Amber Cup 2013: Młodzi piłkarze Lechii pokonali doświadczony Puma Team w finale (WYNIKI)

psz, bcz, bsz, msz
Lechia Gdańsk wygrała Amber Cup 2013
Lechia Gdańsk wygrała Amber Cup 2013 Dziennik Bałtycki
W Słupsku młodość triumfowała nad doświadczeniem. Symboliczna była ostatnia seria rzutów karnych w finale Amber Cup 2013, w której swoją szansę zmarnował profesor Piotr Reiss, a zwycięstwo Lechii zapewnił 15-letni utalentowany Oktawian Skrzecz. Ostatecznie gdańszczanie pokonali Pumę Team w karnych 2:1, na boisku remisując 2:2. Sprawdź wyniki Amber Cup 2013.

Osiem zespołów brało udział w sobotnim turnieju finałowym Amber Cup 2013.

15:46 Mecz grupy B. Drutex-Bytovia Bytów - Motor Lublin 1:2

16:15 Półfinał 1. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk2:2 (kar. 1:2)
16:41 Półfinał 2. Motor Lublin - Puma Team2:3

17:14 Mecz o 3 miejsce: Górnik Zabrze - Motor Lublin2:2 (kar. 2:3)
17:42 benefis Pawła Kryszałowicza - Przyjaciele Kryszałowicza - Gwiazdy 3:1

18:08 Finał Amber Cup 2013 - Lechia Gdańsk - Puma Team 2:2 (kar. 2:1)

Zapis relacji na żywo z turnieju Amber Cup 2013:

19:15

Reiss nie trafia na bramkę, a Oktawian Skrzecz zapewnia Lechii zwycięstwo w Amber Cup 2013!

19:14

Arkadiusz Bąk i Przemysław Czernicki zgodnie nie wykorzystali karnych i mamy 1:1

19:13

Moskalewicz pewnie w okienko i 1:0 dla Puma Team. W odpowiedzi Krzysztof Iwanowski również trafia, po ziemi przy słupku.

19:11

Koniec regulaminowego czasu gry i mamy remis 2:2. O tym kto zwycięży Amber Cup 2013 zadecydują rzuty karne!

19:08

Niesłuszna decyzja sędziów! Skrzecz ponownie trafił do pustej bramki, ale arbiter odgwizdał zagranie ręką piłkarzy Pumy, nie stosując przywileju korzyści. Z rzutu wolnego uderzał Kaszuba, ale tym razem jego uderzenie trafiło w mur. A Puma w osłabieniu.

19:04

Szybka kontra, na jedno podanie i Oktawian Skrzecz zdobywa bramkę na 2:2. 15-latek daje Lechii remis w starciu młodości z doświadczeniem!

19:02

Na początku drugiej polowy z rzutu wolnego bramkę kontaktową na 2:1 zdobył Andrzej Kaszuba! W odpowiedzi atakował Piotr Rowiński, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia Puma Team.

19:00

Z powodu żółtych kartek Puma gra przez chwilę w osłabieniu. Lechia zdołała trafić w poprzeczkę, ale gola nie zdobyli. Z akcją wyszedł za to Piotr Reiss i trafił jeszcze przed przerwą na 2:0!

18:58

W pierwszej połowie młodzi Lechiści z dużym respektem podchodzą do doświadczonych zawodników Puma Team. Wynik ciągle ustalony rzutem karnym z początku spotkania. Czy tak zakończy się pierwsza połowa?

18:52

No i zaczęło się od rzutu karnego dla Puma Team! Piotr Reiss wziął długi rozbieg, uderzył po ziemi po rogu i dał swojemu zespołowi prowadzenie 1:0!

18:45

No i przed nami to, na co wszyscy czekamy - finał Amber Cup 2013. Jeden z faworytów, Puma Team zagra z młodym zespołem Lechii Gdańsk.

18:40

W ostatnich sekundach honorową bramkę zdobył jeszcze Rafał Brzozowski i benefis Pawła Kryszałowicza, który kończy karierę piłkarską, zakończył się wynikiem 3:1!

