0

Szwajcaria

1

• A bramka strzelona w tym meczu przez Fabiana Schaera to najszybciej zdobyty gol na Mistrzostwach Europy w historii Helwetów

• Koniec meczu! Szwajcaria zwycięża z Albanią 1:0 i stawia duży krok ku fazie pucharowej.

• Frei długo utrzymywał się przy piłce na połowie rywali, aż w końcu stracił ją pod polem karnym

• Embolo popędził do przodu lecz faulem został zatrzymany na środku boiska. Żółta kartka dla Mergima Mavraja

• Arbiter doliczył 3 minuty

• Kace dośrodkował jeszcze w pole karne, lecz za mocno. Pewnie Sommer

• Burim Kukeli z żółtą kartką za faul na Embolo

• Gelson Fernandes za Xherdana Shaqiriego

• Fantastycznie pod bramką rywali zachował się Gashi. Sprtynie uniknął pozycji spalonej, doszedł do piłki. Wydawało się że pokona Sommera, ale uderzył wysoko nad bramką.

• Albania w natarciu. Tym razem w defensywe problemy miał Schaer.

• Agolli lewym skrzydłem. Popędził do przodu, by w końcu dośrodkować w pole karne. Sommer uprzedził Gashiego.

• Behrami przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu. Podał do Shaqiriego, który jednak stracił futbolówkę.

• Shaqiri nie najlepiej posłał piłkę z rogu. Nic nie mogło z tego wyjść

• Atak Szwajcarii rozpoczął Djourou. Wpadł na połowę Albanii. Piłka w końcu dotarła do Freia. Ten uderzył nad bramką, ale jako że prześlizgneła się ona jeszcze po nogach jednego z Albańczyków, będzie korner dla Helwetów

• Armando Sadiku zastąpiony przez Shkelzena Gashi

• Seferović otrzymał długie podanie, a wbiegając w pole karne przewrócił się przy wślizgu Berishy. Arbiter nie dostrzegł w tym przewinienia golkipera. Wydaje się że słusznie

• Berisha ponownie pokazał ogromny kunszt. Tym razem przed wpisaniem się na listę strzelców powstrzymał Shaqiriego

• Długie podanie w pole karne Szwajcarii. Na piłkę nabiegał Lenjani jednak przewrócił się w starciu z rywalem. Arbiter nie dopatrzył się faulu

• fabian Frei kolejnym zawodnikiem, który w tym meczu zarobił żółtą kartkę

• Druga roszada wśród Helwetów. Na murawę wbiegł powracający po kontuzji Fabian Frei, zastąpił Blerima Dzemailiego.

• Seferović sprytnie oszukał w środku pola kilku rywali, po czym podał do Embolo. Ten uderzył nad bramką.

• Druga zmiana w zespole Albanii. Boisko opuścił Odise Roshi, a w jego miejsce ofensywnie nastawiony LEdian Memushaj. Widać, że Albania nie ma zamiaru odpuścić do końca

• Seferović popędził do przodu jednak został zatrzymany przez Mavraja.

• Embolo zawalczył w srodku boiska. W skutek dobrej postawy rywali nie zdołał jednak podać do nadbiegającego Rodrigueza.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Sommera

• Albania przebiła się środkiem boiska. Pod polem karnym Lenjani do Sadiku. Ten wywalczył kroner

• Valon Behrami obejrzał żółta kartkę za wcześniejszy faul na Lenjani.

• Lenjani popędził lewym skrzydłem. Faulem został zatrzymany. Arbiter zastosował jednak przywilej korzyści i nie zatrzymał gry. Albańczycy jednak w końcu zostali zahamowani. Z szybkim kontratakiem wyszedł bowiem Seferović i w akcji jeden na jeden przegrał ponownie z Berishą.

