Występy młodzieżowców w 31. kolejce Lotto Ekstraklasy
Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (rocznik 1998) - Cały mecz z Arką Gdynia. Zagrał na tyle dobrze, że wzięliśmy go do jedenastki całej kolejki.
Adrian Gryszkiewicz - Zagrał poprawnie na lewej obronie. Poniżej prezentujemy jego pomeczową wypowiedź w wersji wideo.
Jagiellonia Białystok - Maciej Twarowski (2001) - Witamy kolejnego debiutanta! We wrześniu zaliczył pierwszy mecz w Pucharze Polski, a w sobotę także pierwszy w Lotto Ekstraklasie. Za Lechem Poznań biegał od 86 minuty. Zmienił wtedy Marko Poletanovicia.
Korona Kielce - Oskar Sewerzyński (2001) - Trzeci występ w lidze. W meczu ze Śląskiem Wrocław wszedl w doliczonym czasie. Zmienił Felicio Brown Forbesa.
Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Jak zawsze cały mecz na boku - tym razem z Jagiellonią Białystok.
Kamil Jóźwiak (1998) - Rozegrał całe spotkanie w środku pola.
Filip Marchwiński (2002) - Zameldował się na boisku w 74 minucie (za Joao Amarala). Zapisał asystę.
Mateusz Skrzypczak (2000) - Grał już w rezerwach w 3 lidze, grał z juniorami w Lidze Mistrzów, ale ani razu w pierwszej drużynie w spotkaniu o punkty. No i w końcu się doczekał! W doliczonym czasie zmienił Pedro Tibę. Mimo że przebywał na boisku chwilę to zdążył złapać żółtą kartkę.
Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - W przeciągu jedenastu dni rozegrał trzy mecze. Z Piastem Gliwice dane było mu biegać w pełnym wymiarze czasowym. Środka pola jednak nie opanował. Co więcej, całą drugą połowę (czerwoną kartkę w 44 minucie obejrzał Jarosław Kubicki) musiał biegać jakby za dwóch.
Karol Fila (1998) - Wszedł dopiero w 80 minucie. Zmienił Filipa Mladenovicia.
Mateusz Żukowski (2000) - Drugi występ w kwietniu, a czwarty w ogóle w tym sezonie dla pierwszej drużyny. Wszedł w tym samym momencie co Fila. Zmienił Artura Sobiecha.
Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - W trudnym meczu z Cracovią biegał do 74 minuty. Na końcówkę zmienił go Dominik Nagy.
Miedź Legnica - Mateusz Żyro (1998) - W spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec biegal od 88 minuty. Zastąpił wtedy Artura Pikka.
Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Dobry mecz przeciw Lechii Gdańsk, choć nie okraszony ani golem, ani asystą. Zagrał w pełnym wymiarze czasowym.
Pogoń Szczecin - Jakub Bursztyn (1998) - W końcu zaliczył czwarty występ w seniorach (liczymy tylko ten sezon). W trudnym meczu z Zagłębiem Lubin puścił dwie bramki.
Sebastian Walukiewicz (2000) - Z powodu urazu nie zagrał w czterech wcześniejszych meczach. Na rundę finałową jednak wrócił i od razu zaliczył pełne 90 minut.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Biegał w środku pola do 68 minuty. Potem szansę dostał Santeri Hostikka.
Śląsk Wrocław - Mateusz Hołownia (1998) - Cały mecz przeciwko Koronie Kielce. Dostał żółtą kartkę.
Wisła Kraków - Dawid Szot (2001) - Oto kolejny debiutant! Z Wisłą Płock zagrał, ponieważ za kartki wypadł Maciej Sadlok (a urazów doznali Lukas Klemenz z Marcinem Wasilewskim). Niestety, także przez jego błędy drużyna wypuściła wynik 2:0.
Marcin Grabowski (2000) - Po raz trzeci w lidze. Na boisku przebywał do 74 minuty. Potem szansę dostał już Paweł Brożek, który jest od niego starszy o 17 lat.
Patryk Plewka (2000) - Wszedł w 62 minucie za Krzysztofa Drzazgę.
Aleksander Buksa (2003) - A oto najmłodszy debiutant w lidze! Występ zaliczył bowiem jako pierwszy przedstawiciel rocznika 2003. W 86 minucie zmienił autora dwóch bramek, Sławomira Peszkę. Dla jego rodziców ten weekend był zatem niezwykle udany, tym bardziej zresztą że gola dla Pogoni Szczecin strzelił drugi syn, Adam.
Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Wrócił po pauzie za kartki. Z Pogonią Szczecin dane było mu biegać od początku do samego końca.
Drużyny bez młodzieżowca w 31. kolejce Lotto Ekstraklasy:
Arka Gdynia, Cracovia, Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec.
Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 31. kolejce:
2 GOLE i 3 ASYSTY - Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
2 GOLE i 2 ASYSTY - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
3 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 3 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
3 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 2 ASYSTY - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
2 GOLE - Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
1 GOL i 1 ASYSTA - Robert Gumny (Lech Poznań), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia),
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Sebastian Strózik (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
Czyste konta młodzieżowców po 31. kolejce
7 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1 - Adrian Benedyczak! (Pogoń Szczecin), Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).
Stastystyki młodzieżowców z zagranicy:
4 GOLE i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa)
Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:
1. Górnik Zabrze - 7549
2. Legia Warszawa - 6274
3. Lech Poznań - 6078
4. Pogoń Szczecin - 4836
5. Piast Gliwice - 4368
zobacz więcej
Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN
Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.