Euro 2020. Mecz Anglia - Dania ONLINE. Kto rywalem Italii w...

Euro 2020. Mecz Anglia - Dania ONLINE. Kto rywalem Italii w finale? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 dogrywka 1 połowap.

• Finał Anglicy zapewnili sobie po dogrywce i kontrowersyjnym rzucie karnym na Raheemie Sterlingu. A więc skład ostatniego meczu Euro 2020 jest nam już znany! Włosi zagrają z Anglią na Wembley.

• KONIEC! ANGLICY W FINALE!

• Schmeichel broni strzał Sterlinga z ostrego kąta.

• Anglicy nie oddają piłki udowadniając, że są klasową drużyną.

• Starta Sterlinga, po chwili piłkę traci Maehle i w takim chaosie muszą się odnaleźć obie jedenastki.

• Co za ofiarna obrona Anglików. Maguire nie kalkulował i wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Braithwaite uderzył z dystansu i Pickford wybił piłkę na rzut rożny.

• Fantastycznie uwolnił się dryblingiem Sterling, zagrał do Kane'a, który zamiast uderzać wolał oddać piłkę swoim obrońcom i kontrolować przebieg gry.

• Braithawite źle przyjął sobie piłkę po podaniu Hojbjerga, a już czekał tam Poulsen na strzał z linii pola karnego.

• Pickford pod presją rywali wybija futbolówkę za linię boczną.

• "Wędka" dla Grealisha. Wszedł w 69. minucie, musi zejść w 106. Zastąpił go Trippier.

• Wind za Vestergaarda.

• Zaczynamy drugą połowę dogrywki. Czy Duńczycy zdołają jeszcze odpowiedzieć?

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Naprawdę dziwna sytuacja. Wydawało się, że to Sterling powinien dostać żółtą kartkę za symulację. Arbiter podtrzymał jednak decyzję. Harry Kane uderzył lekko w lewy róg bramki Schmeichela. Duński bramkarz ma na koncie obronioną jedenastkę, ale odbił piłkę zbyt lekko i angielski napastnik dopełnił formalności.

• SCHMEICHEL BRONI, ALE DOBIJA KANE!

• Decyzja podtrzymana. Mamy jedenastkę dla Anglików!

• Momencik, bo mamy jeszcze wideoweryfikację VAR.

• RZUT KARNY DLA ANGLII!

• Wrzutka Walkera zablokowana przez Vestergaarda.

• Sterling najpierw zmylił rywala na markowany strzał, a potem posłał piłkę w trybuny.

• Wass wybija piłkę poza pole karne po wrzutce Hendersona.

• Henderson za Rice'a, Foden za Mounta.

• Vestergaard uderzony w twarz. Leży na murawie.

• Kane dopadł do piłki w polu karnym i uderzył z ostrego kąta! Świetnie broni to Schmeichel!

• Jedziemy! Zaczynamy dogrywkę.

• Grealish płasko do Kane'a, który jest blokowany i arbiter kończy! Mamy dogrywkę.

• Maguire za lekko głową i pewnie chwyta piłkę Schmeichel.

• Kane wywalczył rzut wolny z boku boiska. Jak to się skończy?

• Phillips z 20 metrów wysoko nad bramką.

• Duńczycy z każdym przejęciem piłki nie mogą sobie poradzić z pressingiem rywali. Anglicy wciąż nacierają, ale brakuje im strzałów.

• Oblężenie duńskiej bramki, a arbiter dolicza sześć minut!

• Faul na Angliku i kolejna szansa zmarnowana.

• Jensen za Delaneya.

• Ostry faul Poulsena na rywalu, ale arbiter nie sięga po kartkę.

• Wrzutka Shawa i niecelne uderzenie głową Stonesa.

• Potwornie zepsuł kontrę Braithwaite. Duńczycy wychodzili z kontrą 4 na 4, a napastnik zagrał do rywala, prowokując groźną kontrę.

• Phillips uderzył z daleka, ale nie musiał interweniować Schmeichel.

• Andersen w miejsce Christensena, który nie może kontynuować gry.

• Delaney za wysoko i za mocno dograł w pole karne. Ratował jeszcze sytuację jeden z Duńczyków, ale od bramki rozpocznie Pickford.

• Nie ma faulu przez faul w ataku Kane'a.

• Kane zahaczony przez rywala! Gwizdek arbitra milczy, ale mamy jeszcze VAR!

• Wass faulował Grealisha.

• Dwie ofensywne akcje Duńczyków zatrzymane w bezpiecznej odległości od bramki Pickforda.

• I roszada również w Anglii. Grealish zastąpił Sakę.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Saki.

• Norgaard za Dolberga.

• Poulsen za Damsgaarda.

• Potrójna zmiana w duńskiej ekipie. Wass za Strygera Larsena.

• Christensen usiadł na murawie i zgłasza uraz.

• Mount wpadł juz w pole karne i szukał podaniem Saki, ale przejęli to zagranie obrońcy.

• Ależ niewiele brakowało! Luke Shaw włączył się do akcji, Sterling przedłużył do niego zagranie i po płaskim dośrodkowaniu piłka niemal wturlała się do bramki. Jest korner dla Anglików.

• Dolberg miał sporo miejsca przed szesnastką, znów uderzył płasko, ale tym razem Pickford z dużym spokojem chwycił futbolówkę.

• Teraz duński napastnik huknął po miękkiej wrzutce. Bardzo niecelnie.

• Podanie Braithwaite'a zablokowane i będzie korner dla Danii.

• Kapitalna parada Schmeichela! Maguire uderzył po stałym fragmencie gry i bramkarz końcami palców uchronił zespół przed utratą gola!

• Kane faulowany na prawym skrzydle.

• Pickford odważnie wyszedł z bramki i wypiąstkował dośrodkowanie.

• Kolejna szansa Danii! Dolberg przyjął sobie piłkę przed polem karnym rywali i płasko uderzył na bliższy słupek. Pickford tym razem uratował zespół przed utratą bramki!

• Kjaer ucierpiał w starciu z Maguire'em i jest opatrywany przez lekarzy.

• Przewinienie Maguire'a w walce o górną piłkę.

• Saka był faulowany przez Vestergaarda na wysokości 18. metra.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kjaer przeczytał zamiar Kane'a, który chciał podać w pole karne do Phillipsa.

• Rice uprzedził Braithwaite'a.

• Duńczycy uspokoili tempo gry.

• Sterling zapomniał już o sytuacji sprzed kilkunastu sekund. Szła już bowiem następna akcja Anglików. Harry Kane zagrał prostopadle do Saki, a ten obsłużył Raheema Sterlinga. Zanim jednak skrzydłowy dopadł do futbolówki, wpakował ją do siatki obrońca - Simon Kjaer.

• GOL SAMOBÓJCZY! SIMON KJAER!

• Co za interwencja Schmeichela! Pozornie niegroźne podanie w pole karne puścili duńscy obrońcy i nagle jak z podziemi wyrósł Raheem Sterling, który uderzył mocno, ale prosto w bramkarza Leicester! Anglicy mogli już wyrównać.

• Kontratak Duńczyków, Maehle zagrał do Braithwaite'a, ale ten wyrzucił podaniem na skrzydło partnera i jego wrzutka była już mocno niecelna.

• Sterling technicznie i jeden z ustawionych zawodników w murze odbił pikę czubkiem głowy.

• Kane faulowany przed polem karnym i Anglicy mają rzut wolny w identycznej pozycji, co przed chwilą Dania.

• Sterling szybsi od obrońców, ale jego podanie w pole karne było już niecelne. Delaney świetnie wybił piłkę wślizgiem.

• Co to było za uderzenie! Mikkel Damsgaard uderzył wewnętrzną częścią stopy nad murem. Piłka błyskawicznie minęła zawodników i przeleciała obok Pickforda, który nie zdążył odpowiednio zareagować. Wpadła do siatki tuż pod poprzeczką!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! MIKKEL DAMSGAARD!

• Kolejny rzut wolny dla Danii, tym razem jeszcze bliżej bramki.

• Dolberg został w nieprzepisowy sposób zatrzymany przez Mounta na linii 25. metra

• Damsgard z 15 metrów! Świetnie zakręcona piłka, choć minęła ona o centymetry słupek.

• Pickford szukał dalekim podaniem Kane'a, ale futbolówka trafiła prosto pod nogi Kjaera.

• No nie jest to widowisko pokroju Włochy - Hiszpania z wczoraj.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego po faulu na Hojbjergu.

• Braithwaite nie wykorzystał błędu Pickforda i uderzył obok bramki.

• Potężne uderzenie Kane'a z dystansu, ale wysoko nad bramką.

• Raheem Sterling dostał piłkę na lewym skrzydle, zszedł z nią na prawą nogę, ale uderzył prosto w Schmeichela.

• Chwilowe zwolnienie gry przez gospodarzy. Ci wymieniają piłkę między sobą w środku pola.

• Długa piłka na Dolberga, który przegrał pojedynek z Walkerem.

• Sterling wrzucił na głowę Saki, który przegrał pojedynek główkowy.

• Christensen niecelnie przerzucił futbolówkę na lewą stronę boiska.

• Cięte dośrodkowanie w pole karne, ale Sterling nie zdążył do piłki.

• Dania każdą akcję kończy stratą w okolicach środka pola.

• Anglicy zaatakowali lewym skrzydłem, ale wywalczyli tylko aut na wysokości 30. metra.

• Groźne podanie do Kane'a, ale jeden z obrońców Danii zagrał do bramkarza. Ten złapał futbolówkę, ale sędzia nie podyktował rzutu wolnego pośredniego.

• Dwa faule na samym początku meczu. I już wiemy, że będzie to twarde starcie.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze obu drużyn wyszli już z tunelu. Niebawem usłyszymy hymny.

• Nie da się ukryć, że Anglia ma spory handicap na Euro. Cztery spośród pięciu spotkań rozegrała u siebie w Londynie. Tylko raz udała się na wyjazd - do Rzymu (Dania była w Baku i Amsterdamie). Dziś przemówi za nią także publiczność. Na Wembley zasiądzie 60 tys. widzów z czego zdecydowaną większość będą stanowić fani "Lwów Albionu".

• Anglia na Euro nawet nie straciła bramki (!), choć ma za sobą mecze z Niemcami, Chorwacją czy Ukraią. Anglia gra pragmatycznie. W ważnym momencie przebudził się Harry Kane, który zdążył uzbierać dotąd trzy bramki. Do liderów klasyfikacji, Patrika Schicka i Cristiano Ronaldo, traci dwie.

• Dania to rewelacja Euro. Zaczęła wprawdzie od dwóch porażek, poprzedzonych dramatem Christiana Eriksena, ale potem się nakręciła i w fazie pucharowej wyeliminowała kolejno Walię oraz Czechy. Jest dobrze zorganizowana, ma świetną atmosferę, no i takich piłkarzy jak wahadłowy Joakim Maehle, który jest mocnym kandydatem do jedenastki turnieju.

• Dziś poznamy drugiego finalistę turnieju, czyli rywala dla Włochów. Faworytem są gospodarze spotkania i samego Wembley - Anglicy. Duńczycy jednak ani myślą przepuścić takiej szansy, która zdarza się dla nich po raz pierwszy od pamiętnego 1992 roku, gdy zostali sensacyjnym mistrzem Europy.

• Witamy na relację LIVE ze spotkania Anglia - Dania w ramach drugiego półfinału Euro 2020!

1/4
przejdź do galerii

©Shaun Botterill - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Euro 2020. Mecz Anglia - Dania ONLINE. Dziś poznamy drugiego finalistę turnieju, czyli rywala dla Włochów. Faworytem są gospodarze spotkania i samego Wembley - Anglicy. Duńczycy jednak ani myślą przepuścić takiej szansy, która zdarza się dla nich po raz pierwszy od pamiętnego 1992 roku, gdy zostali sensacyjnym mistrzem Europy. Relacja LIVE od godziny 21:00.
Euro 2020. Mecz Anglia - Dania ONLINE

Cóż to będzie za wspaniały wieczór! Dania to rewelacja Euro. Zaczęła wprawdzie od dwóch porażek, poprzedzonych dramatem Christiana Eriksena, ale potem się nakręciła i w fazie pucharowej wyeliminowała kolejno Walię oraz Czechy. Jest dobrze zorganizowana, ma świetną atmosferę, no i takich piłkarzy jak wahadłowy Joakim Maehle, który jest mocnym kandydatem do jedenastki turnieju.

Matthew Lewis - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Gareth Southgate, selekcjoner Anglii: - Wszyscy są w treningu i gotowi do gry. Dania to bardzo dobry zespół. Przekonaliśmy się o tym w jesiennych meczach Ligi Narodów. Oczywiście cieszy mnie fakt, że na trybunach zasiądzie 60 tys. kibiców, ale wszystko co najważniejsze rozegra się na boisku, wszyskto zależy od decyzji, które podejmą zawodnicy.

Kasper Hjulmand, selekcjoner Danii: - Anglia nie ma żadnych słabych stron. W siedmiu ostatnich meczach nie straciła nawet bramki. Mimo to postaramy się znaleźć takie rozwiązania, które pozwolą nam ją pokonać.

Przewidywane składy na mecz Anglia - Dania:
Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Phillips, Rice - Saka, Mount, Sterling - Kane
Dania: Schmeichel - Christensen, Kjær, Vestergaard - Stryger, Højbjerg, Delaney, Mæhle - Braithwaite, Dolberg, Damsgaard

Nie zagrają w meczu Anglia - Dania:
Anglia: - - - - -
Dania: Eriksen (po zawale serca)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Anglia - Dania 0:1 (Liga Narodów, 14.10.2020)
Dania - Anglia 0:0 (Liga Narodów, 08.09.2020)

Euro 2020. Mecz Anglia - Dania TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1, TVP4K oraz TVP Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Mateusz Borek - Kazimierz Węgrzyn. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!

Przedmeczowe studio od godziny 18:00 w TVP Sport, a od 20:35 w TVP 1. Poprowadzi je Sylwia Dekiert, gośćmi będą Marcin Żewłakow, Piotr Nowak i jubilat Jakub Wawrzyniak. Analizą zajmie się Rafał Ulatowski, a pracę sędziów oceni Michał Listkiewicz.