Karol Mackowiak
Adam Nawałka po meczu z Miedzią nie krył złości
Adam Nawałka po meczu z Miedzią nie krył złości Piotr Krzyżanowski
- Tak naprawdę grać zaczęliśmy dopiero, kiedy straciliśmy trzecią bramkę. Nie chcę analizować na gorąco, ale obok tego meczu nie można przejść obojętnie i trzeba wyciągnąć wnioski - powiedział Adam Nawałka, trener Lecha Poznań po przegranym meczu z Miedzią Legnica (2:3).

Adam Nawałka (trener Lecha Poznań):
Gratulacje dla Miedzi Legnica i dla jej trenera - wywalczyli trzy punkty. My oczywiście mamy olbrzymi niedosyt po tym spotkaniu, szczególnie, że wejście w mecz mieliśmy fatalne. Pierwsza część meczu w naszym wykonaniu była nie do przyjęcia. W drugiej połowie, kiedy strzeliliśmy gola było jeszcze kilka przestojów. Tak naprawdę grać zaczęliśmy dopiero, kiedy straciliśmy trzecią bramkę. Nie chcę analizować na gorąco, ale obok tego meczu nie można przejść obojętnie i trzeba wyciągnąć wnioski.

Dominik Nowak (trener Miedzi Legnica):
Wydaje mi się, że jakościowo - przede wszystkim jeśli chodzi o grę i jej sposób - podołaliśmy temu wyzwaniu. Graliśmy z zespołem silnym, dobrze ustawionym defensywnie. Ciężko jest z nimi prowadzić grę, szczególnie w ataku pozycyjnym. Co też było istotne, wreszcie wróciła taka Miedź, na jaką długo pracowaliśmy. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, kontrolowaliśmy mecz. W drugiej części były fragmenty, w których zbyt głęboko w pole karne. Zostawialiśmy więcej miejsca Lechowi, nie byliśmy tak agresywni. W końcówce zaczęliśmy dobrze przenosić grę na połówkę rywala. 3:2 to był mały horror, ale chciałbym wyróżnić zawodników, bo świetnie ze sobą współpracowali i tworzyli zespół.

Materiał oryginalny: Adam Nawałka, trener Lecha Poznań: Obok tego meczu nie można przejść obojętnie i trzeba wyciągnąć wnioski - Głos Wielkopolski