18:37

Atmosfera się już rozluźniła. Oba zespoły w dużym nadkomplecie. Na boisku po około 10 piłkarzy w każdej z ekip, zamiast standardowych 5. Ten mecz to i tak tylko i wyłącznie zabawa.

18:36

Mamy bramkę Pawła Kryszałowicza! To on jest bohaterem tego pożegnania i ukoronował swoją obecność bramką. Jego zespół prowadzi z artystami 3:0 i jest już chyba po meczu!

18:29

Piotr Dubiela podwyższył prowadzenie przyjaciół Kryszałowicza, po ładnej akcji zespołu. 2:0!

18:25

Jacek Krzynówek wyprowadza zespół Kryszałowicza na prowadzenie. 1:0!

18:23

Widać profesjonalizm w grze "Dudiego"! Jak za starych dobrych lat rzucił się pod nogi rywala i uratował bramkę zespołu Kryszałowicza. W odpowiedzi na bramkę artystów uderzał Michalski, ale nie pokonał Świerczewskiego, chybiając minimalnie.

18:22

Mecz rozpoczęty. W jednej bramce Jerzy Dudek, w drugiej... a jak - Piotr Świerczewski!

18:19

Gwiazdy, które wystąpią w benefisie Pawła Kryszałowicza na Amber Cup już na boisku. Za chwilę początek tego ciekawie zapowiadającego się pojedynku. Na boisku między innymi Jerzy Dudek, Jacek Krzynówek i Radosław Michalski.

18:14

Paweł Kryszałowicz otrzymał pamiątkową paterę od PZPN. Za chwilę wybiegnie na boisko w spotkaniu będącym jego oficjalnym pożegnaniem z boiskiem.

18:08

Romańczuk pokonuje Bledzewskiego. Wiśniewski nie pokonał bramkarza i to Motor zajmuje trzecie miejsce w Amber Cup!

18:08

Czułowski nie trafia karnego. W odpowiedzi Tarnówka również się myli. Piąta seria!

18:07

Ciarkowski na 2:2. Bledzewski nie trafił i mamy kolejną serię karnych!

18:07

Kostrubała trafia w słupek. Tomasz Szczurek trafia i Górnik prowadzi 2:1

18:05

Kursa i 1:0 dla Motoru. w Odpowiedzi Janiak i 1:1

18:03

Drugi konkurs rzutów karnych w turnieju Amber Cup 2013. Czy tym razem znowu pechowy dla Górnika?

17:57

Ależ mamy emocje! Najpierw Rymaszewski zdobył bramkę na 1:1, momentalnie odpowiedział Motor, ale Świątek ponownie dał remis Górnikowi i mamy 2:2 na cztery minuty do końca.

17:55

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Czułowski zdobywa bramkę na 1:0 dla Motoru. Czy Wiśniewskiemu i spółce będzie się chciało walczyć o wyrównującą bramkę?

17:50

Mecz jest pojedynkiem dwóch najciekawszych postaci tego turnieju. Jacek Wiśniewski w zespole Górnika Zabrze jest naszym zdaniem MVP turnieju. W zespole Motoru z kolei wyróżnia się lotny bramkarz i jednocześnie trener lublinian - Piotr Świerczewski.

17:48

Mecz o trzecie miejsce Amber Cup 2013 toczy się już raczej w wolniejszym tempie. Obu zespołom chyba nie za bardzo zależy już na zwycięstwie w tym meczu o puchar pocieszenia.

17:43

Gramy!

17:42

Przed nami mecz o 3 miejsce Amber Cup 2013. Górnik Zabrze zagra z Motorem Lublin. Dla obu zespołów to już typowo mecz na otarcie łez. Swoimi występami w turnieju mierzyły w finał.

17:26

Szkoda Motoru, bo nie zasłużył, żeby odpadać w ten sposób! Puma Team jednak zasłużenie awansuje do finału!

17:25

To się nazywa "wrócić z dalekiej podróży". Puma Team ze stanu 0:2, prowadzi już 3:2! Na prowadzenie zespół Pumy wyprowadził Stolarczyk!

