczył 20-letni Dawid Ziobro, pojawiając się na boisku w 86. minucie gry. Na ławce rezerwowych gospodarzy zabrakło pauzującego za kartki grającego trenera Dariusza Frankiewicza. Zabrakło również pozyskanego w przerwie zimowej z Wisłoki Patryka Zygmunta.

Lechia Sędziszów Małopolski - Legion Pilzno 0:0

Lechia: Ł. Ćwiczak - Am. Czółno (86 Ziobro), Kanach, Lesiński ż, Świst - Słoma ż, Ciemierkiewicz, Dziura ż, Al. Czółno (72 Malisiewicz ż) - Pyrdek (64 Bęben), Kędzior ż. Trener Dariusz Frankiewicz.

Legion: Stachnik - Czyż, Remut, Mazur, Tyrka ż (86 Czyjt) - Buras (64 Mendes), Syguła, Sztuka ż (58 Manzo), Pęcak - Barycza, Szewczyk (87 Chmura). Trener Łukasz Bartkowski.