Adam Nowak i Michał Nawrot wzmocnili Stal Rzeszów. Kolejny...

Adam Nowak i Michał Nawrot wzmocnili Stal Rzeszów. Kolejny nowy piłkarz ma podpisać kontrakt jeszcze w tym tygodniu

Miłosz Bieniaszewski

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Jak podała oficjalna strona Stali Rzeszów Adam Nowak podpisał kontrakt na 18 miesięcy z opcją przedłużenia o kolejny rok

Jak podała oficjalna strona Stali Rzeszów Adam Nowak podpisał kontrakt na 18 miesięcy z opcją przedłużenia o kolejny rok ©Stal Rzeszów S.A.

Jeszcze nim Stal Rzeszów wznowiła zimowe przygotowania dołączyło do niej dwóch nowych pomocników: Adam Nowak ze Stali Kraśnik i Michał Nawrot z Podhala Nowy Targ.
Jak podała oficjalna strona Stali Rzeszów Adam Nowak podpisał kontrakt na 18 miesięcy z opcją przedłużenia o kolejny rok

Jak podała oficjalna strona Stali Rzeszów Adam Nowak podpisał kontrakt na 18 miesięcy z opcją przedłużenia o kolejny rok ©Stal Rzeszów S.A.

Adam Nowak jest wychowankiem Wisły Józefów. Później reprezentował barwy Wisły Puławy, Opolanina Opole Lubelskie, GKS-u Bełchatów, Avii Świdnik i Stali Kraśnik.

Właśnie grając w barwach tej ostatniej przeciwko Stali Rzeszów w rundzie jesiennej zrobił spore wrażenie na Januszu Niedźwiedziu, trenerze rzeszowian.

- Oglądaliśmy go jednak również w innych meczach i jego postawa to nie był jednorazowy przebłysk - mówi nam Janusz Niedźwiedź.

- Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że dużo myśli na boisku, a piłka na pewno nie przeszkadza mu w grze. To on decyduje o jej losach, a nie na odwrót. Do tego dysponuje niezłym dośrodkowaniem - dodaje.

Adam Nowak jest bocznym pomocnikiem, ale może występować również na lewej obronie i nie wykluczone, że to będzie właśnie jego pozycja w Stali Rzeszów.

Drugim pozyskanym zawodnikiem jest Michał Nawrot z Podhala Nowy Targ, który może występować na pozycjach "8" i "10".

Jego trener Niedźwiedź zna bardzo dobrze, bo w poprzednim sezonie prowadził go w Podhalu.

- To również inteligentny piłkarz, zaawansowany technicznie. Ma dobry strzał z dystansu oraz stałe fragmenty gry. Do tego mocno trzyma się na nogach. Oczywiście ma też swoje minusy, bo w innym wypadku nie trafiłby do Stali Rzeszów, tylko do Lecha Poznań czy Legii Warszawa - uśmiecha się Janusz Niedźwiedź.

Michał Nawrot jest wychowankiem Hutnika Kraków, a grał w również w Okocimskim Brzesko, GKS-ie Katowice, i ostatnio przez dwa i pół roku w Podhalu, gdzie był kapitanem.

W tym tygodniu umową ze Stalą Rzeszów powinien związać się jeszcze jeden zawodnik.

- Jak tylko pomyślnie przejdzie badania to podpisujemy umowę - mówi Janusz Niedźwiedź.

Jego nazwisko na razie trzymane jest w tajemny, a wiadomo tylko, że występuje na boku obrony, bądź na skrzydle. Ostatnio grał w 1 lidze.

Janusz Białek, piłkarski trener: Stal Rzeszów bez awansu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji [STADION]

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej