Anglia - Chorwacja ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Na Wembley powtórka z półfinału MŚ

Anglia

1

Chorwacja

0

• Koniec meczu! Anglia pokonuje na Wembley Chorwację po bramce Raheema Sterlinga!

Jutro o godz. 15 drugi mecz grupy D Szkocja - Czechy.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejce relacje NA ŻYWO w GOL24.pl

• Strzelec jedynego gola w tym spotkaniu, Raheem Sterling, kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Dominic Calvert-Lewis.

• Co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Jude Bellingham potrzebuje pomocy medycznej. Wydaje się, że uraz nie jest groźny i dogra to spotkanie do końca.

• Luka Modrić centruje z rzutu wolnego w pole karne. Sędzia Daniele Orsato dopatrzył się przewinienia Duje Caleta-Cara.

• Mario Pasalić zmienia Mateo Kovavicia.

• Jordan Pickford bez wysiłku łapie piłkę po anemicznym uderzeniu Ivana Perisivia.

• Przechwyt Anglików w środku pola i zagranie górą na wolne pole do Marcusa Rashforda. Nawet Usain Bolt przy swoim sprincie nie miałby szans, by dobiec do piłki przed Dominikiem Livakoviciem.

• 17 ostatnich występów Raheema Sterlinga w reprezentacji - 13 goli i 6 asyst

• Jude Bellingham wchodzi, Harry Kane schodzi.

• Atak Chorwatów prawą stroną nie przynosi powodzenia. Osamotniony w "szesnastce" Ivan Perisić nie miał szans, by opanować piłkę - przed nim było 3-4 Anglików.

• Bruno Petković zmienia Ante Rebicia.

• BRAMKA RAHEEMA STERLINGA

• Wydaje się, że John Stones będzie w stanie grać dalej. Z ulgą i wielką radością zareagowali kibice "Synów Albionu" na taki obrót spraw.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się John Stones. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Raheem Stelring uderza z pola karnego wysoko nad bramką Dominika Livakovicia.

• Ostre wejście Duje Caleta-Cara w Harry'ego Kane'a w walce o górną piłkę. Chorwat powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartką.

• Jordan Pickford łapie piłkę po nieudanej główce Ivana Perisicia.

• ... a w ekipie "Synów Albionu" Marcus Rashford zastępuje Phila Fodena.

• ... za Andreja Kramaricia pojawia się Josip Brekalo...

• Nikola Vlasić zmienia Marcelo Brozovicia...

• Chorwaci wywalczyli rzut rożny. Luka Modrić podaje do Marcelo Brozovicia, który z ok. lewego narożnika pola karnego uderza obok lewego słupka.

• Mason Mount przenosi piłkę nad poprzeczką. Do bramki miał ok. 20 metrów.

• Marcelo Brozović upomniany żółtą kartką.

• To powinna być bramka wyrównująca! Ante Rebić minimalnie przestrzelił, posyłając piłkę z pola karnego obok prawego słupka!

• Otwarcie wyniku spotkania na Wembley

• Phil Foden upomniany żółtą kartką za to agresywne wejście w rywala.

• Z murawy nie podnosi się Josko Gvardiol, w którego z impetem wszedł Phil Foden.

• Harry Kane przebiegł do linii bocznej, sygnalizując gotowość powrotu na murawę. Z wrzawą przyjęli tę sytuacje angielscy kibice.

• Przerwa w grze. Opatrywany przez sztab medyczny jest Harry Kane, który w ferworze walki wpadł rozpędzony w słupek.

• Anglia - Chorwacja

• 5 Strzały 2
    • 5 Strzały celne 2
    • 58% Posiadanie piłki 42%
  • Kalvin Phillips podaje do Raheema Sterlinga, który po wbiegnięciu z piłką w pole karne uderza mocno, nie dając żadnych szans Dominikowi Livakoviciowi!

• GOL DLA ANGLII! STRZELCEM RAHEEM STERLING!!!

• Jordan Pickford bez trudu broni strzał Luki Modricia.

• Tak powstało logo Bundesligi ;)

• Harry Kane cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Jego podanie do kolegów nie znalazło adresata.

• Mateo Kovacić upomniany żółtą kartką za faul na Masonie Mouncie.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Na początku była miażdżąca przewaga piłkarzy Garetha Southgate'a. Chorwaci odparli te huraganowe ataki i od czasu udało im się przedostać w okolice pola karnego "Synów Albionu". Zagrożenia pod bramką Jordana Pickforda jednak nie było.

Anglicy mieli jedną bardzo dobrą okazję. Na początku spotkania Phil Foden pomylił się nieznacznie, trafiając w lewy słupek.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Anglia bezbramkowo remisuje z Chorwacją na Wembley w pierwszym meczu grupy D

• Przewinienie Ivana Perisicia w ofensywie na Kyle'u Walkerze. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Duje Caleta-Car upomniany żółtą kartką.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Chorwatów. Przerwał ją gwizdek sędziego - Ante Rebić dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Kalvin Phillips na spalonym.

• Nie powiódł się rajd Josko Gvardiola lewą flanką. Skutecznie przyblokował go John Stones, który pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

• Teraz prawą stroną chcieli pograć Phil Foden z Kyle'em Walkerem. Podanie zwrotne z drugiego wymienionych było bardzo niedokładne.

• Goście próbowali spokojnie wyjść z własnej połowy. Josko Gvardiol nie zorientował się, gdy piłka leciała w jego sektor - nie zdołał jej opanować.

• Nie wyszło prawą, to Chorwaci zaatakowali lewą flanką. Dośrodkowanie Ivana Perisicia nie znalazło jednak adresata.

• Sime Vrsaljko przeciągnął dośrodkowanie z prawej strony. Jordan Pickford z "piątki".

• Ivan Perisić dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego "Synów Albionu". Zdecydował się na uderzenie z woleja i posłał piłkę hen wysoko... Ma czego żałować.

• Po chwili dwójkowo pograli teraz Ante Rebić i Andrej Kramarić. Sytuację wyjaśnia Tyron Mings.

• Raheem Sterling uderza zza linii 16. metra bardzo niecelnie.

• Sime Vrsaljko urwał się prawą stroną i centruje w pole karne. Tam góruje Tyron Mings, który zdecydowaną główką wyjaśnia sytuację.

• Raheem Sterling zdołał opanować trudną piłkę w narożniku pola bramkowego gości. Podaje górą przed bramkę do Harry'ego Kane'a, ale ten nie zdołał oddać strzału w stronę bramki.

• Ivan Perisić zdublował pozycję lewego... obrońcy. Dał się sfaulować Kalvinowi Phillipsowi blisko swojego pola karnego. Chorwaci zepchnięci do bardzo głębokiej defensywy.

• Do bramki było ok. 30 metrów. Miękkie zagranie na 5. metr do Harry'ego Kane'a, który musnął piłke (poleciała obok bramki), ale liniowy zasygnalizował pozycję spaloną.

• Mason Mount w roli lewoskrzydłowego wrzuca na dalszy słupek... do nikogo. Kalvin Phillips przejmuje piłkę i jeszcze dał się sfaulować - przewinił Marcelo Brozović.

• Przeraźliwe buczenie angielskich kibiców kiedy przy piłce, chociaż przez moment, są podopieczni Zlatko Dalicia. Tak jest od początku spotkania.

• Phil Foden był bliski wpisania się na listę strzelców. Trafił "tylko" w słupek

• Daleki wykop Jordana Pickforda w okolice pola karnego gości. Ci jednak poradzili sobie z Harrym Kane'em.

• Jęk zawodu angielskich kibiców po tym, jak strzał Kalvina Phillipsa został sparowany przez chorwackiego bramkarza!

• Coraz śmielej atakują zawodnicy Garetha Southgate'a. W pole karne przedał się Raheem Sterling, który w narożniku pola bramkowego został zablokowany przez Domagoja Vidę. Rzut rożny.

• Świetna kontra Anglików mogła dać prowadzenie! Akcję lewą stroną zapoczątkował Kieran Tripper, po chwili na prawej stronie "szesnastki" dostał piłkę Phil Foden. Ten przełożył ją do lewej nogi i uderza w stronę dalszego rogu. Słupek ratuje Dominika Livakovicia przed wyciąganiem piłki z siatki!

• Luka Modrić przejmuje piłkę na 18. metrze, ale chwilę wcześniej trafiła w Daniele Orsato. Rzut sędziowski.

• W odpowiedzi na solową akcję prawą stroną zdecydował się Raheem Sterling. Osaczony przez dwóch rywali stracił piłkę i dodatkowo faulował.

• Przejęcie Chorwatów w środku pola i próba zagrania na lewe skrzydło do rozpędzonego Ivana Perisicia. W porę zorientował się Kyle Walker.

• Na gwizdek ze środka zaczynają gospodarze!

• Obok Daniele Orsato są już kapitanowie - Harry Kane i Luka Modrić.

• ... i Anglii.

• Ale wcześniej hymny obu państw. Najpierw Chorwacji...