17:23

Na trzy minuty przed końcem meczu na 2:2 wyrównuje Piotr Orliński. Puma Team się nie poddała i to się opłaciło. Będziemy świadkami kolejnych rzutów karnych?

17:15

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy lewą nogą bramkę kontaktową zdobył Marcin Zając. Będą jeszcze emocje, bo Motor prowadzi już tylko 2:1. Co ciekawe w momencie straty bramki lublinianie grali z bramkarzem. Wyraźnie im to nie służy.

17:13

No i Motor wykonał kolejny krok w stronę finału! Widać, że chłopaki przemierzyli całą Polskę, żeby zamieszać. Taktyka z lotnym bramkarzem Świerczewskim się sprawdza, bo to on zdobył bramkę na 2:0 tuż przed przerwą!

17:07

Czułowski uderzył zza połowy, wykorzystując wyjście bramkarza Puma Team i Motor prowadzi 1:0. Drugoligowiec może zostać nieoczekiwanym finalistą Amber Cup 2013.

17:03

Rozpoczęli! Motor ze Świerczewskim jako lotnym bramkarzem. Od razu w pierwszej akcji lublinianie mieli okazję, ale od bramki Puma Team.

16:58

Niespodziewanie młodzi piłkarze Lechii pokonali doświadczoną ekipę Górnika, która przez większość spotkania dominowała. Teraz czeka nas drugi mecz półfinałowy. Kto okaże się lepszy? Motor Lublin z 2 ligi wschodniej czy ekipa byłych piłkarzy - Puma Team?

16:55

Wiśniewski nie wykorzystał karnego! Swojej szansy nie zmarnował Skrzecz i pięknym golem wprowadza Lechię do finału!

16:54

Mamy remis! Świątek zmarnował 11, a Lechia to wykorzystała!

16:53

Jacek Janiak pewnie w okienko i 1:0 dla Górnika! Z kolei Bledzewski obronił strzał Kaszuby!

16:51

Po trzy rzuty karne będą miały oba zespoły.

16:50

15-letni Oktawian Skrzecz, wielki talent z Lechii, wyrównał na minutę przed końcem, kiedy gdańszczanie wyprowadzili bramkarza i postawili wszystko na jedną kartę. Opłacało się! 2:2 i mamy rzuty karne!

16:45

Do końca meczu nieco ponad 5 minut i Górnik nadal prowadzi, utrzymując się przy piłce i starając się atakować. Czy jednak wystarczy im sił? Wydaje się, że młodzi piłkarze Lechii z szerszą ławką mogą zabiegać rywali.

16:36

Górnik przeważa i zdobył nawet bramkę na 2:0, ale na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy Lechia zdobyła bramkę kontaktową. Chwilę później mógł być już remis, ale dobrze zachował się Bledzewski. Na razie jest jednak 2:1 dla Górnika.

16:31

No i proszę! Po podaniu bramkarza Jacek Wiśniewski bardzo szybko wyprowadził Górnik na prowadzenie!

16:29

Rozpoczynamy pierwszy półfinał Amber Cup 2013. Czy Jacek Wiśniewski poprowadzi Górnik do sukcesu?

16:24

W pierwszym półfinale zmierzą się doświadczeni piłkarze Górnika Zabrze, oraz młodzi zawodnicy desygnowali przez Lechię na ten turniej. Już za chwilę początek meczu.

16.14
Ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące, Bytovia postawiła wszystko na jedną kartę i na kilkanaście sekund przed końcem Czułowski strzałem spod własnej bramki trafił do siatki Drutexu. Motor - Drutex 2:1.

16.10
Niewykorzystane okazje się mszczą. Łukasz Kłos miał wcześniej szansę na podwyższenie wyniku, Motor wyprowadził kontrę i mamy remis po uderzeniu Czułowskiego - w tym momencie to zawodnicy Świerczewskiego są w kolejnej fazie.

16.04
Zaiskrzyło przez moment pomiędzy Piotrem Świerczewskim, a jednym z arbitrów. Trener Motoru zdaje sobie sprawę, że jego drużyna nie może przegrać, a na minutę przed końcem, to rywale są w dalszej fazie. Do przerwy Bytovia - Motor 1:0.

