Micz
Krzysztof Kapica
Wisłok Strzyżów bardzo chciał dobrze zaprezentować się w ostatnim meczu na własnym boisku, ale jednak ostatecznie przegrał z Igloopolem. Trzeba jednak dodać, że podopieczni Łukasza Kłeczka zagrali bardzo ambitnie.

Zaczęło się dosyć zaskakująco, bo już w 6. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Prowadzenie Wisłokowi dał Gaweł, który wykorzystał błąd młodego bramkarza Igloopolu, Ostaszewskiego. Radość strzyżowian nie trwała jednak długo, bo już 6 minut później wyrównał Darłak. Chwilę potem na prowadzenie gości wyprowadzić mógł Dawid Rokita, ale zmarnował kapitalną okazję. Do końca pierwszej połowy goście mieli jeszcze kilka bardzo dobrych szans, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. Raz nawet piłka znalazła się w siatce Ząbika, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Dębiczanie jednak się nie zniechęcili i kapitalnie rozpoczęli druga połowę - gola na 2:1 zdobył Przemysław Nalepka. Wisłok jeszcze zdołał odpowiedzieć golem Śliwy, ale potem trafiali już tylko goście, którzy ostatecznie wygrali sobotni mecz dosyć pewnie.

- Staraliśmy się, graliśmy ambitnie, ale w końcówce brakło już po prostu sił - powiedział trener Wisłoka Łukasz Kłeczek. - Mamy krótką ławkę i właśnie dzisiaj było to wyraźnie widać - dodał.

W zupełnie innym nastroju był trener Igloopolu Bartosz Zołotar choć jego podopieczni również nie ustrzegli się błędów. - Szwankowało u nas dzisiaj trochę zgranie, ale dałem pograć kilku chłopakom, którzy grali w tej rundzie mniej - wyjaśnił. - Najważniejsze są 3 punkty. W tym sezonie już zdobyliśmy więcej punktów niż w poprzednim, więc jestem dodatkowo zadowolony - podsumował.

Wisłok Strzyżów – Igloopol Dębica 2:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Gaweł 6; 1:1 Darłak 12; 1:2 T. Nalepka 48; 2:2 Śliwa 68; 2:3 P. Nalepka 73; 2:4 Brzostowski 90+1.

Wisłok: Ząbik 6 – Nowak 5, Śliwa 5, Bober ż 5, Durek 5 – Gaweł 5 (61 Czernicki), Lipniarski 5, Piechowiak 5 (74 Grodzki), Szyszka 5, Krok 5, Znamieńczyków 5. Trener Łukasz Kłeczek.

Igloopol: Ostaszewski 6 – Wanat 7, T. Nalepka ż 7, Darłak 6, Lamparty 6 – Smagacz 6, Janus 6, Żydek 6 (53 K. Rokita 6), Draguła 6 (53 Brzostowski 6), D. Rokita 6 (57 Stefanik 6) – P. Nalepka 6. Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował Kuśnierz 8 (Jarosław). Widzów 70.

Materiał oryginalny: 4 liga. Wisłok Strzyżów mimo bardzo ambitnej gry nie dał rady Igloopolowi Dębica - Nowiny