• Rzut wolny w wykonaniu Shaqiriego nie zagroził bramce Albanii

• Pierwszy kontakt z piłką i pierwsza żółta kartka. Ukarany Ergys Kace

• Zmiana również w szeregach Swajcarii. Urodzony w 1997 roku Breel Embolo za sześć lat starszego Admira Mehmediego

• Premierowa roszada tego meczu. Taulan Xhaka opuścił boisko, a za niego Ergys Kace

• I ponownie Lenjani. Sam środkiem wyminął kilku rywali lecz wobec braku pomocy ze strony partnerów nie zdołał nic zrobić

• Sommer bez problemu hamuje akcje skrzydłem Lenjaniego.

• Mehmedi przyśpieszył akcję Szwajcarii. Wrzucił w piłkę w pole karne, gdzie dochodził już Lichsteiner. W ostatniej chwili kapitan Helwetów zostal uprzedzony przez rywali.

• Sadiku sprytnie zszedł na lewą stronę i dostał się pod pole karne Sommera. Dobra interwencja Lichsteinera do spółki z Shaiqirim nie pozwoliła mu jednak na wiele

• Granit Xhaka nadal atakuje bramkę Berishy. Kolejny strzał zakończył sie jednak niecelnie

• Instyktowna obrona Berishy! Wybronił fantastyczny strzał Seferovicia

• Lichsteiner ruszył do ofensywy. Nie poszło mu jednak najlepiej - zahamowali go bowiem Hysaj z Abrashim.

• Sadiku otrzymał swietną piłkę na połowie rywali. Wdarł się w pole karne, lecz tam nie zdołał wiele dokonać

• Djourou popełnił kolejny fatalny błąd który mógł być brzemienny w skutki. Na jego szczęście Sommer pozostaje skoncentrowany przez cały czas

• Po podaniu Rodrugueza, uderzał Shaqiri. Świetna interwencja Berishy uratowała Albanię przed stratą gola

• W drugą połowę odważniej weszła Szwajcaria. To oni wciąż atakują i próbują przedrzeć się przez defensywę rywali. Jak na razie jednak Albania nie daje się podejść

• Nowym kapitanem Albanii prawy obrońca Napoli, Elseid Hysaj.

• Szwajcarzy rozpoczęli drugą część gry

• Koniec pierwszej części spotkania!

• Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy

• Dośrodkowanie z rogu świetnie odczytał Sommer.

• Lenjani w starciu z Lichtsteinerem wywalczył korner dla swego zespołu

• Albania nieśmiało lewą stroną. Spokojnie wszystko kontroluje jednak duet Lichtsteiner - Schaer

• Xhaka do Seferovicia, a ten przebił się lewą stroną pod bramkę. Jego strzał obroniony przez golkipera Albanii

• Za długa piłka w wykonaniu Granita Xhaki. Próbował dośrodkować pod nogi Shaqiriego a trafił w ręce Berishy

• To mgół być gol! Dzemaili minimalnie obok bramki. Szwajcar wykorzystał dziury w polu karnym rywali.

• Końcówka tej połowy obfituje w akcję za akcją. Tym razem przed zagrożeniem na bramkę, Albańczyków uratowało nieporozumienie Lichtsteinera zkolegami

• Piłka pędzi spod jednej na druga bramkę. Sommer spokojnie wyłapał delikatne uderzenie na swoją bramkę. Błąd w defensywie Schaera

• Śzwajcaria nadal w ofensywie. Dzamaili dzielnie czeka na piłkę pod polem karnym, a koledzy próbuja mu ja wystawić niczym na tacy. Tym raze jednak podanie Shaqiriego odczytał Berisha

• Rzut wolny dla Szwajcarii. Do piłki podszedł Dzemaili i trafił prosto w słupek. Szczęscie sprzyjało w tej sytuacji Berishy

• Co się dzieje?! Kapitan Albanii Lorik Cana ukarany drugą żółta kartką za zagranie ręką w defensywie. Albania w dziesiątkę

• Szwajcaria znalazła się pod polem karnym Albanii. Walczył tam głównie Mehmedi, jednak nie udało mu się wiele osiągnąć. Przerzucił piłkę na prawe skrzydło, gdzie walczył jeszcze Shaqiri. Przegrał starcie z Abrashim

