Michał Czajka
Bartłomiej Buczek (w środku) dwukrotnie wpisał się na listę strzelców
Bartłomiej Buczek (w środku) dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Michał Czajka
Piłkarze Watkem Korony Bendiks Rzeszów zmazali plamę z ostatniej kolejki, w której wysoko przegrali ze Stalą II Mielec i pewnie pokonali u siebie lidera, Karpaty Krosno.
Piłkarze Korony Rzeszów pewnie pokonali dotychczasowego lidera rozgrywek, Karpaty Krosno 3:0

4 liga podkarpacka. Watkem Korona Bendiks Rzeszów pokonała u...

Pierwsze minuty sobotniego spotkania były dosyć wyrównane i gra toczyła się głównie w środku polu, ale Korona po kilku minutach zaczęła przesuwać się w kierunku bramki przyjezdnych tworząc sobie coraz więcej stałych fragmentów gry w postaci rzutów rożnych. W nich natomiast widać było przewagę fizyczną zawodników z Rzeszowa i pod bramką Mateusza Krawczyka robiło się coraz groźniej. Po jednym z takich rzutów rożnych do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Jędryas i otworzył wynik meczu. Potem koroniarze kontrolowali grę, ale więcej dogodnych sytuacji sobie nie stworzyli.

Po przerwie do głosu doszli goście, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania.

- Chyba przy tym 1:0 trochę za bardzo się cofnęliśmy - przyznał po meczu zawodnik Korony, Bartłomiej Buczek.

W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Karpaty rzeczywiście częściej gościły pod bramką Pawlusa, ale nie stworzyły sobie jakiejś dogodnej sytuacji, której mogłyby szczególnie żałować.

- Zabrakło nam wygranych pojedynku jeden na jeden pod bramką Korony - jednak oni dysponują bardzo solidną defensywą no i też ta przewaga fizyczna zrobiła swoje - powiedział Dariusz Liana, trener zespołu z Krosna.

Miejscowi natomiast potem przejęli już inicjatywę. Znakomite wejście mógł zanotował Paweł Piątek, ale jego strzał w 72. minucie trafił w słupek. Ostatnie 10 minut to już jednak popis koroniarzy. Najpierw znakomite podanie Padiaska wykorzystał Bartłomiej Buczek i podwyższył na 2:0. Przy tej sytuacji jednak o mało nie doznał również kontuzji, bo wbijając piłkę do siatki wpadł w słupek, co dość boleśnie odczuł.

- Tak to jest, że w czasie meczu patrzy się na dobro zespołu, a w drugiej kolejności na swoje zdrowie - śmiał się po meczu "Buczo".

Ten sam zawodnik 2 minuty później popisał się kolejną świetną akcją, gdy przelobował wychodzącego z bramki Krawczyka i ustalił wynik na 3:0.