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Jak wspomniałem na początku relacji, sędzią głównym tego spotkania jest Włoch Daniele Orsato. Jego asystentami są rodacy, Alessandro Giallatini oraz Fabiano Preti. Sędzią technicznym jest za to Holender Bjoern Kuipers.

• Wyjściowy skład Chorwatów

Rezerwowi: Kalinić, Sluga - Badelj, Bradarić, Brekalo, Budimir, Ivanusec, Juranović, Pasalić, Petković, Skorić, Vlasić.

• Drugie spotkanie grupy D Czesi zagrają ze Szkotami jutro o godz. 15.

• Wyjściowy skład Anglii

Rezerwowi: D. Henderson, S. Johnstone - Bellingham, Calvert-Lewis, Coady, Graelish, J. Henderson, James, Rashford, Saka, Shaw, White.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Emocje po wczorajszych wydarzeniach w Kopenhadze powoli opadają, ale pozostaną w naszej pamięci na długi czas. Zmagania na EURO trwają dalej, a już za 25 minut Anglicy zmierzą się na Wembley z Chorwatami. Spotkanie poprowadzi Daniele Orsato...

Anglia - Chorwacja LIVE! Na Wembley powtórka z półfinału MŚ

Anglia - Chorwacja LIVE! Na Wembley powtórka z półfinału MŚ ©Focus Images/Sipa USA/East News

Anglia - Chorwacja ONLINE. Rywalizacja w grupie D rozpocznie się od hitowego starcia. W Londynie pretendent do tytułu, czyli reprezentacja Anglii zmierzy się z aktualnymi wicemistrzami świata, Chorwatami. Początek spotkania w niedzielę 13 maja o godz. 15:00. Relacja LIVE w GOL24.pl!

Euro 2020: Anglia - Chorwacja ONLINE

Chorwaci i Anglicy spotkali się w półfinale mundialu w Rosji. Tamten pojedynek po dogrywce wygrał zespół z Bałkanów (2:1). Anglia szybko się zrewanżowała. W listopadzie 2018 roku pokonała Chorwatów w Lidze Narodów (2:1). Obecnie wyżej stoją akcje Synów Albionu. Obok Francji i Belgii uchodzą oni za głównych faworytów do triumfu.

Drużyna Garetha Southgate'a przez eliminacje przeszła jak burza. W sumie zaaplikowała rywalom 37 bramek, z czego aż 12 zdobył Harry Kane. Selekcjoner przed pierwszym turniejowym starciem ma kilka problemów. Kontuzjowany jest lider defensywy Harry Maguire, który na pewno opuści dwa mecze grupowe. Nie w pełni sił jest też pomocnik Jordan Henderson.

Chorwaci na Euro awansowali z pierwszego miejsca, ale w ostatnim czasie nie zachwycali. Na początek kwalifikacji do mundialu 2022 przegrali ze Słowenią. W sparingach przed turniejem zremisowali z Armenią, a następnie ulegli Belgii. Liderem "Ognistych" pozostaje 35-letni Luka Modrić. Ważne będzie również doświadczenie Dejana Lovrena. Niedawny zawodnik Liverpoolu, a obecnie Zenitu Sankt Petersburg to dowódca w obronie. Ale zespół Chorwacji nie opiera się wyłącznie na doświadczeniu. Idzie nowe, idzie młode, dlatego wicemistrzowie świata skorzystają z 19-letniego obrońcy Josko Gvardiola czy 22-letniego skrzydłowego Josipa Brekalo.

W grupie D występują również Czechy i Szkocja. Obie te drużyny skazuje się jednak na walkę o trzecie miejsce.

Przewidywane składy na mecz Anglia - Chorwacja

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Mings, Chilwell - Phillips, Rice - Sterling, Mount, Foden - Kane
Chorwacja: Livaković - Vrsaljko, Caleta-Car, Vida, Gvardiol - Brozović - Kramarić, Modrić, Kovacić, Perisić - Rebić

Mecz Chorwacja - Anglia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu w TVP 1, TVP Sport oraz TVP 4K. W internecie mecz bezpłatnie na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Sławomir Kwiatkowski - Jacek Zieliński. Przedmeczowe studio w TVP Sport od godz. 14:00. Poprowadzi je Piotr Sobczyński, a gośćmi będą: Tomasz Kuszczak, Ivica Vrdoljak i Rafał Gikiewicz. Analizą zajmie się Piotr Tworek, trener Warty Poznań. Nasza relacja LIVE od godziny 15:00 - zapraszamy!