16.00
W ostatnim grupowym meczu turnieju Amber Cup 2013 Drutex-Bytovia Bytów zagra z Motorem Lublin. Spotykają się dwa zespoły drugoligowe. Motor gra w grupie wschodniej, a Bytovia w zachodniej. Piotr Świerczewski, czyli trener Motoru, znów występuje jako lotny bramkarz. Pierwszą bramkę zawodnicy z zespołu grupy zachodniej zdobyli po błędzie bramkarza, który przepuścił strzał przy krótkim słupku.

15.54
Honorową bramkę dla Gryfa zdobył Świdziński, ładnie trafiając w okienko. Po szybkiej akcji mieliśmy piątą bramkę dla Górnika, po zamieszaniu pod bramką Gryfa. Kolejna petarda w hali. Górnik - Gryf 5:1.

15.49
Początek drugiej połowy przyniósł szansę na 5 bramkę po strzale Rymaszewskiego. Jedną z niewielu szans na gola miał Waleszczyk, po którego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Po kontrze tym razem kapitalną paradą po uderzeniu Wiśniewskiego popisał się bramkarz Gryfa. Petarda wybuchła na sali i mecz przerwany na moment. Zrobiła jednak dziurę w nawierzchni.

15.43
Pogrom Gryfa Słupsk. Na 1 minutę 43 sekundy przed końcem, niesamowity Jacek Wiśniewski pokonał bramkarza Gryfa. Piłkarze Gryfa są zagubieni, a piłkarze z Zabrza bawią się piłką w tym spotkaniu. Do przerwy Gryf - Górnik 0:4.

15.37
W przedostatnim grupowym meczu Amber Cup 2013 Gryf Słupsk zagra z Górnikiem Zabrze. Na trybunach od razu głośniej - grają wszak gospodarze. Pierwszą bramkę po akcji Wiśniewskiego strzela Adrian Świątek. Po bramce byłego gracza m.in. Piasta Gliwice, Biegański chciał szybko odpowiedzieć ale się nie udało. Piłkarze Górnika szybko strzelili drugą bramkę, znów po asyście Wiśniewskiego. Tomasz Czoch z kolei podwyższył wynik na 3:0. Niesamowity "Wiśnia" na minutę przed końcem połowy strzelił na 4:0.

15.30
Tym razem po ostatnich dwóch emocjonujących meczach, oglądamy nudne spotkanie. Mało w tym spotkaniu było akcji, strzałów, a dużo niedokładności i fauli. Lechia - Wodomex 2:1. Przegrani żegnają się z turniejem.

15.26
Drugą połowę Wodomex rozpoczął bardzo aktywnie, bo zawodnicy tego zespołu wiedzieli, że ewentualna porażka wyeliminuje ich z turnieju. Jednak młodzi gracze z Gdańska umiejętnie odpierają ataki. Spotkanie zaostrzyło się i sędziowie kilkakrotnie musieli przerywać grę gwizdkiem.

15.21
Po wyrównaniu Wodomex objął zdecydowaną przewagę, ale to Żmijewski sprytnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na 25 sekund przed końcem w doskonałej okazji spudłował jeden z zawodników Lechii i do przerwy zawodnicy z Ekstraklasy prowadzą 2:1.

15.17
Wynik meczu otworzył po rzucie wolnym Andrzej Kaszuba i Lechia prowadziła 1:0. Wodomex próbował odrobić stratę, ponieważ ewentualna wygrana dałaby prawdopodobnie temu zespołowi awans, ale świetnie spisywał się młody bramkarz z Gdańska. Jednak Łukasz Kwasik w końcu znalazł sposób na pokonanie bramkarza Lechii i na 3 minuty przed końcem pierwszej części mamy remis.

15.10
Za moment kolejny mecz przed nami. Lechia Gdańsk zagra z Wodomexem Bojano. Będzie to spotkanie nr 10 turnieju halowego Amber Cup 2013. Lechia po 2 meczach ma 4 punkty a Wodomex 2.

