Alit Ożarów musi liczyć na wygraną Wisły Sandomierz

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Zespół Alitu Ożarów wciąż nie jest pewny utrzymania w czwartej lidze.

Podopieczni trenera Tadeusza Krawca czekają na jeszcze dwa spotkania w tym sezonie, ale nie wszystko musi zależeć tylko od nich. Zespół ma nadzieję na dobre wyniki Wisły Sandomierz.

Od grającej w lidze wyżej sandomierskiej ekipy zależy bardzo dużo, a kto wie, być może nawet wszystko.

Jeśli zespół ten utrzyma się w trzeciej lidze, to Alit na sto procent w przyszłym sezonie wciąż będzie występował na poziomie czwartej ligi.

Jeśli jednak drużyna z Sandomierza spadnie, to automatycznie powiększy się grono zespołów, które zlecą z czwartej ligi do klasy okręgowej. W tej chwili są to cztery drużyny. Jeśli liczba urośnie do pięciu, to Alit nie będzie bezpieczny.

W tej chwili zespół z powiatu opatowskiego nad piątym od końca Naprzodem Jędrzejów ma co prawda dwa punkty przewagi, jednak drużyna ta jak dotąd rozegrała o jedno spotkanie mniej.

Poza tym, Alit w rundzie wiosennej spisuje się fatalnie. Osłabiony odejściem wielu piłkarzy podczas zimowej przerwy klub zdołał w 2019 roku tylko jedno spotkanie wygrać. 3:1 pokonał najsłabszą w tym sezonie w całej lidze Kamienną Brody, a do tego dołożył dwa remisy. Pozostałe dwanaście meczów przegrał. W czternastu meczach stracił aż 43 gole i czternaście strzelił.

W najbliższej kolejce jego przeciwnikiem będzie Partyzant Radoszyce. To dziesiąta drużyna w czwartoligowej tabeli mająca siedem punktów zdobytych więcej od Alitu. W 2019 roku ich o czternaście więcej do zespołu z powiatu opatowskiego.

Kiedy jedni i drudzy mierzyli się w tym sezonie ze sobą po raz pierwszy, to ich mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla drużyny z Radoszyc. Dla Partyzanta bramki strzelali wówczas Mateusz Śliwka w 41 minucie oraz Jakub Kłos w 80. Jedynego gola dla Alitu zdobył Patryk Niziołek w 47. minucie. Alit kończył tamten mecz w dziewiątkę.