Aleksander Buksa najmłodszym strzelcem. Młodzieżowcy na boisku: 6. kolejka PKO Ekstraklasy [RAPORT]

Aleksander Buksa, nadzieja Wisły Kraków
Aleksander Buksa, nadzieja Wisły Kraków Wojciech Matusik
PKO Ekstraklasa. 6. kolejkę zapamiętamy głównie z bramek Aleksandra Buksy (Wisła Kraków) i Przemysława Płachety (Śląsk Wrocław), a także asyst Michała Karbownika (Legia Warszawa), Kamila Jóźwiaka (Lech Poznań) i Sebastiana Milewskiego (Piast Gliwice).

Występy młodzieżowców w 6. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Bez formy. Ale gra, bo musi grać. W meczu z Cracovią zapisał 64 minuty.
Jan Łoś (2000) - Wszedł za Mlyńskiego. Niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Zaliczył 80 minut przeciwko Arce Gdynia.
Daniel Pik (2000) - Tradycyjnie już zastąpił Lusiusza.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Pełne 90 minut z Koroną Kielce. Trzeci raz (u siebie) razem z Pawłem Bochniewiczem poprowadził defensywę na zero z tyłu.
Daniel Ściślak (2000) - Zamiana ról z Kopaczem. Tym razem dostał szansę od początku i wytrzymał prawie do końca.
David Kopacz (1999) - W 86 minucie zmienił Ściślaka.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - W meczu z Wisłą Kraków pozostał na murawie do ostatniego gwizdka.
Patryk Klimala (1998) - W 81 minucie zastąpił bohatera, Jesusa Imaza.

Korona Kielce - Paweł Sokół (2000) - Ciężka lekcja w Zabrzu. Od Górnika przyjął trzy ciosy.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Wypełnił rolę młodzieżowca w meczu ze Śląskiem Wrocław. Obejrzał żółtą kartkę.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Jak zawsze w pełnym wymiarze czasowym. W meczu z Rakowem Częstochowa obejrzał żółtą kartkę.
Kamil Jóźwiak (1998) - Na boisku spędził 75 minut. Zapisał asystę.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Cały mecz na drugim boku obrony.
Paweł Tomczyk (1998) - W 86 minucie zmienił autora dwóch bramek, Christiana Gytkjaera.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - On nie stracił akurat miejsca w składzie. Z ŁKS-em Łódź rozegrał cały mecz. Nie poradził sobie tylko ze strzałami Łukasza Sekulskiego.
Michał Karbownik (2001) - Witamy debiutanta! Przywitał się z nami asystą.
Mateusz Praszelik (2000) - On także wygrał na rotacji. Na boisku do 61 minuty. Zmienił go Walerian Gwilia.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Pod formą jak i cała drużyna. Nie dał rady w drugiej połowie meczu z Legią Warszawa.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Dobry mecz z Zagłębiem Lubin - dobry, bo okraszony asystą.
Dominik Steczyk (1999) - W 79 minucie zmienił Piotra Parzyszka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Cały mecz z Wisłą Płock. Raczej do zapomnienia.
Marcin Listkowski (1998) - Biegał przez 68 minut w drugiej linii.
Kacper Kozłowski (2003) - Młody, ale nie debiutant! Na końcówkę wszedł za Listkowskiego.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Z Lechem Poznań w pełnym wymiarze czasowym. Zmarnował okazję na gola.
Jakub Apolinarski (1999) - 69 minut na boku obrony. Zmienił go Daniel Bartl.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Także i jemu w końcu wpadło. Trafił Lechię Gdańsk i Dusana Kuciaka.
Mateusz Hołownia (1998) - W 89 minucie zmienił Płachetę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Cały mecz z Pogonią Szczecin na lewej obronie.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Pierwszy mecz dla nowej drużyny. Od 61 minuty biegał za Grzegorza Kuświka. Na pewno żałuje zmarnowanej okazji na gola.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Tym razem poniżej oczekiwań. Z Jagiellonią Białystok grał do 77 minuty.
Aleksander Buksa (2003) - Jest pierwszy gol drugiego Buksy! Kwadrans po wejściu na boisku 16-latek ustalił wynik na 3:2, stając się najmlodszym strzelcem "Białej Gwiazdy" w historii jej występów.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Cały mecz z Piastem Gliwice.
Łukasz Poręba (2000) - Po godzinie gry zmienił Jakuba Tosika.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
2 GOLE: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE, 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
1 ASYSTA: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).