15.00
Śląsk jednak się nie poddawał. Po rykoszecie Jezierski trafił na 2:4 i Śląsk walczył dalej o punkty. Na 2 minuty przed końcem Jasiński mocno uderzył pod poprzeczkę i mieliśmy 3:4. Piątą bramkę dla Pumy zdobył jednak Piotr Reiss. Wrocławianie walczyli do końca. Sztylka na 30 sekund przed końcem strzelił czwartą bramkę dla swojego zespołu. Po pełnym emocji spotkaniu Puma wygrywa 5:4. Śląsk odpada z Amber Cup 2013.

14.55
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Zając pewnie pokonał bramkarza i Śląsk przegrywał już 1:3. Później jeszcze szansę mieli Moskalewicz i Reiss, ale na ponad 4 minuty przed końcem meczu, Puma zdobyła 4 bramkę praktycznie rozstrzygając wynik rywalizacji. Gola strzelił Orliński.

14.50
Po bramce Pumy oglądaliśmy dużo technicznych zagrań, jednak dopiero Moskalewicz na 49 sekund przed końcem pokonał bramkarza. Do przerwy Śląsk Wrocław - Puma Team 1:2.

14.45
W tym spotkaniu w obu zespołach oglądamy dużo gwiazd na boisku w jednej i drugiej drużynie. Szczególnie nazwiska w zespole Puma Team prezentują się okazale. Zaczynają zawodnicy Pumy. Pierwsze uderzenie Samca świetnie broni bramkarz. Pierwsza bramka w tym meczu. Radosław Jasiński pokonuje bramkarza po rykoszecie. Po chwili wynik meczu wyrównuje gracz Pumy po podaniu Bąka.

14.39
Za moment kolejny mecz Amber Cup 2013. Puma Team kontra Śląsk Wrocław. Przed meczem Puma ma 4 punkty, Śląsk o 1 punkt mniej.

14.35
W końcu sposób na Świerczewskiego znaleźli piłkarze Wodomexu i po pięknym uderzeniu w okienko mamy remis. Na minutę przed końcem Motor za sprawą Przemysława Kanarka po raz trzeci trafił do siatki Wodomexu. Jednak na 33 sekundy przed ostatnim gwizdkiem Stolc pokonał Świerczewskiego i było 3:3. Motor - Wodomex 3:3.

14.32
Znów piękne podanie Świerczewskiego do Ciarkowskiego i ten drugi strzela pod poprzeczkę. Motor po raz pierwszy prowadzi 2:1. Znów formą bramkarską popisał się Świerczewski broniąc uderzenie rywala tuż przy słupku. Szybko akcja przeniosła się pod bramkę Wodomexu - Kursa omal nie zaskoczył bramkarza.

14.29
Druga połowa zaczyna się od uderzenie Romańczuka wysoko obok bramki. Przewagę w drugiej połowie osiąga drugoligowiec, ale uderzenie Bronowickiego broni bramkarz. Za moment Kostrubała po podaniu Świerczewskiego znów nad bramką.

14.26
Szansa na drugą bramkę ale świetnie w roli bramkarza spisał się Piotr Świerczewski. Po chwili mamy remis - zaczął Świerczewski, a do siatki trafił Romańczuk. Do przerwy 1:1.

14.24
Przytomne uderzenie tuż przy słupku i Motor niespodziewanie przegrywa 0:1. Zbyt długo na swojej połowie rozgrywa piłkę Motor i znów Wodomex przed szansą na bramkę. Zawodnicy drugoligowca nie potrafią przebić się pod bramkę rywali. W zespole drugoligowca pojawił się jako lotny bramkarz Piotr Świerczewski i po chwili świetnie zagrał do Ciarkowskiego, który jednak nie wykorzystał sytuacji. Motor od 2 minut gra bez bramkarza.

14.18
W kolejnym spotkaniu Amber Cup 2013 Motor Lublin zagra z Wodomexem, a więc drugoligowiec kontra zespół, który wygrał ogólnopolski turniej. Bardzo ważny mecz o awans do półfinału.

