ŁŻ
Na zdjęciu: Piotr Stokowiec
Na zdjęciu: Piotr Stokowiec Piotr Hukało
Piotr Stokowiec, opiekun piłkarzy Lechii Gdańsk, nie tylko przekazuje wiedzę swoim podopiecznych w zakresie teoretycznym. Potrafi też to robić w praktyce, o czym świadczy znakomicie wykonany przez niego rzut wolny w tureckim Belek.

Piotr Stokowiec do próby strzału sprzed pola karnego podszedł wspólnie z Maciejem Kalkowskim, swoim asystentem. Ten przebiegł jednak tylko nad piłką, a na strzał zdecydował się Piotr Stokowiec. Szkoleniowiec Lechii idealnie ułożył stopę i wymierzył w samo "okienko" bramki, po czym zebrał aplauz i brawa od swoich podopiecznych, którzy bacznie przyglądali się temu, co zamierza zrobić ich trener.

Co ciekawe, Piotr Stokowiec jest nominowany w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna" do nagrody Trenera Roku 2018. O miano najlepszego szkoleniowca rywalizuje z Ireneuszem Mamrotem, trenerem Jagiellonii Białystok i selekcjonerem młodzieżówki, Czesławem Michniewiczem.

Biało-zielona drużyna przebywa obecnie na zgrupowaniu w tureckim Belek. W poniedziałek rozegrała pierwszy z zaplanowanych sparingów. Starcie z rumuńskim Viitorulem Konstanca zostało jednak przerwane w 49. minucie ze względu na obfite opady deszczu. Lechia do tego momentu prowadziła z rywalem 2:1.

W planach podopieczni trenera Piotra Stokowca mają jeszcze dwa mecze kontrolne. W piątek zmierzą się z Łudogorecem Razgrad , a 1 lutego z Viktorią Koln. Być może dojdzie do tego jeszcze jedna potyczka, ale na razie w tym temacie nie ma potwierdzenia.

Przypomnijmy, że piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii nie rozmawiają obecnie z mediami. Jest to forma protestu za nieregularne płatności klubu.

Komisja PZPN-u odwiesiła licencję Wisły Kraków. "Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogła przystąpić do rozgrywek Ekstraklasy po przerwie zimowej"

TVN24 / x-news

Materiał oryginalny: Ależ przymierzył! Znakomity strzał Piotra Stokowca, trenera Lechii Gdańsk, z rzutu wolnego [wideo] - Dziennik Bałtycki