• Roshi popędził prawym skrzydłem, wyminął obrońców i scentrował piłkę na piąty metr. Tam już czekał na nią Sommer. Kolejne błędy popełnia Djourou

• Z kolejnym atakiem ruszyli Rodriguez oraz Mehmedi. Arbiter dopatrzył się faulu w ofensywie tego pierwszego i Albania wznowi gre z rzutu wolnego

• Fatalny błąd Djourou zaowocował fantastyczną akcją Albanii. Na posterunku jednak Sommer

• Jak dotąd Albania próbuje przebić się jedynie środkiem lub prawą stroną. Lewa nie istnieje, wobec solidnej gry Shaqiriego i Lichsteinera

• Prosta strata Roshiego i kolejna akcja Szwajcarii. Shaqiri prawą stroną. Próba dośrodkowania pod bramkę Berishy spoczęła jednak na niczym

• Kolejne kontrowersje. Sędzia wskazał na rzut wolny dla Albanii z czym mocno nie zgadzał się Sommer. Koniec końców stały fragment gry nie przyniósł strzału, wobec skutecznej reakcji Fabiana Schaera. Obrońca wybił piłkę spod bramki

• Shaqiri na spalonym na prawym skrzydle. Grę wznowi Albania

• Pierwsza groźniejsza akcja Albanii. Inteligentne podanie Roshiego do Toulanta Xhaki. Ten jednak uderzył niecelnie

• W tym spotkaniu nikt nie odpuszcza. Duet Shaqiri Mehmedi przebił się lewym skrzydłem, aż w końcu ten drugi dał się złapać na pozycji spalonej.

• Shaqiri przekroczył przepisy w starciu z Agollim. Rzut wolny Albanii ze środka boiska

• Zółty kartonik dla Lorika Cany za wyraźny fauk na Dzemailim. w środku boiska

• Rzut rozny przyniósł dośrodkowanie pod bramkę Sommera, jednak defensorzy Szwajcarii szybko wybili piłkę z własnego pola karnego

• Stały fragment gry wykonywał sam poszkodowany. Pchnał piłkę w kłębiacych się w polu karnym piłkarzy. Będzie jeszcze róg

• Shaqiri w starciu z Agollim. Arbiter dopatrzył się faulu. Rzut wolny dla Albanii

• Szwajcarzy również spokojnie rozgrywają piłkę. Stopniowo zagłębiali się w połowie rywali, aż akcję zepsuło niecelnie podanie Dzamailiego do Lichtsteinera.

• Albańczycy długo rozgrywali piłkę na własnej połowie. W końcu Mavraj zdecydował się na długie dośrodkowanie pod bramkę Sommera. Spokojnie piłkę przejął Rodriguez

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego w parze Shaqiri - Mehmedi. Z dystansu uderzał Lichtsteiner. Do piłki doszedł Rodriguez, ale nic z tego nie wyszło. Berisha rozpocznie od bramki

• Shaqiri otrzymał podanie z prawej strony po czym podał do Dzemaliego. Ten wywalczył kolejny korner dla swego zespołu

• Bardzo szybki kontratak Szwajcarii celnym uderzeniem zakończył Seferović. Na posterunku Berisha

• Taulant Xhaka miał okazję wykonywać rzut rożny. Prosto w ręce Sommera

• Fabian Schaer ukarany żółtą kartką za faul na Lenjanim. Kontrowersyjnie...

• Albania próbuje lewym skrzydłem.