14.13
Gra Gryfa może się podobać. Zawodnicy ze Słupska grają bardzo ambitnie, co przekłada się na bramki. Bardzo aktywny jest Biegański. Jeszcze w końcówce miał kolejną szansę, ale jego uderzenie powędrowało obok bramki. Puma zdecydowała się na lotnego bramkarza i chwilę później właśnie lotny golkiper - Arkadiusz Bąk, doprowadził do remisu! Gryf Słupsk - Puma Team 3:3.

14.09
Druga połowa rozpoczęła się od dwóch prostych błędów Moskalewicza, ale na szczęście dla Pumy, nie skończyło to się bramką dla Gryfa. Chwilę później strzał Bąka obronił Wojcik. Doczekaliśmy się trzeciej bramki Biegańskiego w tym turnieju. Gryf wyszedł na prowadzenie!

14.04
Gryf gra bardzo ambitnie i po bramce Biegańskiego wyszedł na prowadzenie. Kilka sekund przed końcem pierwszej połowy wyrównał Bosacki.

13.57
Przed nami kolejny mecz grupy B Amber Cup 2013. Gospodarz turnieju Gryf Słupsk podejmuje Puma Team. Od razu słychać kibiców Gryfa którzy starają się zmobilizować swoich zawodników. Początek jednak dla Pumy, szybkiego gola zdobył Maciej Stolarczyk. Na 3 minuty przed końcem połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania.

13.51
Zawodnicy z Bytowa zaczęli atakować pressingiem na połowie Lechii. Szybką kontrę przeprowadzili gdańszczanie, podanie do 15-letniego Skrzecza, który starał się ominąć golkipera Bytovii, ale piłka wyleciała na aut. Za chwilę świetne dośrodkowanie na głowę Skrzecza, ale ten uderzył prosto w Gostomskiego. Mimo usilnych starań, Bytovia nie doprowadziła do remisu. Lechia Gdańsk - Bytovia Bytów 2:1.

13.45
Zaczęliśmy drugą część gry. Kowalki próbował uderzać na bramkę Lechii, ale trafił tylko w boczną siatkę. Pięta w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza Lechii. Bytovia w natarciu. Żółtą kartkę obejrzał Dawidowicz za faul na Pietroniu i otrzymał jedną minutę kary na ławce. Czy Bytovia doprowadzi do remisu?

13.40
Na początku meczu oglądaliśmy mało klarownych sytuacji. Bytovia otworzyła wynik spotkania po bramce Łukasza Kłosa. Następnie bardzo dobrze odpowiedziała Lechia. Kaszuba uderzył z rzutu wolnego i doprowadził do remisu. Chwilę później za polem karnym interweniował golkiper Bytovii i mieliśmy rzut wolny. Do piłki podszedł Kaszuba, który odwrócił losy pojedynku. Do przerwy 2:1 dla Lechii Gdańsk.

13.33
Teraz czas na mecz grupy B Amber Cup 2013. Lechia Gdańsk podejmie Drutex-Bytovię Bytów. Oba zespoły różnią dwa poziomy ligowe. Gdańszczanie to zespół Ekstraklasy, a Bytovia w tej chwili rywalizuje w 2. lidze, ale z pewnością na hali nie ma to zbyt dużego znaczenia, zwłaszcza, że składy znacząco różnią się od podstawowych.

13.25
Śląsk stara się odpowiedzieć. Strzał Moskala wylądował na słupku bramki Bledzewskiego. Chwilę później próbował Jezierski, ale jego bombę obronił bramkarz zabrzan - pewny punkt Górnika. Na minutę przed końcem Śląsk zdecydował się na lotnego bramkarza, ale gola nie strzelił. Śląsk - Górnik 0:2.

13.20
Jacek Wiśniewski show! Druga bramka 38-letniego "Wiśni" w turnieju Amber Cup 2013! Trudne zadanie przed zawodnikami Śląska.

