Micz
Krzysztof Nowaliński
Sokół Nisko okazał się lepszy od Orła Przeworsk. To było bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o 4-ligowy byt.

Obie drużyny miały świadomość tego, jak ważne jest to spotkanie. W pierwszej połowie jednak kibice goli się nie doczekali choć sytuacje ku temu były. - Od samego początku to był mecz walki - każdy wiedział doskonale, o co gra - przyznał po spotkaniu Stanisław Smender, kierownik Sokoła.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Najpierw dla gospodarzy trafił Juda, który wykorzystał bardzo dobre prostopadłe dogranie Dziewita. Chwilę później wrzutkę z rzutu wolnego wykorzystał Kmiotek i mecz zaczął się od początku. Wtedy jednak drugi i, jak się okazało, ostateczny cios zadali gospodarze. Tym razem bardzo dobrze głową uderzył Stępień i tym razem miejscowi nie pozwolili już sobie wydrzeć 3 punktów.

- Przegraliśmy trochę na własne życzenie i skomplikowaliśmy sobie sytuację, bo przy stanie 2:1 mieliśmy jeszcze kapitalne sytuacje, których nie wykorzystali Strączek i Flis. Przy straconych bramkach, zwłaszcza przy drugiej, nasza defensywa też nie najlepiej się zachowała. Cóż zrobić, gramy dalej

- podsumował mecz Grzegorz Sitek, trener Orła.

Sokół Nisko - Orzeł Przeworsk 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Juda 67; 1:1 Kmiotek 74; 2:1 Stępień 80.

Sokół: Drzymała 7 - Sławecki 7, Maciorowski 7, Zaskalski 7 (65 Dziewit 7), Buda 7 (77 Szewc), Drelich 7 (60 Reliński), Juda 7 (90 Sulich), Stępień 7 (85 Szpyra), Miśko 7, Wojtak 7, Tyczyński 7 (85 Tur). Trener Rafał Leśniowski.

Orzeł: Kurosz 4 - Kowal 4, Salwach 4, Strączek 4, Kmiotek 4 - Błajda 4 (75 Kijanka), Sykała 4 (72 Pigoń), Nikanowycz 4, Flis 4, Wilk 4, Boratyn 4. Trener Grzegorz Sitek.

Sędziował Kantor 8 (Dębica). Widzów 200.

Kapitan Izolatora: Najważniejsze będą majowe mecze [WIDEO]