• Lichtsteiner popisał sie długim podaniem pod bramkę Albanii jednak zostało ono przejęte przez rywali

• Albania po stracie gola odważniej ruszyła do ofensywy. Ostatnie minuty piłka spędza głównie na połowie Sommera. Nie owocowało to jednak w strzały

• Cana, kapitan reprezentacji Albanii, faulowany w środku boiska. Będzie rzut wolny

• A asystował mu Xherdan Shaqiri

• GOL! Fabian Schaer wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego i umieszcza piłkę w siatce

• Długie podanie w kierunku Rodrigueza zaowocowało zagrożeniem z lewej strony pola karnego Albanii. Defensywa rywali nie dała się jednak zaskoczyć. Dobijał jeszcze Granit Xhaka. Będzie korner

• Jest i wpierwszy faul. Wślizg Granita Xhaki na rywalu nie został jednak ukarany kartką.

• Szwajcaria już wywalczyła sobie korner. Piłka wrzucona przez Rodrigueza z rogu łatwo została jednak wybita

• Albania gra systemem 4-3-3, natomias Szwajcaria 4-5-1. Który okaże się skuteczniejszym w tym meczu?

• I zaczynamy!

• Po stadionie rozbrzmiały już hymny. Najpierw Helwetów, a chwilę później Albanii.

• I ruszyli! Sędziowie tego spotkania wyprowadzili obie jedenastki na murawę.

• Zawodnicy już w blokach startowych. Za moment, za chwileczkę zaczynamy. Emocje rosną. Czy piłkarze zdołają wypełni pokładane w nich nadzieje?

• Do meczu pozostały już ostatnie minuty. Trybuny w Lens, jak się można było spodziewać, pełne. Piłkarze spędzają ostatnie chwile w szatni, a kibiców zabawia "część artystyczna".

• Zanim jeszcze wybiegną na boisko, warto poznać piłkarzy bliżej. Golkiper Szwajcarii, grający z jedynką na trykoci, Yann Sommer w wolnej chwili prowadzi... bloga.

• Już za nieco ponad kwadrans rozbrzmi premierowy gwizdek pierwszego meczu rozgrywanego na stadionie w Lens. Tutaj beniaminek na Mistrzostwach Europy Albania zmierzy się z wyżej notowaną Szwajcarią. Czy podopieczni Gianniego de Biasi ponownie zaskoczy i tak jak w czterokrotnie w eliminacjach, również i tutaj osiągnie zwycięstwo? Z pewnością nie będzie łatwo - kto jak kto, ale głodna sukcesów Szwajcaria łatwo skóry nie sprzeda. Zwłaszcza, że Helweci marzą o zapisaniu się w historii swego kraju i wyjściu po raz pierwszy z grupy na Euro.

• Sędzią tego spotkania będzie doświadczony Hiszpan Carlos Velasco Carballo, dla którego Euro 2016 prawdopodobnie będzie ostatnim etapem kariery sędziowskiej. Przepisy hiszpańskiej federacji zmuszają arbitra z Madrytu do jej zakończenia.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Poniżej ławki rezerwowych:

• Albania: Alban Hoxha, Orges Shehi, Arlind Ajeti, Naser Aliji, Bekim Balaj, Migjen Basha, Sokol Cikalleshi, Shkelzen Gashi, Ergys Kace, Andi Lila, Ledian Memushaj, Frederik Veseli.
    • Szwajcaria: Marwin Hitz, Roman Buerki, Francois Moubandje, Nico Elvedi, Steve von Bergen, Michael Lang, Fabian Frei, Denis Zakaria, Gelson Fendandes, Breel Embolo, Shani Tarashaj, Eren Derdiyok.
  • Tak prezentuje się Stade Felix-Bollaert w Lens, na którym zostanie rozegrane dzisiejsze spotkanie:

• Po wczorajszym emocjonującym meczu otwarcia, w którym Francja pokonała Rumunię 2:1, czas na drugi pojedynek tej grupy. Faworyzowani Szwajcarzy zmierzą się z absolutnym kopciuszkiem wielkich imprez, reprezentacją Albanii. Kto wygra ten pojedynek, będzie już po pierwszym meczu blisko awansu do fazy pucharowej.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A piłkarskiego Euro 2016. Na stadionie Felix-Bolleart w Lens Albania zmierzy się ze Szwajcarią.