13.16
W pierwszej połowie oglądamy szybkie widowisko. Ponownie na boisku aktywny jest bardzo Wiśniewski, którego piłka szuka cały czas w polu karnym wrocławian. W końcówce Czok zdobywa bramkę dla Górnika po podaniu z rzutu wolnego Wiśniewskiego. Do przerwy wynik 1:0 dla zabrzan.

13.10
Zaczynamy kolejny mecz grupy A. Mistrz Polski Śląsk Wrocław podejmuje Górnika. Zabrzanie po porażce z Puma Team z pewnością będą chcieli sięgnąć po trzy oczka.

12.58
Bardzo aktywny w tym meczu jest zawodnik Bytovii - Robert Hirsz, któremu póki co brakuje skuteczności. Cios za cios w drugiej części. Raz atakuje Bytovia, a zaraz z kontrą wychodzi Wodomex. Drugą bramkę dla Bytovii strzela Kajca. Wodomex miał szansę na szybką odpowiedź, ale jeden z ich zawodników minimalnie się pomylił. W końcówce bramkę wyrównującą zdobywa Grubba. Bytovia - Wodomex 2:2.

12.50
Tempo spotkania trochę spadło. Widać dzisiaj u zawodników duże zaangażowanie w tej imprezie, gdzie nikt nie odstawia nogi. Bytovia jak na razie ma więcej klarownych sytuacji, ale nie przekłada się to na bramki. Do przerwy wynik 1:1.

12.43
Szybkie otwarcie turnieju Amber Cup 2013 przez Wodomex. Do bramki jako pierwszy trafił Dębiec. Zaraz mamy odpowiedź Bytovii i Pietroń nie daje szans bramkarzowi Wodomexu.

12.40
Następne spotkanie Amber Cup 2013 to mecz Drutexu-Bytovii Bytów, która podejmuje Wodomex Bojano Gdańsk. Wodomex to zwycięzca ogólnopolskiego turnieju, co zapewniło mu przepustkę do turnieju finałowego. Bytovia gra w 2. lidze i ma spore szanse na awans do 1. ligi.

12.36
Świetna bramka Zająca i Puma wyszła na prowadzenie. Oglądamy bardzo dużo strzałów z dystansu, co łączy się z bardzo ładnymi trafieniami. W końcówce tego meczu zawodnik Pumy miał praktycznie pustą bramkę po ograniu Bledzewskiego, ale uderzył prosto w nogi wracającego zawodnika Górnika. Na sam koniec meczu jeszcze słupek uratował zabrzan.

12.28
Co wcześniej nie powiodło się Wiśniewskiemu, udało się teraz. Na tablicy wyników rezultat 1:1.

12.26
Mocnym huknięciem prosto do siatki popisał się Wiśniewski, ale po chwili jednak bramka została nieuznana. Tuż przed końcową syreną precyzyjnie przymierzył Moskalewicz. 1:0 dla Pumy do przerwy.

12.24
Póki co oglądamy średnie spotkanie. Mało klarownych sytuacji. Oglądamy więcej strzałów z dystansu. Cały czas bez bramek, ale to Górnik zdecydowanie dominuje. W zespole Pumy na placu gry Paweł Wszołek, Olgierd Moskalewicz, Piotr Reiss i Liber.

12.16
Za chwilę kolejny mecz grupy A Amber Cup 2013. Górnik Zabrze podejmie Puma Team. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Zarówno skład Pumy jak i Górnika składa się głównie z doświadczonych zawodników. W barwach zabrzan zobaczymy m.in. Jacka Wiśniewskiego, Andrzeja Bledzewskiego i Adriana Świątka.

12.10
Ależ bramka! 30 sekund przed końcem Radosław Kursa z Motoru uderzył piętą i doprowadził do remisu. 2:2 i koniec tego meczu.

12.08
Znowu koronkowa akcja Lechii. Skrzecz popędził z piłką, dograł do Adama Szampa, który pokonuje bramkarza lublinian. Już bramka i asysta na koncie Skrzecza, którym interesowały się Chelsea Londyn i Manchester City. 2:1 dla Lechii.

12.04
Ależ bramka dla Lechii! Skrzecz dostał piłkę przed golkiperem Motoru i pewnym strzałem w okienko bramki otworzył wynik tego spotkania! Zaraz szybka odpowiedź Motoru. Bronowicki doprowadza do remisu.

12.01
Koniec pierwszej połowy. Do przerwy wynik bezbramkowy. Przerwa odbywa przy rytmie wszystkim dobrze znanym. Chodzi oczywiście o piosenkę zespołu Weekend - Ona tańczy dla mnie.

11.59
Świetnie rozegrana akcja przez gdańszczan. Piłkę otrzymał przed bramką jeden z zawodników Lechii, ale jego uderzenie odbiło się od słupka. Za moment poprzeczka uratowała podopiecznych Bogusława Kaczmarka.

11.56
Mieliśmy pierwszą szansę na zdobycie bramki dla Motoru. Na strzał zdecydował się Kostrubała, ale uderzył w słupek.

11.53
Za chwilę rozpoczynamy pierwszy mecz grupy B. Lechia Gdańsk złożona z zawodników z ME podejmie Motor Lublin. Drugoligowiec dzisiaj w bardzo silnym składzie, m.in. zobaczymy w barwach lublinian grającego trenera Piotra Świerczewskiego czy też Grzegorza Bronowickiego.

11.47
I koniec tego bardzo emocjonującego pierwszego meczu dzisiejszego turnieju głównego Amber Cup 2013. Śląsk Wrocław pokonuje Gryfa Słupsk 4:3.

11.43
Najpierw gospodarze bliscy wyrównania, Biegański uderzył w poprzeczkę, a po chwili już się udało. I tradycyjnie, momentalnie odpowiedział Śląsk. Gola zdobył Adam Samiec. 4:3 dla wrocławian.

11.40
Szybkie rozpoczęcie drugiej połowy i mamy gola dla Gryfa. Bramkę wyrównującą strzela Dariusz Sidor. Po chwili kolejną bramkę zdobył Jezierski i mamy 3:2 dla mistrza Polski.

11.36
Bardzo ładna i składna akcja wrocławian. Jezierski otrzymał podanie na 3 metr i nie miał problemów z pokonaniem golkipera Gryfu. Do przerwy 2:1 dla Śląska.

11.31
No i mamy otwarcie tego spotkania. Pierwszą popisową bramką popisał się Sztylka, który strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie wrocławianom. Ale nie na długo. Szybka odpowiedź gospodarzy i Biegański wyrównuje stan spotkania.

11:29
Hala Gryfia może pomieścić ok. 3000 widzów. Na razie nie ma jeszcze kompletu, a przypominamy, że wejście na Amber Cup jest darmowe.

11:20
W pierwszym meczu Śląsk Wrocław zmierzy się z gospodarzem, Gryfem Słupsk. Mistrzowie Polski zagrają składem złożonym głównie z oldbojów, Dariusza Sztylki i Remigiusza Jezierskiego. Na ławce trenerskiej zasiadł... Sebastian Mila.

11:10
Na dzisiejszym turnieju Amber Cup 2013 ma się pojawić wiele gwiazd, nie tylko ze świata piłki. Oto krótka lista: Łukasz Garguła, Tomasz Frankowski, Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski, Żora Koroliow, Rafał Maserak, Weronika Marczuk, Doniu, Mezo, Liber, Marcin Wasilewski, Łukasz Trałka, Piotr Reiss, Piotr Świerczewski, Sebastian Mila, Robert Lewandowski, Rafał Murawski, Radosław Majdan, Tomasz Iwan, Mirosław Szymkowiak, Misiek Koterski.

11.00
Turniej ogólnopolski Amber Cup 2013 rozpoczął się już wczoraj rano. Rywalizacja zakończyła się na ćwierćfinałach. Dopiero dzisiaj rozegrano półfinały i finał. Zobacz pierwsze gole na Amber Cup 2013:

Na halę Gryfia przy ul. Szczecińskiej w Słupsku wstęp bezpłatny. Relacja LIVE z turnieju Amber Cup 2013 w sobotę w Ekstraklasa.net!